LIGA HALOWA LZS WYJĄTKOWO W PIĄTEK

0
151

Już w najbliższy piątek 21 lutego zostanie rozegrana IX kolejka Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

Ze względu na Piknik Rodzinny Victorii Września, najbliższa kolejka Ligi Halowej LZS zostanie rozegrana wyjątkowo w piątkowy wieczór. Co nas w niej czeka?

Pierwszy mecz to pojedynek Obłaczkowa z Ostrowem Szlacheckim. Obie drużyny są w wyraźnym dołku. Obłaczkowo po znakomitym początku sezonu, przechodzi widoczny kryzys. Dwie ostatnie ligowe porażki z Bierzglinem i Sołeczną dobitnie o tym świadczą. Obłaczkowo jeśli chce utrzymać się na podium rozgrywek musi ten mecz koniecznie wygrać. To też nie jest sezon dla Ostrowa Szlacheckiego. Obrońcy tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku prezentują się fatalnie w obecnym. W ostatniej ligowej kolejce przegrali mecz z outsiderem – Gutowem Małym i mają tylko jeden ligowy punkt od nich więcej. Ten mecz to zatem doskonała okazja na przełamanie dla jednej z drużyn.

W drugim meczu IX kolejki spotkają się lider – Sędziwojewo oraz zajmujący ostatnie miejsce – Gutowo Małe. Faworyt tego pojedynku jest zatem jeden. Sędziwojewo pewnie kroczy po mistrzowski tytuł i pewnie w tej kolejce zrobi kolejny krok na drodze do mistrzostwa. Nie może jednak lekceważyć swojego najbliższego rywala. Gutowo Małe w ostatnim meczu z Ostrowem Szlacheckim udowodniło, że nie nie chcą być wiecznymi „chłopcami do bicia” i potrafią zwyciężać. Czy są jednak w stanie sprawić kolejną niespodziankę?

W trzecim meczu Bierzglin podejmuje Sołeczno. Bierzglin gra dość chimerycznie. Potrafi przegrywać zdecydowanie, ale także niespodziewanie wygrywać, jak np. z Obłaczkowem. Tydzień temu po walce przegrali minimalnie z Białężycami/Bob Invest. Sołeczno natomiast jest na fali wznoszącej. Ta drużyna wygrała 4 ligowe spotkania z rzędu i na pewno ma ochotę na kolejne zwycięstwo. Sołeczno też jako jedyna drużyna ma jeszcze realne szanse na dogonienie lidera – Sędziwojewa. Musi jednak wygrywać seryjnie kolejne mecze i liczyć na potknięcie lidera.

Ostatni mecz to najciekawsze starcie tej kolejki. Pojedynek Białężyc/Bob Invest – 4. miejsce w ligowej tabeli z Węgierkami, które zajmują 5. miejsce. Obie drużyny na pewno chcą wskoczyć na ligowe podium, a wobec słabszej formy Obłaczkowa jest to jak najbardziej realne. Trzeba jednak wygrać najbliższe ligowe spotkanie. W pierwszej rundzie wysoko bo aż 7 : 2 wygrały Białężyce i to ta drużyna wydaje się faworytem tego spotkania. Węgierki to jednak bardzo ambitny i młody zespół. Jeśli będą mieli dzień to są w stanie pokonać Białężyce.