16 ZARZUTÓW DLA 19-LETNIEGO ZŁODZIEJA SAMOCHODÓW

0
193

Mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego został zatrzymany w Gulczewie zaraz po kradzieży Citroena C2. Jak się później okazało 19-latek prowadził swój przestępczy proceder na terenie powiatów ościennych. Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu 16 zarzutów.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni w ostatnim tygodniu pracowali nad sprawą 19-letniego mieszkańca powiatu gnieźnieńskiego. Mężczyzna został zatrzymany 4 grudnia br. po godzinie 5:00 w Gulczewie.

Jego szeroko zakrojone, jak się później okazało przestępcze działania polegały najpierw na kradzieży z Gulczewa samochodu marki Citroen C2. Jednak nie odjechał nim za daleko i też w tej miejscowości został zatrzymany. Pojazd warty 5 tysięcy złotych wrócił do swojego właściciela.

Po przybyciu na miejsce policjantów z pionu kryminalnego i zebraniu wstępnych informacji, zaczęły pojawiać się nowe fakty. Okazało się, że 19-latek wcześniej tj. z 3 na 4 grudnia br. z Gniezna ukradł Peugeota Partnera, którym z powodu braku paliwa dojechał tylko do Gulczewa.

W wyniku podjętych kroków przez kryminalnych, przy 19-latku znalezione zostały dokumenty wystawione na różne osoby oraz komplety kluczyków od kilku marek samochodów. To wszystko dało podstawę do ustalenia osób, które mógł zatrzymany również okraść.

Po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem Prokurator Prokuratury Rejonowej we Wrześni wydał postanowienie o przedstawieniu mieszkańcowi powiatu gnieźnieńskiego 16 zarzutów w tym za kradzieże pojazdów, telefonów komórkowych oraz dokumentów. Jednak to nie jest koniec tej sprawy, ponieważ z posiadanych informacji wynika, że może być ona rozwojowa z uwagi na fakt, że 19-latek dokonywał swoich przestępczych czynów na terenie ościennych powiatów.