LIGA HALOWA LZS ZBLIŻA SIĘ DO PÓŁMETKA

0
182

W najbliższą sobotę 8 lutego zostanie rozegrana VII kolejka Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Kolejkę rozpocznie mecz Ostrowa Szlacheckiego z Węgierkami. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze w poprzedniej kolejce, natomiast ich dobra gra nie przełożyła się na efekt punktowy. Ostrowo Szlacheckie bardzo długo prowadziło z Białężycami/Bob Invest, ale w końcówce straciło bramkę i mecz zakończył się remisem. Węgierki walczyły zaciekle z Sołeczną, atakowały ambitnie, ale do remisu zabrakła im jedna bramka. Obie drużyny są zatem w dobrej formie, są głodne zwycięstwa i awansu w ligowej tabeli. W poprzedniej rundzie wygrały Węgierki 6 : 2, rewanż zapowiada się bardzo ciekawie.

Drugi mecz to pojedynek Gutowa Małego z Sołeczną. Gutowo Małe to na razie outsider ligi, przegrało wszystkie spotkania, natomiast Sołeczno jest aktualnie na III miejscu w ligowej tabeli. Faworyt w tym spotkaniu jest zatem oczywisty. W poprzedniej rundzie mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 5 : 3 dla Sołeczna i teraz też inny wynik niż zwycięstwo tej drużyny to będzie duża niespodzianka.

Trzeci mecz to chyba najciekawsza para tej kolejki. Lider Sędziwojewo zmierzy się z Białężycami/Bob Invest aktualnie zajmującymi IV miejsce w tabeli. Obie drużyny na pewno będą chciały to spotkanie wygrać. Sędziwojewo musi wygrać, by utrzymać fotel lidera, natomiast Białężyce by nie tracić kontaktu z drużynami z podium. Sędziwojewo w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze, wygrało 5 meczów, jeden raz zremisowało i to właśnie z najbliższym ligowym rywalem. Białężyce ma spore problemy kadrowe, szczególnie jeśli chodzi o pozycję bramkarza. Wszyscy nominalni bramkarze są w tej drużynie kontuzjowani i z konieczności będzie musiał stanąć w bramce zawodnik z pola. Na pewno jednak ta drużyna, która słynie z ambitnej i ostrej walki do samego końca nie odpuści i Sędziwojewo będzie musiało się sporo namęczyć, by sięgnąć po zwycięstwo w tym pojedynku.

Na koniec mecz Bierzglina z Obłaczkowem. Bierzglin to drużyna, która strzeliła najmniej bramek w tym sezonie, bo zaledwie 6. Obłaczkowo natomiast to zespół najbardziej ofensywny w lidze, mający na koncie już 37 bramek. Zapowiada się zatem ostre strzelanie, jedno jest pewne w tym meczu padnie sporo bramek. W poprzedniej rundzie Obłaczkowo wygrało 9 : 4 i całkiem prawdopodobne, że teraz też będzie podobny wynik.