LIGA HALOWA LZS WRACA DO GRY

0
143

4 stycznia po świąteczno-noworocznej przerwie piłkarze LZS we Wrześni wznawiają rozgrywki halowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Już pierwsze spotkanie II kolejki zapowiada się bardzo ciekawie. Zmierzą się w nim drużyny Białężyce/Bob Invest oraz Węgierki. Białężyce w I kolejce po bardzo dobrym meczu zremisowały z mistrzem rozgrywek na boiskach trawiastych – Sędziwojewem. Natomiast Węgierki bardzo wysoko pokonały obrońcę tytułu mistrzowskiego rozgrywek halowych – Ostrowo Szlacheckie. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie. Pytanie która z drużyn lepiej wróci do formy sportowej po świątecznym obżarstwie i sylwestrowej zabawie?

W drugim spotkaniu Bierzglin podejmuje Sołeczno. Przed rozgrywkami chodziły słuchy, że drużyny te połączą się w jeden zespół i wspólnie przystąpią do ligi halowej. Ostatecznie jednak Bierzglin i Sołeczno wystartowały oddzielnie i teraz zmierzą się między sobą w walce o ligowe punkty. Bierzglin w I kolejce uległ zespołowi z Obłaczkowa, natomiast Sołeczno pokonało Gutowo Małe. Faworytem w tym pojedynku jest zespół Sołeczna, ale Bierzglin na pewno stać na sprawienie niespodzianki. To będzie bardzo piłkarski weekend dla zawodników z Sołeczna. Większość z nich gra również w II lidze WTPN pod nazwą Miskant Centrum Ogrodnicze, gdzie rozegrają 2 mecze ligowe. Dodając jeszcze spotkanie w lidze LZS to będą 3 mecze w dwa dni. Dobrze,że poniedziałek 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy, będzie zatem czas na regenerację dla piłkarzy z Sołeczna.

W trzecim meczu Sędziwojewo podejmuje Gutowo Małe. Na boiskach trawiastych Sędziwojewo zdobyło tytuł mistrzowski, a Gutowo Małe ostatnie miejsce, zatem mamy w tym pojedynku zdecydowanego faworyta. Piłkarze z Gutowa Małego, mimo porażki z drużyną Sołeczno w I kolejce zaprezentowali się bardzo dobrze. By jednak powalczyć z Sędziwojewem będą musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności.

W ostatnim pojedynku obrońca tytułu mistrzowskiego – Ostrowo Szlacheckie zmierzy się z liderem po I kolejce – Obłaczkowem. W I kolejce Ostrowo Szlacheckie dość łatwo dało się ograć Węgierkom, a Obłaczkowo wysoko pokonało Bierzglin. I to właśnie Obłaczkowo wydaje się być faworytem tego spotkania. Bardzo dobrą ofensywną formę zaprezentował duet Rybacki – Waraczewski. Jeśli utrzymają ją po Nowym Roku to mogą przybliżyć znacznie zespół Obłaczkowa do kolejnego zwycięstwa.