PIERWSZA KOLEJKA LIGI LZS PO NOWYM ROKU (GALERIA ZDJĘĆ DRUŻYNOWYCH)

0
806

W sobotę 4 stycznia rozegrano ligową kolejkę Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Zapraszamy do przeczytania relacji z meczów oraz obejrzenia galerii zdjęć drużynowych.

Ligową kolejkę rozpoczął pojedynek Węgierek z Białężycami/BOB Invest. Zanim spotkanie rozpoczęło się na dobre, musiało już się zakończyć dla bramkarza Białężyc/BOB Invest – Pawła Działaka, który z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. „Nieszczęścia chodzą parami” – to przysłowie sprawdziło się także w przypadku drużyny Białężyc. Chwilę po opuszczeniu bramki przez Działaka, Węgierki po bramce Grzegorza Lipieckiego objęły prowadzenie. Prowadzenie Węgierek utrzymywało się prawie do końca pierwszej połowy spotkania, końcówka była jednak zabójczo skuteczna w wykonaniu Białężyc. Po dwóch bramkach Łukasza Kirkiewicza i jednej Adriana Kozki Białężyce prowadziło po pierwszej połowie 3 : 1. Druga bramka rozpoczęła się od kontaktowej bramki dla Węgierek. Bartek Kantorski celnie uderzył z rzutu wolnego i pokonał Macieja Grajka – strzegącego bramki Białężyc/BOB Invest po kontuzji Pawła Działaka. Białężyce miały jednak ten mecz pod kontrolą. Krzysztof Koprowski i Adam Stasiak zdobyli kolejne bramki i Białężyce/BOB Invest podwyższyły prowadzenie na 5 : 2. W 26 minucie Adam Kurpik – obrońca Węgierek, wybił ręką piłkę zmierzającą do bramki, za co został ukarany czerwoną kartką, a drużynie Białężyce został przyznany rzut karny. Sebastian Kantorski – bramkarz Węgierek obronił ten strzał. Grające w osłabieniu Węgierki straciły w końcówce meczu jeszcze dwie bramki i ostatecznie Białężyce/BOB Invest wygrały to spotkanie 7 : 2.

W drugim meczu Bierzglin zmierzył się z Sołeczno. Pierwsza połowa to chaotyczna gra z obu stron. Sporo niedokładnych podań, mało celnych strzałów, które mogły by sprawić kłopoty bramkarzom. To wszystko sprawiło, że do przerwy mieliśmy niecodzienny jak na rozgrywki halowe bezbramkowy remis do przerwy. Co nie udawało się piłkarzom Sołeczna do przerwy, udało się od razu po zmianie stron i to dwukrotnie. Najpierw Marcin Miśkowiak, a chwilę później Rafał Wojtucki zdobyli bramki dla swojej drużyny. Te dwie bramki sprawiły, że Sołeczno nie forsowało już tempa w tym meczu i kontrolowało przebieg spotkania. W końcówce Dawid Święcicki strzelił jeszcze jedną bramkę dla Sołeczna i ustalił wynik spotkania na 3 : 0. Co ciekawie w lidze WTPN piłkarze Sołeczna grający tam pod nazwą Miskant Centrum Ogrodnicze również wygrali mecz i także w stosunku 3 : 0. Zatem była to dla nich bardzo udana sobota.

Trzeci mecz to pojedynek Sędziwojewa z Gutowem Małym. Już w zapowiedzi pisaliśmy, że zdecydowanym faworytem tego pojedynku jest aktualny mistrz rozgrywek na boiskach trawiastych. I ten mecz to potwierdził. Sędziwojewo wygrało pewnie i wysoko, a hattrickiem w tym meczu popisał się Bartosz Boroniec.

Czwarty mecz – pojedynek obrońcy tytułu mistrzowskiego rozgrywek halowych – Ostrowa Szlacheckiego z aktualnym liderem – Obłaczkowem zapowiadał się bardzo ciekawie. Obrońcy tytułu na razie jednak nie przypominają zespołu z poprzedniego sezonu. Już w 1 minucie spotkania zapomnieli całkowicie o pokryciu najskuteczniejszego napastnika Obłaczkowa i na razie całej ligi – Tomasza Waraczewskiego. Wysoki napastnik otworzył wynik spotkania w nietypowy jak na rozgrywki halowe sposób – strzelił bramkę głową. Po chwili „Kalafa” pokonał bramkarza Ostrowa po raz drugi. Gdy Maciej Rybacki w 5 minucie strzelił bramkę, to już było wiadomo, że Obłaczkowo sięgnie po kolejne zwycięstwo. Cień nadziei w zawodników Ostrowa wlał Artur Żywanowski strzelając pierwszą bramkę dla swojego zespołu. Pod koniec pierwszej połowy Tomasz Waraczewski ponownie wpisał się na liste strzelców i po pierwszej połowie Obłaczkowo wygrywało 4 : 1. Po przerwie obraz gry za wiele się nie zmienił. Obłaczkowo strzelało kolejne bramki znacznie częściej niż zawodnicy z Ostrowa Szlacheckiego i wygrało 8 : 3.

Wyniki:

LZS Białężyce/Bob Invest : LZS Węgierki7:2
LZS Bierzglin : LZS Sołeczno0:3
LZS Sędziwojewo : LZS Gutowo Małe7:0
LZS Obłaczkowo : LZS Ostrowo Szlacheckie8:3

Tabela:

1LZS Obłaczkowo2620016:7
2LZS Sołeczno262008:3
3LZS Sędziwojewo241108:1
4LZS Białężyce/Bob Invest241108:3
5LZS Węgierki231018:9
6LZS Bierzglin200024:11
7LZS Ostrowo Szlacheckie200025:14
8LZS Gutowo Małe200023:12

GALERIA ZDJĘĆ DRUŻYNOWYCH: