WOODEN VILLA WICEMISTRZEM POLSKI LIGI HALOWE.PL

0
331

W dniach 1-2 oraz 8-9 luty w Gostyniu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Ligihalowe.pl. Udział w tej edycji wzięły dwie ekipy z Wrześni – Wooden Villa oraz Ignasiak.

Oba zespoły mecze grupowe rozegrały w sobotę 1 lutego. Wooden Villa z kompletem zwycięstw zajęli 1 msc w grupie i awansowali bezpośrednio do 1/8 finału natomiast Ignasiak zajmując miejsce drugie w grupie musiał grać w barażach o tą fazę turnieju. Faza finałowa turnieju rozegrana została 9 lutego.
Ignasiak w meczu barażowym trafił na drużynę z Szamotuł – Transport Kaczmarek. Wczesna godzina wyjazdu wrzesińskiej ekipy oraz braki kadrowe dały się we znaki i nasz reprezentant już po pierwszym meczu musiał pożegnać się z turniejem.
Wooden Villa natomiast podtrzymał zwycięską passę z rozgrywek grupowych i w 1/8 odprawił z kwitkiem doświadczoną drużynę Globex Gorzów Wielkopolski (4:0). Kolejnym przeciwnikiem była ekipa z Bojanowa – Tom Kar. Tu również wicemistrz Wrześni odniósł wysokie, choć nie problemowe zwycięstwo 4:0. Tym samym wrzesińska ekipa zameldowała się w półfinale rozgrywek. Tym razem rywal z najwyższej półki – Plastrol Lotyń. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu padł remis 1:1. O dalszych losach zadecydowały rzuty karne. Dwa obronione rzuty karne przez Marcina Siepielskiego – bohatera wrzesińskiej drużyny, zadecydowały o tym że Wooden Villa zagra w wielkim finale. Finał z ekipą z Wrocławia zaczął się bardzo niefortunnie od straconej szybko bramki. Indywidualne błędy i chwilę później ekipa Car-Zone podwyższa prowadzenie na 2:0. Mimo wyrównanej gry dość długo utrzymywał się niekorzystny wynik. Czerwona kartka i gra w osłabieniu sprawiła,że rywale strzelili dwie kolejne bramki. W końcówce wycofujemy bramkarza i strzelamy bramkę na 1:4. Niestety ryzyko gry w przewadze daje wrocławianom kolejnego gola i tytuł Mistrza Polski jest już rozstrzygnięty.
Wooden Villa osiąga ogromny sukces zdobywając tytuł wicemistrzowski. Bramkarzem turnieju wraz z golkiperem z Wrocławia zostaje Marcin Siepielski.

Jak co roku na turnieju zbierane były środki na cele charytatywne – tym razem była to pomoc dla chłopca cierpiącego na rzadką chorobę – Klątwę Ondyny. Wooden Villa tak jak pozostali finaliści postanowili przekazać nagrody pieniężne na leczenie chłopca.

Składy drużyn:
IGNASIAK – Krystian Dzwoniarkiewicz, Tomasz Majchrzak, Mateusz Bigosiński, Patryk Pawłowski, Bartosz Lis, Wojciech Dederko, Jakub Zakrzewicz, Szymon Markiewicz, Krzysztof Pawłowski, Adam Staniak.
WOODEN VILLA – Marcin Siepielski, Artur Giżewski (C), Kamil Klechammer, Patryk Kwiatkowski, Łukasz Zugaj, Rafał Kozłowski, Igor Zieliński, Łukasz Fechner, Mikołaj Plichta, Maciej Kolecki, Filip Janiszewski.

WYNIKI MECZÓW
GRUPA A:
Car Zone Wrocław – Ignasiak 3:1
Aris&Kadent Gostyń – Ignasiak 1:6
Futsal Gostyń – Ignasiak 2:3
GRUPA B
Wooden Villa – Opiekuny Gostyń – 2:1
Wooden Villa – 1986 Gostyń – 7:1
Wooden Villa – Javi Gostyń – 3:0
BARAŻ O 1/8
Ignasiak – Transport Kaczmarek Szamotuły 0:2
1/8Wooden Villa – Globex Gorzów Wielkopolski 4:0
1/4
Wooden Villa – Tom Kar Bojanowo 4:0
1/2
Wooden Villa – Plastrol Lotyń 1:1 (karne 2:1)
FINAŁ
Wooden Villa – Car Zone Wrocław 1:5

Tekst: Dominik Cichoński

Zdjecia: www.facebook.com/LigiHalowe.pl