ZA NAMI I KOLEJKA LIGI HALOWEJ LZS WRZEŚNIA. OBŁACZKOWO PIERWSZYM LIDEREM.

0
743

W sobotę 7 grudnia piłkarze zainaugurowali nowy sezon Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Jako pierwsi na parkiet wybiegli zawodnicy Obłaczkowa i Bierzglina. Już na początku spotkania Obłaczkowo za sprawą Tomasza Waraczewskiego wyszło na prowadzenie. Gdy Maciej Rybacki strzelił bramkę na 2 : 0 wydawało się, że Obłaczkowo ma ten mecz pod pełną kontrolą. Nic bardziej mylnego, po błędzie ich bramkarza Bierzglin strzela kontaktową bramkę. Po chwili mamy już wynik 2 : 2, a jeszcze przed przerwą Bierzglin wychodzi na prowadzenie. Na początku drugiej połowy, sędzia za faul obrońcy Bierzglina na Tomaszu Waraczewskim przyznaje drużynie Obłaczkowa rzut karny. Sam poszkodowany mocnym strzałem pod poprzeczkę zamienia rzut karny na bramkę. Dalsza część gry to koncertowa i do bólu skuteczna gra Obłaczkowa. Dwójka obrońców i bramkarz yej drużyny przejmowali piłkę, podawali ją do ofensywnego duetu Rybacki – Waraczewski, a ci panowie byli zabójczo skuteczni. Efekt końcowy to wysokie zwycięstwo Obłaczkowa 8 : 4 i sześć bramek Tomasza Waraczewskiego, który został liderem klasyfikacji strzelców po I kolejce.

Drugie spotkanie to pojedynek kandydatów do czołowych miejsc na koniec sezonu : Sędziwojewa i Białężyce/Bob Invest. Sędziwojewo to aktualny mistrz sezonu letniego, a przypomnijmy, że Białężyce/Bob Invest to triumfator tych rozgrywek sprzed dwóch lat. Mistrzowie rozgrywek na trawie spotkali się zatem tym razem w hali. Pierwsza połowa to popis bramkarzy jednego i drugiego zespołu. Paweł Działak z drużyny Białężyce/Bob Invest i Waldemar Wiśniewski z Sędziwojewa pokazali się ze świetnej strony i będą walczyć z pewnością o tytuł najlepszego bramkarza w lidze. Do przerwy mieliśmy zatem wynik 0 : 0, rzadko spotykany w rozgrywkach halowych. W drugiej połowie dopiero Adam Rybacki otworzył wynik spotkania. Radość zawodników Białężyce/Bob Invest z prowadzenia nie trwała jednak długo. Józef Targosz pięknym strzalem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Wynik spotkania już się do końca nie zmienił i tym samym w drugim meczu mieliśmy już pierwszy podział punktów w lidze.

W trzecim meczu zmierzyły się drużyny Gutowa Małego i Sołeczna. Niespodziewanie to piłkarze z Gutowa Małego strzelili pierwsi bramkę i objęli prowadzenie. Stracona bramka zadziałała niczym płachta na byka na piłkarzy Sołeczna. Po chwili było już 1 : 1, a na sekundy przed końcem I połowy Marcin Miśkowiak wyprowadził Sołeczno na prowadzenie. Piłkarze z Gutowa Małego zagrali jednak w tym spotkaniu bardzo ambitnie i na początku drugiej połowy doprowadzili do remisu. Po zagraniu ręką obrońcy Gutowa Małego w polu karnym, sędzia przyznał drużynie Sołeczna rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Rafał Wojtucki i tym sposobem wyprowadził ponownie swój zespół na prowadzenie. Ambitni piłkarze Gutowa Małego doprowadzają jednak ponownie do remisu. Mateusz Mikołajczyk z autu mocno wstrzelił piłkę w pole karne, ta trafiła w nogę obrońcy i wpadła do bramki zaskakując bramkarza Sołeczna. Końcówka meczu należała jednak już do bardziej doświadczonych zawodników Sołeczna. Marcin Miśkowiak idealnie podał do Tomasza Zamiary i ponownie Sołaczno wyszło na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania, strzelając jeszcze jedną bramkę w końcówce. Niestety w tym meczu poważnej kontuzji doznał zawodnik Sołeczna – Piotr Tomczak. Piotrku – trzymamy kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia!

Pojedynek Ostrowa Szlacheckiego z Węgierkami kończył I kolejkę rozgrywek. Przypominjmy, że Ostrowo Szlacheckie to obrońca tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu, a Węgierki to beniaminek tych rozgrywek. Pierwsza połowa była wyrównana, Węgierki obejmowały prowadzenie, ale drużyna z Ostrowa Szlacheckiego ambitnie goniła wynik. Druga połowa przebiegała już pod dyktando piłkarzy z Węgierek. Instynktem strzeleckim błysnął Grzegorz Lipiecki, który w tym spotkaniu ustrzelił hattricka.

Piłkarze Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września następną kolejkę ligową rozegrają w sobotę 21 grudnia.

Wyniki I kolejki:

LZS Bierzglin : LZS Obłaczkowo4:82019-12-07Zobacz relację ze spotkania
LZS Sędziwojewo : LZS Białężyce/Bob Invest1:12019-12-07Zobacz relację ze spotkania
LZS Gutowo Małe : LZS Sołeczno3:52019-12-07Zobacz relację ze spotkania
LZS Ostrowo Szlacheckie : LZS Węgierki2:62019-12-07Zobacz relację ze spotkania