WOODEN VILLA ZAGRA W PUCHARZE POLSKI W FUTSALU (WYWIAD)

0
559

Już w najbliższą sobotę – 30 listopada w hali sportowej w Czerniejewie odbędzie się turniej eliminacyjny Pucharu Polski w futsalu. Wystąpi w niej aktualny mistrz rozgrywek WTPN – Wooden Villa. Zapraszamy do wywiadu z Dominikiem Cichońskim – kierownikiem drużyny, z którym rozmawiamy na temat udziału zespołu z Wrześni w Pucharze Polski w futsalu.

W tym roku do rozgrywek Pucharu Polski w futsalu na szczeblu województwa wielkopolskiego zgłosiła się rekordowa grupa 21 zespołów. Komisja Futsalu dokonała podziału na grupy, turnieje odbędą się w czterech różnych miejscach. Do dalszej fazy półfinałowej awansują tylko zwycięzcy każdego turnieju, czyli cztery najlepsze zespoły. Wówczas wylosowane zostaną w siedzibie WZPN pary półfinałowe i zostaną rozegrane już pełne mecze futsalowe.

  • Jak to się stało, że drużyna Wooden Villa zagra w eliminacjach Pucharu Polski w futsalu?
  • Udział w Pucharze Polski to dla nas nowa przygoda, doświadczenie. Jesteśmy chętni na nowe wyzwania, co roku staramy grać się poza Wrześnią i co rusz sprawdzać swoje możliwości na tle innych, niż ligowi, przeciwników.
  • Będziecie grać turniej eliminacyjny w nowowybudowanej hali sportowej w Czerniejewie… Mieliście już okazję zagrać w tej hali?
  • Okazji do gry jeszcze nie mieliśmy, choć trzeba przyznać, że nowy obiekt w Czerniejewie wygląda imponująco. Ciesze się, że w okolicy powstają nowe hale. Pozwala to na rozwój różnych dyscyplin sportowych, nie tylko futsalu.
  • W turnieju eliminacyjnym PP w Czerniejewie zagra 5 drużyn, do dalszej fazy awansuje tylko zwycięzca… Kogo uważasz za najgroźniejszego rywala do awansu? Mieliście już okazję zmierzyć się z którymś z przeciwników?
  • Hmmm co do faworta to ciężko stwierdzić. Na pewno iCea Futsal Poznań to faworyt na papierku. Jedyny zespół w tej grupie, który na codzień gra w 2 ogólnopolskiej lidze futsalu. Czarni Czerniejewo, jako gospodarz również mogą wyrastać do roli faworyta, tym bardziej że będą mieli w swoich szeregach sporo zawodników znanych z WTPN. Jeśli chodzi o nasz występ, to również się postaramy o jak najlepszy wynik, choć jedziemy w dość okrojonym składzie bez naszego kapitana Artura Giżewskiego (kontuzja), Łukasza Fechnera (udział w PP z KS Gniezno) oraz Łukasza Zugaja (wyjazd). Co do naszych pojedynków z występującymi w turnieju drużynami, to wiadomo w mniejszym lub większym stopniu graliśmy przeciwko zawodnikom Czarnych Czerniejewo. Co ciekawe mierzyliśmy się także z drużyną iCea Futsal Poznań występującą kiedyś pod nazwą M40.pl. Było to w 2014 roku. Wzieliśmy wtedy udział w Mistrzostwach Wlkp w futsalu. Niestety to spotkanie wówczas przegraliśmy.
  • Września ma tradycje futsalowe, w przeszłości Techpak i Gestamp grały w rozgrywkach ligowych, istnieje prężnie działająca liga prowadzona przez Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej… Czy Wasz występ oznacza powrót Wrześni na futsalową mapę Polski?
  • Wielokrotnie powtarzałem, że I liga WTPN to bardzo wysoki poziom i myślę że drużyny z czołówki poradziłyby sobie na szczeblu ogólnopolskim. Czy nasz udział należy tak traktować? Po części może i tak. Puchar Polski czy Turnieje Ogólnopolskie to doskonała okazja by pokazać, że Września także istnieje na futsalowej mapie Polski. Szkoda, że tak mało ekip z Wrześni wychyla się poza granice miasta. Nie ukrywam że naszym marzeniem jest zgłoszenie drużyny do rozgrywek ogólnopolskich. Byłaby to kontynuacja świetnych tradycji, które zapoczątkował Techpak czy Gestamp. Niestety na to potrzebne są spore fundusze. Futsal nadal traktowany jest po macoszemu w związku z czym ciężko jest pozyskać odpowiednie środki na funkcjonowanie klubu.
  • Dziękuję za rozmowę i życzę udanego występu.

Turniej eliminacyjny Pucharu Polski odbędzie się już w najbliższą sobotę 30 listopada w godzinach 14 – 20 w hali sportowej w Czerniejewie. Wszystkich sympatyków futsalu serdecznie zapraszamy!

Terminarz poszczególnych meczów:

14.10 Gmina Czerniejewo – Phytofarm Klęka

14.40 ICea Futsal Poznań – Wągrowieckie Fabryki Mebli

15.10 Wooden Villa Września – Phytofarm Klęka

15.40 Gmina Czerniejewo – Wągrowieckie Fabryki Mebli

16.10 ICea Futsal Poznań – Wooden Villa Września

17.00 Phytofarm Klęka – Wągrowieckie Fabryki Mebli

17.30 Gmina Czerniejewo – Wooden Villa Września

18.00 ICea Futsal Poznań – Phytofarm Klęka

18.30 Wągrowieckie Fabryki Mebli – Wooden Villa Września

19.00 Gmina Czerniejewo – ICea Futsal Poznań

Rozmawiał: Piotr Jędraszak