BLUE WARIATOS Z PIERWSZYMI PUNKTAMI

0
122

W dniu 08.12.2019r odbyła się VI kolejka ligi halowej. Ciekawie zapowiadały się spotkania OldBoys kontra Budziłowo i TW Kołaczkowa ze Spółką Bieganowo.

1. Blue Wariatos – Manhattan Team 3 – 0 (2 – 0)

Mecz o pierwsze punkty w rozgrywkach ligi dla obydwu drużyn. Spotkanie dwóch outsiderów rozgrywek mogłoby się wydawać, że będzie nudne, nic mylnego. Zawodnicy obydwu drużyn od pierwszego gwizdka sędziego przystąpili do meczu z wielkim animuszem i chęcią walki o każdy centymetr hali. I tak też, było przez całe 40 minut. Do 11 minuty mamy wynik bezbramkowy, kiedy o jedna z akcji Blue kończy się strzałem po, którym piłka ląduje w siatce Team-u. Jeszcze przed przerwą po zamieszaniu w polu karnym Manhattan-u piłkę do bramki kieruje zawodnik Blue Wariatos. Druga połowa meczu to nieznaczna przewaga drużyny Blue, która potwierdza to zdobyciem trzeciej bramki i tym samym inkasuje pierwsze punkty na swoje konto.

2. OldBoys – Budziłowo 5 – 7 (2 – 1)

Pierwsza bramka w tym spotkaniu pada w 9 minucie po akcji zawodników Budziłowa po strzale etatowego snajpera Budziłowa. Radość w drużynie nie trwa długo bo już po 2 minutach mamy remis. Bramka dodaje skrzydeł drużynie Oldboys, którzy jak przystało na doświadczonych zawodników nie szarpią tempa i szanują piłkę. Budziłowo próbuje ponownie znaleźć drogę do bramki przeciwnika, ale to po strzale z dystansu Waldiego piłka ląduje w siatce Budziłowa i na zejście na przerwę mamy małą niespodziankę. Druga połowa zaczyna się od mocnego uderzenia zawodników Budziłowa, którzy w ciągu 3 minut zdobywają dwie bramki i to oni wychodzą na prowadzenie. Jak się okazuje na niedługo bo po składnej akcji drużyny Oldboys mamy ponownie remis i otwarty wynik końcowy. W miarę upływu czasu widoczne jest zmęczenie zawodników Oldboys, którzy niestety nie dysponują szeroką ławką rezerwowych. Wykorzystują to zawodnicy Budziłowa, których ciągłe ataki na bramkę przeciwnika przynoszą rezultat w postaci trzech kolejnych bramek. I gdy wydawało się, że jest już po meczu do walki o końcowy sukces wracają zawodnicy Oldboys zdobywając dwie bramki z rzędu. Końcowe minuty meczu to zacięta walka Oldboys o bramkę na wagę jednego punktu. Jednakże, gola zdobywają zawodnicy Budziłowa i to oni po bardzo zaciętym, ciężkim boju zdobywają kolejne 3 punkty do kolekcji.

3. TW Kołaczkowo Spółka Bieganowo 1 – 0 (0 – 0)

Spotkanie na szczycie, od początku do końca bardzo wyrównane. Bardzo duża ilość akcji z obydwu stron. Drużyna TW Kołaczkowa przystępuje do meczu w osłabionym składzie, bez swojego etatowego kapitana i bramkarza. Bramki w tej sytuacji musi bronić zawodnik z pola Mariusz Gomulski i trzeba przyznać robi to skutecznie do czasu przybycia podstawowego goalkeeper-a drużyny. Przez 33 minuty spotkania utrzymuje się rezultat bezbramkowy mimo wielu dogodnych sytuacji bramkowych stworzonych przez zawodników zarówno z Bieganowa jak i Kołaczkowa. Na drodze piłki do bramki stają albo bramkarze, albo nieskuteczność napastników drużyn. I gdy wydaje się, że będzie podział punktów pomiędzy drużynami, na 7 minut przed końcowym gwizdkiem jedna z akcji drużyny Kołaczkowa kończy się bramką. Ostatnie minuty to ze strony TW Kołaczkowa gra na utrzymanie korzystnego rezultatu, natomiast Spółka za wszelką cenę dąży do zdobycia bramki wyrównującej. Mimo wkładanego wysiłku i zaangażowania w walkę o każdą piłkę brakło czasu na zawodnikom Bieganowa na osiągnięcie chociażby 1 punktu.

4. LZS Zieliniec – Targowa Górka 1 – 7 (1 – 5)

W 3 minucie po błędzie obrony Targowej na prowadzenie wychodzi LZS. Prowadzeniem nie cieszy się długo bo już po minucie mamy szybką odpowiedź zawodników Targowej Górki, którzy po dynamicznej akcji doprowadzają do remisu. Od tego momentu przewagę zdobywa Górka, która zdobywa kolejne bramki. Mimo licznych ataków zawodników Zielińca na bramkę przeciwnika piłka nie może znaleźć drogi do siatki Targowej. Brak skuteczności LZS-u jest widoczny przez cały mecz co ma odzwierciedlenie w końcowym wyniku. Tym samym drużyna Targowej Górki melduje się w grupie drużyn walczących o miejsca na podium rozgrywek.

Pauza: LZS Sokolniki

Tekst: Jacek Kanior

Zdjęcie: www.facebook.com/Liga-Kolaczkowo