PRZED NAMI STARCIE NA SZCZYCIE LIGI HALOWEJ LZS

0
222

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana V kolejka rozgrywek Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Dojdzie w niej do pojedynku niepokonanych do tej pory drużyn: Obłaczkowa i Sędziwojewa. W artykule zapowiedzi wszystkich spotkań V kolejki rozgrywek.

W pierwszym spotkaniu zmierzą się drużyny Sołeczna i Ostrowa Szlacheckiego. Początek sezonu dla obu drużyn jest rozczarowujący. Sołeczno po 2 wygranych spotkaniach zanotowało 2 porażki i znajduje się na IV miejscu w ligowej tabeli. Ostrowo Szlacheckie – obrońca tytułu mistrzowskiego z poprzedniego sezonu, w tym mocno zawodzi. W pierwszych 3 kolejkach nie zdobyli ani jednego punktu, dopiero w IV kolejce pokonali Bierzglin. Będzie to zatem idealny pojedynek na przełamanie i poprawienie dorobku punktowego dla zwycięskiej drużyny. Lekkim faworytem w tym pojedynku jest drużyna Sołeczna, zawodnicy tej drużyny mają jednak w najbliższy weekend do rozegrania jeszcze 2 mecze w lidze WTPN, zatem nie do końca wiadomo w jakim składzie oraz w jakiej formie fizycznej pojawią się na meczu.

W drugim spotkaniu Gutowo Małe zmierzy się z Białężycami/Bob Invest. Gutowo Małe nie zdobyło jeszcze żadnego punktu w tegorocznych rozgrywkach, natomiast Białężyce/BOB Invest zajmują III miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 7 punktów. Zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu są piłkarze Białężyc. Przemawiają za nimi wyższa pozycja w tabeli, większe doświadczenie i siła fizyczna, zatem wynik inny niż zwycięstwo Białężyc w tym meczu należy traktować jako sporą niespodziankę.

Trzecie spotkanie to pojedynek Węgierek z Bierzglinem. Węgierki do tej pory dwa razy były górą – wygrali z Ostrowem Szlacheckim i Gutowem Małym, a również dwa razy schodzili z parkietu pokonani, w spotkaniach z Białężycami/BOB Invest i z Obłaczkowem. Bierzglin ma natomiast na swoim koncie 1 zwycięstwo z Gutowem Małym oraz 3 porażki z Obłaczkowem, Sołeczną i Ostrowem Szlacheckim. Faworytem w tym meczu jest drużyna Węgierek mająca w swych szeregach drugiego strzelca ligi – Grzegorza Lipieckiego, który w tym sezonie strzelił już 11 bramek. Jeśli Bierzglin chce osiągnąć dobry wynik w tym spotkaniu to musi zwracać baczną uwagę na tego zawodnika. Zawodnicy z Bierzglina muszą także popracować nad swoją grą ofensywną, do tej pory w czterech meczach zdobyli zaledwie 5 bramek, najmniej spośród wszystkich drużyn w lidze.

I na koniec ostatnie spotkanie – mecz lidera – Obłaczkowa z wiceliderem – Sędziwojewem. Obłaczkowo wyrasta na „czarnego konia” rozgrywek. Mają oni komplet 4 zwycięstw, w ostatniej kolejce pokonali doświadczony i solidny zespół Białężyc/BOB Invest. Jest to także drużyna, która strzeliła najwięcej, bo aż 26 bramek w lidze. Duża w tym zasługa ofensywnego duetu Waraczewski-Rybacki, ci dwaj zawodnicy razem mają na koncie już 23 trafienia. Formę Obłaczkowa sprawdzi Sędziwojewo. Mistrz w rozgrywkach na boiskach trawiastych z pewnością mierzy także w ostateczny triumf w rozgrywkach halowych. Sędziwojewo po remisie w I kolejce z Białężycami/BOB Invest potem wygrał 3 ligowe pojedynki. Formą strzelecką błysnął w ostatnim meczu z Sołeczną Bartosz Boroniec, który ma już 8 bramek na swoim koncie w tym sezonie. Zapowiada się zatem bardzo interesujące widowisko, obie drużyny mają w swoich szeregach „dobre strzelby” co sprawia, że na pewno w tym meczu padnie dużo bramek.