LIGA HALOWA W KOŁACZKOWIE NA PÓŁMETKU ROZGRYWEK

0
166

W miniony weekend rozegrano ostatnie mecze I rundy rozgrywek Ligi Halowej w Kołaczkowie. W artykule opisy meczów poszczególnych spotkań.

VIII kolejka

1. TW Kołaczkowo Targowa Górka 4 – 2

Mecz dwóch drużyn, które aspirują w rozgrywkach jak nie o mistrzostwo to na pewno o przysłowiowe „pudło”. Spotkanie rozpoczyna się od mocnego uderzenia zawodników Targowej, gdzie już w 5 minucie snajper „Bobo” wyprowadza drużynę na prowadzenie. Przez kolejne minuty to zacięta walka zawodników obydwu drużyn o piłkę. Dużo akcji podbramkowych zarówno ze strony zawodników Kołaczkowa jak i Targowej Górki. W 15 minucie spotkania to drużyna Kołaczkowa zdobywa bramkę na wagę remisu. Pod koniec pierwszej odsłony drużyny mają na koncie po 5 fauli. Po faulu na zawodniku TW Kołaczkowa sędzia dyktuje przedłużony rzut karny. Do wykonania podchodzi kapitan drużyny, który pewnym uderzeniem pokonuje bramkarza przeciwników. Druga część spotkania to dalszy bój zawodników o piłkę, i groźne ataki na bramki. Do końca wynik spotkania jest otwarty mimo, że drużyna Kołaczkowa prowadzi 3:2 to w ostatnich minutach meczu zmasowane akcję na bramkę przeciwnika prowadzą zawodnicy Górki, którzy stawiają wszystko na jedną kartę. I gdy wydaję się, że remis „wisi w powietrzu” to w ostatnich sekundach po stracie piłki w polu karnym, kontrę wyprowadzają zawodnicy Kołaczkowa zdobywając czwartą bramkę w tym spotkaniu.

2. OldBoys – LZS Zieliniec 6 – 11

Spotkanie drużyn zajmujących środkowe pozycje w tabeli. Doświadczenie kontra zaciętość. Gra prowadzona przez Oldboys standardowa: szanowanie piłki, rozważna gra w obronie i to się opłaciło. Bo mimo porażki zdobyli, aż sześć bramek. LZS Zieliniec dzięki ofiarnej grze wszystkich zawodników zdobywa kolejne 3 punkty w klasyfikacji.

3.LZS Sokolniki – Spółka Bieganowo 8 – 2

Spotkanie drużyn również mających „apetyt” na czołowe miejsca w tegorocznych rozgrywkach halowych. Drużyna Bieganowa jakby złapała „zadyszkę” i przegrywa kolejne mecze z faworytami. Mimo podejmowanej walki i gry ofensywnej nie mogą cieszyć się ze zwycięstwa. W tej potyczce musieli uznać siłę drużyny Sokolnik, której napastnik Patryk Krzyżanowski zdobył cztery bramki i zaliczył asystę.

4. Blue Wariatos – Budziłowo 5 – 19

Mecz, który przejdzie do historii rozgrywek ze względu na 24 strzelone bramki w czasie 40 minut. Co przekłada się na bramkę co 100 sekund. Sędzia miał sporo „gwizdania”. Mimo, że Budziłowo zdeklasowało przeciwnika to drużynie Blue nie można odmówić zaangażowania, determinacji i walki to końca o czym świadczą zdobyte bramki. W drużynie Budziłowa nie kto inny jak snajper „Sieka” mógł grać pierwsze skrzypce – 11 goli. Ale to zawodnicy z drugiego planu jak Kasprzak Marcin 7 asyst i jeden z braci Graczyków 5 asyst. Nie można też pominąć kapitana drużyny „Mazura” – 4 trafienia w światło bramki.

Pauza: Manhattan Team

IX kolejka

1. Spółka Bieganowo – Targowa Górka 2 – 5 (1 – 1)

Mecz prowadzony przez obie drużyny bardzo rozważnie, pozycyjne rozgrywanie piłki i cierpliwie czekanie na sytuację bramkowe. I tak jest do 19 minuty, kiedy to bramkostrzelny napastnik Targowej wpisuje się na listę strzelców. Przewaga trwa tylko chwilę, bo po kontrze Bieganowo do przerwy remisuje. W drugiej części spotkania górą są zawodnicy Targowej czym pieczętują kolejne 3 punkty do kolekcji. Po czym wyrastają na poważnego kandydata do walki o mistrzostwo.

2. Manhattan Team – LZS Zieliniec 2 – 13 (0 – 5)

Pierwsza bramka w tym spotkaniu pada już w drugiej minucie po celnym strzale zawodnika Zielińca. Pierwsza połowa to dominacja drużyny LZS, która zdobywa kolejne bramki. Do przerwy pięć, później za sprawą snajpera Zielińca „Bartosa” – 8 goli i asystach Piotra Dowbusza – 5 wynik jest przesądzony. Ale przy braku koncentracji w ostatnich minutach meczu do głosu dochodzą zawodnicy Team-u i w ostatnich dwóch minutach zdobywają ku swojemu zadowoleniu dwie bramki.

3.LZS Sokolniki – OldBoys 1 – 4 (0 – 1)

Spotkanie w którym faworyta można było wskazać w ciemno. Ale jak się okazało nie tym razem. Zespół Oldboys tym razem po raz pierwszy pokazał się w całej „kraście” 11 zawodników. Do 14 minuty utrzymuje się wynik bezbramkowy, widać, że Sokolniki mimo stawianego oporu nie są wstanie powstrzymać ataków „fighter-ów” OldBoys, co kończy się bramką. Po przerwie to już techniczne popisy napastnika OldBoys „Buły”, który zdobywa trzy bramki, a dwie asysty zalicza Marcin Siemiątkowski. Bramkę honorową w 39 minucie meczu zdobywa Damian Szwat. Pytanie jest jedno czy OldBoys utrzymają mobilizacje??? Jeżeli tak to rozgrywki nabiorą dodatkowych rumieńców.

4. Blue Wariatos – TW Kołaczkowo 1 – 13 (1 – 7)

Mecz w którym łatwo było wskazać drużynę, która zdobędzie do kolekcji trzy punkty. Jak zawsze Blue nie można odebrać przede wszystkim chęci do gry mimo utraty kolejnych bramek. Zacięcie walczą do końca i tak też było zdobyli „honorową” bramkę. W drużynie Kołaczkowa 6 bramek zdobył Krzysiek Kubisiak, a 4 asysty i 2 gole zaliczył Damian Dziczkaniec.

Pauza: Budziłowo

TABELA PO IX KOLEJKACH:

1 TW Kołaczkowo 8 21 48 – 21 7 0 1

2 LZS Sokolniki 8 18 58 – 19 6 0 2 1 3 6-1

3 Budziłowo 8 18 67 – 35 6 0 2 1 0 1-6

4 Targowa Górka 8 16 55 – 31 5 1 2

5 Spółka Bieganowo 8 12 41 – 30 4 0 4

6 Oldboys 8 10 39 – 36 3 1 4

7 LZS Zieliniec 8 9 47 – 53 3 0 5

8 Blue Wariatos 8 3 25 – 87 1 0 7

9 Manhattan Team 8 0 11 – 78 0 0 8

Zdjęcie: www.facebook.com/Liga-Kolaczkowo