SKARB KIBICA LIGI HALOWEJ LZS WRZEŚNIA O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY WRZEŚNIA

0
690
Ostrowo Szlacheckie - mistrz poprzedniego sezonu Ligi Halowej LZS Września

W sobotę 7 grudnia w hali sportowej przy ul. Kosynierów we Wrześni odbędzie się I kolejka rozgrywek Ligi Halowej LZS Września o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Zapraszamy do lektury Skarbu Kibica, gdzie można znaleźć terminarz ligi, kadry zespołów oraz prognozy przedsezonowe.

W tym sezonie w lidze zagra 8 zespołów. Są to te same drużyny, które uczestniczyły w rozgrywkach na boiskach trawiastych w letniej lidze. Jak forma z boisk przełoży się na rozgrywki halowe? Przekonamy się niebawem, a tymczasem zapraszamy do przedsezonowej analizy każdej z drużyn. A tak wyglądała końcowa tabela poprzedniego sezonu:

Końcowa klasyfikacja sezonu 2018/2019

  1. Ostrowo Szlacheckie 10 23 29 : 14 (bezpośrednie pojedynki 2 4 6 : 4 )
  2. Sędziwojewo 10 23 34 : 13 ( bezpośrednie pojedynki 2 1 4 : 6 )
  3. Białężyce 10 16 22 : 17
  4. Obłaczkowo 10 15 25 : 34
  5. Gutowo Małe 10 5 16 : 24
  6. Bierzglin 10 4 14 : 30

Tak wygląda I kolejka nowego sezonu:

Pełny terminarz dostępny jest na stronie internetowej ligi pod adresem: http://www.lzswrzesnia.ligspace.pl/

OSTROWO SZLACHECKIE

Dość niespodziwany mistrz poprzedniego sezonu halowego ma teraz niełatwe zadanie udowodnić, że tytuł mistrzowski w ubiegłym sezonie nie był dziełem przypadku. Forma z lata nie napawa optymizmem, ponieważ w rozgrywkach na dworze Ostrowo Szlacheckie zajęło dopiero VII lokatę. W zespole nie zobaczymy również najlepszego zawodnika tej drużyny Dariusza Knopkiewicza. Filar Ostrowa zdecydowal się grać w B-klasowej drużynie Fara Pelikan Żydowo, a zgodnie z regulaminem ligi mogą brac w niej udział tylko zawodnicy-amatorzy nie zgłoszeni do rozgrywek prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Kto zatem może zastąpić Knopkiewicza w tym sezonie? Na liście zawodników zgłoszonych mamy dwóch bardzo dobrze znanych graczy z rozgrywek halowych Wrzesińskiego Towarzystwa Piłki Nożnej – braci Krzysztofa i Leszka Kozłowskich. Popularne „Koziołki” będą sporym wzmocnieniem kadry Ostrowa i jak będą się regularnie pojawiać na meczach to mogę stanowić o sile tego zespołu.

Kadra:

 Krzysztof Bytner
 Dawid Czyż
 Marek Grześkowiak
 Michał Jarząbek
 Kamil Jóżwiak
 Damian Koster
 Krzysztof Kozłowski
 Lech Kozłowski
 Grzgorz Parus
 Łukasz Rogowicz
 Damian Sękowski
 Mariusz Sękowski
 Jakub Sikora
 Dominik Skrzypczak
 Michał Tabaczka
 Artur Żywanowski

Przewidywane miejsce: 5 – 8

SĘDZIWOJEWO

Od lat jedna z czołowych drużyn Ligi LZS. Zawsze jednak czegoś im zabrakło, by osiągnąć mistrzostwo, tak jak było rok temu w rozgrywkach halowych. Mistrzowską niemoc udało im się dopiero przełamać w tegorocznych rozgrywkach na trawie, gdzie zdobyli upragniony tytuł. A wiadomo, że apetyt rosnie w miarę jedzenia. Obycie w rozgrywkach halowych może im zapewnić gra w specyficznej, kameralnej hali sportowej w Kołaczkowie, gdzie pod nazwą Targowa Górka uczestniczą w rozgrywkach Ligi Halowej w Kołaczkowie. Gra na 2 fronty może jednak okazać się także przekleństwem tej drużyny. Co prawda, mecze ligowe w Kołaczkowie rozgrywane są głównie w niedzielę, ale czy kadra tego zespołu jest na tyle szeroka, by zapewnić dobre występy, zarówno w jednej, jak i drugiej lidze?

Kadra:

Bartosz Boroniec
 Paweł Chlebowski
 Mateusz Gęsikiewicz
 Janusz Lewoczko
 Sebastian Lewoczko
 Michał Nawrocki
 Łukasz Opas
 Marcin Przybylski
 Michał Stankowski
 Marcin Szułek
 Józef Targosz
 Czesław Wiśniewski
 Szymon Wiśniewski
 Waldemar Wiśniewski

Przewidywane miejsce: 1-4

BIAŁĘŻYCE/BOB INVEST

Po latach dominacji zespół ten jest nieco w lekkim dołku. III miejsce w poprzednim sezonie halowym, IV miejsce w rozgrywkach letnich – to z pewnością wyniki znacznie poniżej oczekiwań i umiejętności tego zespołu. Białężyce/BOB Invest grają także w 1 lidze WTPN, jednak jak na razie nie zdobyli w niej żadnego punktu i są głównym kandydatem do spadku. Maciej Grajek – kierownik drużyny zgłosił do rozgrywek maksymalna liczbę 25 zawodników, więc akarat w tym przypadku gra na dwóch frontach nie powinna stanowić problemu dla tego zespołu.

