W SOBOTĘ FUTSALOWE ŚWIĘTO – FINAŁ PUCHARU POLSKI WE WRZEŚNI

0
429

21 grudnia w hali sportowej przy ul. Kosynierów 1 we Wrześni gratka dla kibiców futsalu – finał Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego ,w którym zmierzą się: Wooden Villa Września – Grupa CRB Mrówka Mosina.

Po udanym turnieju eliminacyjnym w Czerniejewie oraz wygranym w dramatycznych okolicznościach meczu półfinałowym z KKF Automobile Torino Konin, drużyna Wooden Villa Września awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa wielkopolskiego. To ogromny sukces mistrza Wrześni, który w drodze do finału pokonał bardziej doświadczone i ograne zespoły futsalowe.

Tym razem poprzeczka zawieszona jest jeszcze wyżej. Do Wrześni przyjeżdża lider II ligi PLF gr. Wielkopolska – Grupa CRB Mrówka Mosina Futsal Team. Finalista Pucharu Polski w drodze do finału wygrała turniej eliminacyjny, którego była gospodarzem oraz mecz półfinałowy z zespołem Poznaniacy Poznań. Drużyna z Mosiny prezentuje się także bardzo dobrze w rozgrywkach II ligi PLF. W 6 dotychczas rozegranych spotkaniach 5 razy wygrali, 1 raz zremisowali i ani razu nie przegrali! W barwach drużyny z Mosiny gra m.in. Dariusz Pieczyński – trzykrotny mistrz Polski w futsalu z Akademią FC Pniewy, uczestnik UEFA Futsal Cup z tą drużyną, były kapitan reprezentacji Polski w futsalu, strzelec ponad 100 bramek w polskiej ekstraklasie futsalu. Do Wrześni przyjedzie zatem naprawdę bardzo silna i doświadczona drużyna.

Atutem wrześnian będzie na pewno gra we własnej hali, choć tym razem ze względu na mecz siatkówki i koszykówki w hali przy ul. Słowackiego, finał odbędzie się w hali sportowej przy ul. Kosynierów 1 we Wrześni. Zawodnicy Wooden Villa Września liczą na gorący doping wrzesińskich kibiców, co najmniej taki jak w meczu półfinałowym z KKF Automobile Torino Konin. O dobry wynik będzie szalenie ciężko, ale to, za co kochamy piłkę nożną to właśnie nieprzewidywalność. Liczymy, że i w tym przypadku wrzesiński Dawid pokona Goliata z Mosiny.