OBŁACZKOWO WYGRYWA Z BIAŁĘŻYCAMI/BOB INVEST I ZAJMUJE FOTEL LIDERA LIGI HALOWEJ LZS

0
458

IV kolejka Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia. W tabeli prowadzi z kompletem punktów Obłaczkowo. W artykule opisy meczów oraz aktualna tabela.

Już pierwsze spotkanie IV kolejki pomiędzy Obłaczkowem a Białężycami/BOB Invest dostarczyło sporo emocji. Początek meczu to przewaga Obłaczkowa. Bramkarz Białężyc/BOB Invest – Maciej Grajek miał na początku spotkania pełne ręce roboty. Po kilku minutach inicjatywę przejęli piłkarze Białężyc. Mieli oni kilka groźnych akcji, brakowało im jednak wykończenia i ostatniego celnego podania. Brak skuteczności i nieco asekuracyjna gra jednej i drugiej drużyny sprawiła, że do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Dopiero w 23 minucie Łukasz Kirkiewicz otworzył wynik spotkania i Białężyce prowadziły. Stracona bramka podziałała na piłkarzy Obłaczkowa bardzo mobilizująco. Już w 24 minucie Maciej Jatczak doprowadził do wyrównania. Chwilę później Maciej Rybacki wyprowadził Obłaczkowo na prowadzenie. Kropkę nad „i” postawił lider klasyfikacji strzelców Tomasz Waraczewski i Obłaczkowo wygrało 4 mecz z rzędu. Radość ze zwycięstwa przyćmiła kontuzja zawodnika Obłaczkowa Kamila Słyka, który doznał koszmarnie wyglądającej kontuzji ręki. Kamilowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W drugim spotkaniu Ostrowo Szlacheckie zmierzyło się z Bierzglinem. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla zawodników z Ostrowa. Po bramkach Dominika Skrzypczaka i Damiana Sękowskiego objęli oni dwubramkowe prowadzenie. Do przerwy wynik się nie zmienił i Ostrowo Szlacheckie wygrywało 2 : 0. Druga połowa była już mniej atrakcyjna dla kibiców. Bierzglin próbował odwrócić losy spotkania, ale nie miał zbyt wielu argumentów w ofensywie by to zrobić. Wynik 2 : 0 utrzymał się do końca spotkania i tym sposobem Ostrowo Szlacheckie – obrońca tytułu mistrzowskiego z zeszłego sezonu zdobyło pierwsze ligowe punkty w obecnych rozgrywkach.

Trzeci spotkanie to pojedynek Sołeczna z Sędziwojewem. Lepiej to spotkanie rozpoczęli zawodnicy Sołeczna. W 7 minucie spotkania Tomasz Zamiara otworzył wynik spotkania i Sołeczno prowadziło. Do przerwy wynik się nie zmienił i Sołeczno wygrywało 1 : 0. Druga połowa zaczęła się idealnie dla zawodników Sołeczna. Krystian Gabriel strzelił bramkę i Sołeczno wyszło już na dwubramkowe prowadzenie. W 19 minucie Bartosz Boroniec zdobył pierwszą bramkę w tym meczu dla Sędziwojewa. Chwile później Bartosz Orwat zdobył gola dla Sołeczna i wydawało się, że dwubramkowa zaliczka wystarczy zawodnikom Sołeczna do odniesienia zwycięstwa. Końcowe 5 minut to jednak koncertowa gra zawodników Sędziwojewa, a w szczególności Bartosza Borońca. „Bobo” strzelił kontaktową bramkę, chwilę potem miał spory udział przy bramce Mateusza Gęsikiewicza, a w końcówce meczu skompletował hattricka i zapewnił zwycięstwo dla swojej drużyny. W tym spotkaniu przez większość czasu wygrywało Sołeczno, jednak jak mawiał nasz były premier „Mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, a po tym jak kończy” i chyba takie motto przyświecało zawodnikom Sędziwojewa, którzy wolno się rozkręcali, jednak końcówkę mieli wystrzałową.

Spotkanie Węgierek z Gutowem Małym kończyło IV kolejkę spotkań. Początek meczu to popis Grzegorza Lipieckiego, który już w 2 i 3 minucie spotkania zdobył dwie bramki. Dobry początek nieco uśpił zawodników Węgierek i oddali oni inicjatywę rywalowi. W 10 minucie Gutowo Małe strzeliło bramkę kontaktową. Do przerwy Węgierki prowadziły 2 : 1. Początek drugiej połowy i Gutowo Małe doprowadziło do remisu. Dalsza część spotkania to już jednak dobra gra Węgierek, a w szczególności Grzegorza Lipieckiego. Po wykonaniu wrzutu z autu piłka zagrywana przez Lipieckiego trafiła w nogę obrońcy Gutowa Małego i wpadła do bramki. W piłce halowej stosuje się zasadę, że nie ma bramek samobójczych, zatem została ona zaliczona na konto Lipieckiego. Kolejna bramka tego piłkarza to już w 100% jego zasługa. Najpierw ten zawodnik był faulowany na połowie rywala. Lipiecki sam podszedł do rzutu wolnego i zamienił go na bramkę. Chwilę później Lipiecki, niczym Robert Lewandowski w meczu Bundesligi z Wolfsburgiem, strzelił swoją 5 bramkę w tym spotkaniu. W kocówce Gutowo Małe strzeliło jeszcze jedną bramkę i zmniejszyło rozmiary porażki.