WYRÓWNANE PARY MECZOWE W LIDZE HALOWEJ LZS

0
233

W sobotę 18 stycznia zostanie rozegrana IV kolejka spotkań Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Dojdzie w niej do kilku interesujących pojedynków. Zapraszamy do lektury zapowiedzi ligowej kolejki.

Już pierwsze spotkanie zapowiada nie lada emocje. Będzie to pojedynek dwóch niepokonanych do tej pory drużyn w lidze: Białężyce/BOB Invest : Obłaczkowo. Białężyce po remisie w I kolejce z Sędziwojewem, w dwóch następnych spotkaniach pewnie i wysoko ograły Węgierki oraz Sołeczno. Obłaczkowo to zaś jedyna drużyna z kompletem zwycięstw. Lider obecnych rozgrywek pokonał już w tym sezonie Bierzglin, Ostrowo Szlacheckie i Węgierki. Obłaczkowo strzela w tym sezonie mnóstwo bramek, a to za sprawą ofensywnego duetu: Waraczewski – Rybacki, Białężyce natomiast mają jedną z najlepszych defensyw w lidze, do tej pory w 3 spotkaniach stracili zaledwie 4 bramki. Kto będzie górą w tym pojedynku?

W drugim spotkaniu Ostrowo Szlacheckie zmierzy się z Bierzglinem. Ostrowo Szlacheckie przeszło drogę z nieba do piekła. Rok temu byli mistrzem ligi halowej, a w obecnym sezonie po 3 porażkach zajmują ostatnie miejsce w tabeli! Czas zatem najwyższy odbić się od dna. Bierzglin jednak na pewno łatwo skóry nie sprzeda. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Gutowem Małym drużynie marzy się podtrzymanie zwycięskiej passy i marsz w górę tabeli. Minimalnym faworytem spotkania wydaje się zatem Bierzglin, choć oczywiście nie można przekreślać szans ambitnej drużyny z Ostrowa Szlacheckiego.

W trzecim spotkaniu Sędziwojewo podejmuje Sołeczno zatem również bardzo ciekawy pojedynek. Sędziwojewo zajmuje III miejsce w tabeli z dorobkiem 7 punktów i prezentuje się bardzo dobrze w tym sezonie. Sołeczno po 2 zwycięstwach zanotowało wysoką porażkę z Białężycami/BOB Invest przystępując do tego spotkania w mocno okrojonym składzie. O ile o skład Sędziwojewa możemy być raczej spokojni, zabraknie w nim pewnie kontuzjowanego Józefa Targosza, reszta zawodników powinna zagrać, o tyle skład Sołeczna stoi pod znakiem zapytania. Większość zawodników tej drużyny będzie grać w niedzielę pod szyldem Miskant Centrum Ogrodnicze mecz w lidze WTPN z Techpakiem. Ten mecz będzie miał ogromne znaczenie w ligowej tabeli. Miskant – lider II ligi, wygrywając mecz z Techpakiem zapewni sobie awans do I ligi WTPN. Zawodnicy tej drużyny na pewno mają dylemat: Czy zagrać w sobotnim meczu z Sędziwojewem i narazić się na ryzyko kontuzji lub przemęczenia czy spróbować wygrać z trudnym rywalem i na zwycięskiej fali przystąpić do niedzielnego meczu w lidze WTPN?

Na zakończenie ligowej kolejki pojedynek Gutowa Małego z Węgierkami. Gutowo Małe na razie bez ligowych punktów, na koncie mają 3 ligowe porażki z Sołeczno, Sędziwojewem i Bierzglinem. Węgierki natomiast to chyba na razie największe rozczarowanie in minus ligowych rozgrywek. Po dobrym sezonie na boiskach trawiastych, zwycięstwie w I kolejce z Ostrowem Szlacheckim potem zanotowali duży spadek formy. Wysokie porażki z Białężycami i Obłaczkowem zepchnęły tą drużynę na V miejsce w ligowej tabeli. Jeśli zawodnicy z Węgierek myślą o czołowych lokatach w lidze muszą spotkanie z Gutowem Małym bezwzględnie wygrać.