FUNDAMENTY NAJLEPSZE W PUCHARZE BORYNY

0
218

W niedzielę 16 lutego w hali sportowej w Kołaczkowie 8 drużyn rywalizowało w Turnieju Halowym o Puchar Boryny. Po 6 godzinach zmagań wygrał zespół Fundamenty. W artykule relacja z turnieju, wyniki oraz galeria zdjęć drużynowych.

Hala sportowa w Kołaczkowie to specyficzna arena zmagań piłkarskich. Małe wymiary boiska linie boczne tuż przy ścianach i drabinkach sprawiają, że nie każdy zawodnik odnajduje się w tych specyficznych warunkach. Oprócz 2 czołowych drużyn z rozgrywek ligowych w Kołaczkowie: TW oraz Budziłowa do turnieju przystąpiło 6 drużyn z zewnątrz. Po rozgrywkach grupowych z turniejem pożegnały się 4 zespoły: Zagórów Team, Dream Team Września, Nieuchwytni Gembarzewo oraz Skate Team Września.

W pierwszym półfinale Budziłowo okazało się minimalnie lepsze od FC Kryształki, a w drugim w którym zmierzyły się Fundamenty z TW Kołaczkowo potrzebna była seria rzutów z punktu karnego by rozstrzygnąć zwycięzcę. Karne lepiej wykonywali zawodnicy Fundamentów i to oni zameldowali się w finale. W meczu o III miejsce TW Kołaczkowo zdeklasowało FC Kryształki aż 9 : 0.

Finał Budziłowo – Fundamenty lepiej zaczął się dla zawodników Budziłowo, którzy po kilku minutach prowadzili już 2 : 0. Fundamenty jednak szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca wygrywając 5 : 2 w finale.

Organizatorzy przyznali także nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Jakub Długosz z Fundamentów, a najlepszym bramkarzem Hubert Piotrowski z Budziłowa.

Wyniki turnieju:

A FC KRYSZTAŁKI- ZAGÓRÓW TEAM
0-1
B FUNDAMENTY- NIEUCHWYTNI GEMBARZEWO
3-1
A DREAM TEAM WRZEŚNIA-TW KOŁACZKOWO
1-1
B SKATE TEAM WRZEŚNIA- BUDZIŁOWO
1-3
A FC KRYSZTAŁKI-DREAM TEAM WRZEŚNIA
6-2
B FUNDAMENTY- SKATE TEAM WRZEŚNIA
3-2
A ZAGÓRÓW TEAM- TW KOŁACZKOWO
1-4
B NIEUCHWYTNI GEMBARZEWO- BUDZIŁOWO
1-5
A FC KRYSZTAŁKI-TW KOŁACZKOWO
4-1
B FUNDAMENTY- BUDZIŁOWO
5-2
A ZAGÓRÓW TEAM- DREAM TEAM WRZEŚNIA
2-4
B NIEUCHWYTNI GEMBARZEWO – SKATE TEAM WRZEŚNIA
4-3

PÓŁFINAŁY
I 1 GRUPA A VS 2 GRUPA B FC Kryształki- Budziłowo 2-3
II 2 GRUPA A VS 1 GRUPA B TW Kołaczkowo – Fundamenty 2-2 karne 0-2

MECZ O 3 MIEJSCE:
TW Kołaczkowo- FC Kryształki 9-0

MECZ O 1 MIEJSCE
Fundamenty- Budziłowo 5-2

GALERIA: