FUTSAL WRACA DO WRZEŚNI!

0
834

Po kilku latach przerwy we Wrześni zagoszczą rozgrywki futsalowe na szczeblu centralnym. W półfinale Pucharu Polski w futsalu na etapie wojewódzkim Wooden Villa Września zmierzy się z KKF Automobile Torino Konin. Mecz już w środę 11 grudnia o godzinie 20 w hali sportowej przy ul. Słowackiego 41 we Wrześni.

W tym roku mistrz rozgrywek prowadzonych przez Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej – Wooden Villa postanowił zgłosić się do rozgrywek Pucharu Polski w futsalu (więcej na ten temat można przeczytać – TUTAJ). Dzięki zwycięstwu w turnieju eliminacyjnym Wooden Villa awansował do półfinału Pucharu Polski na etapie wojewódzkim. W wyniku losowania par półfinałowych reprezentant Wrześni trafił na drużynę KKF Automobile Torino Konin. Drużyna z Konina wygrała z kolei turniej eliminacyjny rozgrywany w hali sportowej w Liścu Wielkim. Zawodnicy z Konina od kilku lat występują w II lidze PLF. W ostatnim meczu ligowym pokonali u siebie Tarnovię Tarnowo Podgórne aż 13 : 4.

Drużyna z Konina z pewnością jest faworytem spotkania, drużyną bardziej doświadczoną i ograną w rozgrywkach futsalowych. Atutem wrześnian ma być doskonała znajomość własnej hali i miejmy nadzieję głośny doping kibiców. Co ciekawe obie drużyny spotkały się w zeszłym roku we Wrześni w Turnieju Futsalu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września i wtedy w półfinale tego turnieju drużyna z Wrześni występująca wtedy pod nazwą Materiały Budowlane Andrzejewski pokonała drużynę z Konina. Jak będzie tym razem? Zapraszamy wszystkich kibiców futsalu na to ciekawie zapowiadające się spotkanie w środę wieczorem do hali sportowej przy ul. Słowackiego 41 we Wrześni. Wstęp wolny!