Przewidywane miejsce zespołu: 1 : 4

Kadra:

 Dawid Borecki
 Michał Borecki
 Paweł Działak
 Dariusz Faruszyński
 Tomasz Gańczak
 Maciej Grajek
 Grzegorz Groblewski
 Pavlo Iarmoliuk
 Łukasz Kierkiewicz
 Krzysztof Koprowski
 Adrian Kozka
 Kacper Kozka
 Mateusz Maćkowiak
 Dawid Matuszewski
 Arkadiusz Nowak
 Dawid Nowak
 Krzysztof Pijacki
 Adam Rybacki
 Mikołaj Śmiejkowski
 Adam Stasiak
 Bartosz Stasiak
 Mateusz Szygenda
 Mikołaj Tomczyk
 Zachariasz Wielnicki
 Mateusz Wojnicz

GUTOWO MAŁE

Najsłabszy zespół rozgrywek letnich będzie starał się udowodnić, że w rozgrywkach halowych radzi sobie znacznie lepiej. Już w rozgrywkach letnich młodych zawodników Gutowa Małego stać było na przebłyski dobrej gry, jednak to było za mało by punktować w starciach z bardziej doświadczonymi rywalami. Jak będzie w rozgrywkach halowych? Przekonamy się już niebawem.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 5 – 8

Kadra:

Bartosz Adamski
 Bartosz Chwiłkawski
 Paweł Dopierała
 Kamil Dzieciuchowicz
 Marcin Grześkowiak
 Dominik Harowski
 Adrian Hofmański
 Kacper Jabłoński
 Adam Jałocha
 Dawid Kończurzewski
 Adam Konieczny
 Piotr Kropidłowski
 Maciej Lewandowski
 Bartosz Ossuch
 Mateusz Ossuch
 Kacper Pasterz
 Jakub Pietraszak
 Mariusz Rychlewski
 Damian Swancar
 Adam Sławirlski

BIERZGLIN

Bierzglin z ubiegłego sezonu halowego i Bierzglin z ligi letniej to były dwa zupełnie inne kadrowo drużyny. Tym razem na rozgrywki halowe będzie można zobaczyć kontynuację składu z ligi letniej. Bierzglin na boiskach trawiastych początek sezonu miał bardzo dobry, potem niestety przyszły problemy kadrowe i ostatecznie zakończył sezon na V pozycji. A z jakimi celami przystępuje do sezonu halowego? Oddajmy głos Kamilowi Skibińskiemu z Bierzglina: „Dlaczego zapisaliśmy naszą drużynę do rozgrywek ? Ponieważ dzięki temu możemy spędzić aktywnie czas. Ponadto uczymy się pokory, szacunku, współpracy w grupie. Lista korzyści nie ma końca. Dla Bierzglina liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Natomiast, jeśli przy okazji uda nam się osiągnąć miejsce na podium, to będzie idealna nagroda za trud i poświęcenie włożone w każde spotkanie.”

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 5 – 8

Kadra:

Mateusz Berent
 Mateusz Czerwiński
 Kacper Furmaniak
 Dawid Grabarek
 Eryk Jakubowski
 Karol Jaskuła
 Jakub Matusiak
 Filip Meler
 Kamil Remisz
 Marcel Remisz
 Michał Robaszkiewicz
 Mikołaj Siuba
 Kamil Skibiński
 Cezary Ziemski

SOŁECZNO

Drużyna Sołeczna debiutuje w rozgrywkach halowych w lidze LZS. Zawodnicy tej drużyny to jednak bardzo doświadczeni i obyci na ligowych parkietach innych lig. Bardzo podobny skład pod nazwą Miskant Centrum Ogrodnicze występuje w II lidze WTPN. Po I rundzie rozgrywek ta drużyna zajmuje bardzo dobre III miejsce i walczy o awans do I ligi. Czy uda się pogodzić walkę na dwóch ligowych frontach? Drużyna nie podała jeszcze listy zawodników, więc to są tylko nasze przypuszczenia, które potwierdzą się w większym lub mniejszym stopniu…

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1 – 4

WĘGIERKI

Debiutant w rozgrywkach halowych. Odrodzona drużyna Węgierek na boiskach trawiastych zaprezentowała się bardzo dobrze i jako beniaminek zajęli III miejsce. Jak będzie prezentować się na parkiecie hali przy ul. Kosynierów? Przekonamy się niebawem..

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 1 – 4

Kadra

Sławomir Adamski
 Łukasz Bednarek
 Sebastian Grądziel
 Łukasz Grądziel
 Adam Głoczkowski
 Bartosz Kantorski
 Sebastian Kantorski
 Jakub Kazimierczuk
 Adam Kurpik
 Szymon Kurpik
 Grzgorz Lipiecki
 Dominik Niezgoda
 Tobiasz Opielski
 Artur Powałowski
 Damian Pruszak
 Damian Ratajczak
 Jakub Stawicki
 Michał Stawicki
 Rafał Stawny
 Artur Szafraniak
 Mikołaj Szafraniak
 Sebastian Szymański
 Rafał Więckowski

OBŁACZKOWO

W trakcie sezonu letniego drużyna bardzo zmieniła się kadrowo. Do Ostrowa Szlacheckiego przeniósł się Krzysztof Bytner i Damian Koster, w ich miejsce pojawiło się kilka nowych twarzy, dzięki czemu na mecze przychodziło więcej zawodników i Obłaczkowo zaczęło punktować. Strata punktów była jednak zbyt duża, by Obłaczkowo mogło się włączyć choćby do walki o podium ligi. Jak będzie w sezonie halowym? Niestety nie mamy jeszcze listy zawodników, więc ciężko stwierdzić z jakimi celami Obłaczkowo przystępuje do rozgrywek.

Przewidywane miejsce na koniec sezonu: 5 – 8