POWALENTYNKOWA KOLEJKA LIGI HALOWEJ LZS

0
175

W sobotę 15 lutego zostanie rozegrana VIII kolejka Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Kto zachowa więcej sił witalnych i kondycji po Święcie Zakochanych?

VIII ligową kolejkę rozpoczną drużyny Białężyc/Bob Invest i Bierzglina. Obie drużyny przystępują do meczu w zupełnie odmiennych nastrojach. Drużyna Białężyc znajduje się w lekkim kryzysie, nie wygrała od dwóch ligowych spotkań i spadła na V miejsce w tabeli. Bierzglin natomiast grając w ostatniej kolejce bez zmienników odniósł heroiczne zwycięstwo nad Obłaczkowem. Białężyce jeśli myślą jeszcze o miejscu na podium w tegorocznych rozgrywkach to muszą to spotkanie koniecznie wygrać. Bierzglin gra na luzie, bez stresu dla samej przyjemności. Które nastawienie okaże się zwycięskie?

Drugi mecz to pojedynek lidera Sędziwojewa z Węgierkami. Sędziwojewo to jedyna drużyna, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki w tym sezonie. Lider prezentuje się najrówniej ze wszystkich drużyn i jest faworytem w wyścigu o tytuł mistrzowski w obecnym sezonie. Szyki będzie im chciała pokrzyżować drużyna Węgierek. Beniaminek rozgrywek halowych dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce z Ostrowem Szlacheckim awansował na IV miejsce w ligowej tabeli i goni drużyny Sołeczna i Obłaczkowa, które zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w tej kolejce, zatem już wiadomo, że któraś z tych drużyn straci punkty. Węgierki stoją zatem przed szansą zbliżenia się do podium. Nie będzie to jednak łatwa sprawa. Lider rozgrywek – Sędziwojewo prezentuje się bardzo dobrze w tym sezonie. Do tego w świetnej formie jest ich napastnik Bartosz Boroniec, który strzelił już 18 bramek. Węgierki również mają superstrzelca w swojej drużynie. To Grzegorz Lipiecki – autor 13 goli. Który strzelec pomoże swojej drużynie w odniesieniu zwycięstwa?

Trzeci mecz to hit tej kolejki. Spotkanie wicelidera – Obłaczkowa z trzecią drużyną w tabeli – Sołeczną. Obie drużyny mają na koncie po 15 punktów, notując 5 ligowych zwycięstw i 2 porażki. Obłaczkowo zasłynęło w tym sezonie z bardzo ofensywnego futbolu, drużyna ta strzela dużo bramek – 42 do tej pory, ale też dużo straci – 30. Zupełnie inaczej, bardziej wyrachowanie gra Sołeczno. Mniej strzela – 22 bramki, ale też mniej traci – 16 bramek. Obłaczkowo niespodziewanie przegrało w ostatniej kolejce z Bierzglinem, natomiast Sołeczno ma na swoim koncie 3 ligowe zwycięstwa z rzędu i na pewno będą chcieli podtrzymać zwycięską passę. Stawką tego meczu jest II miejsce w ligowej tabeli i jeszcze spora szansa na dogonienie lidera Sędziwojewa w wyścigu o tytuł mistrzowski.

Na zakończenie kolejki mecz outsiderów: Gutowa Małego z Ostrowem Szlacheckim. Obie drużyny nie mogą zaliczyć tego sezonu do udanych. Gutowo Małe nie zdobyło jeszcze żadnego ligowego punktu i zamyka ligową tabelę. Niespodziewanie na przedostatnim miejscu jest obrońca tytułu mistrzowskiego z ubiegłego sezonu – Ostrowo Szlacheckie. Gracze tej drużyny mają jedynie przebłyski dobrej gry, jak na przykład w meczu z Białężycami/BOB Invest, gdzie byli o krok od zwycięstwa. Ostrowo Szlacheckie jest faworytem w tym pojedynku, ale Gutowo Małe jeśli chce zacząć punktować, to z kim jak nie z sąsiadem w ligowej tabeli?