PODSUMOWANIE ROZGRYWEK II LIGI WTPN SEZON 2019/20

0
514

Za nami kolejny sezon futsalowych rozgrywek prowadzonych przez Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej. Czas zatem na podsumowanie sezonu. Zaczniemy od drużyn występujących w II lidze.

Rozgrywki te były w tym roku bardzo intensywne. 11 drużyn, aż 22 ligowe kolejki, gra często dwa razy w weekend sprawiły, że niektórym drużynom liga dała się mocno w kość. Kto najlepiej wytrzymał ten sezon?

Tabela

1Techpak2047145165:32
2Miskant Centrum Ogrodnicze2041125353:18
3Psary Team2038115477:31
4Motoklinika2037114553:33
5DHL Września203194745:57
6Fundamenty202776749:47
7Sigvaris S.A.202675852:40
8WKS2026821038:47
9Malibu2016511436:72
10APP2013341330:68
11Letniaprzygoda.eu207211727:80

LetniaPrzygoda.eu

Od kilku lat drużyna nie zmienia składu, cały czas grają ci sami zawodnicy. Lat przybywa, zawodnicy LetniaPrzygoda.eu mierzą się z coraz młodszymi i jak widać lepszymi przeciwnikami. W tej drużynie jednak wydaje się, że nie wynik sportowy jest najważniejszy, a to, że zawodnicy często spokrewnieni ze sobą mogą się spotkać i pograć w piłkę w sobotnie czy też niedzielne popołudnie.

APP

Wynik sportowy na pewno jest sporym rozczarowaniem. Zaledwie przedostatnie miejsce w tabeli, 3 zwycięstwa, 4 remisy i aż 13 porażek to jest zdecydowanie wynik poniżej oczekiwań. Drużyna mająca w składzie takich doświadczonych zawodników jak Witold Cyraniak, Marcin Imbierowicz, Mateusz Maćkowiak czy Maciej Giżewski powinna zaprezentowac się znacznie lepiej. A może po prostu poziom sportowy ligi podniósł się a ci zawodnicy stanęli w miejscu, albo nawet cofnęli się ze swoimi umiejętnościami piłkarskimi?

Malibu

Wąska mało liczna kadra sprawiała ograniczone pole manewru jeśli chodzi o skład i możliwości personalne. Malibu potrafiło jednak wygrać 5 meczów w lidze m.in. z Techpakiem – zwycięzcą II ligi, a w Pucharze Ligi wyeliminowali drużynę Ignasiak – III zespół I ligi. Jak widać potencjał w tej drużynie jest spory i miejmy nadzieję, że pokażą go w następnych sezonach.

WKS

Kolejna drużyna, która dobrze się prezentowała, ale by uzyskać lepszy wynik zabrakło siły i szerszej ławki rezerwowych, bo wiadomo, że liga była długa i nie zawsze można zagrać w pełnym składzie. Brakuje też w tej drużynie takiego typowego „rasowego napastnika”, który nieraz w pojedynkę potrafiłby rozstrzygnąć losy meczu na korzyść drużyny. Najlepsi strzelcy tej drużyny: Jakub Brzóstowicz oraz Jakub Hofman mieli na koncie zaledwie 7 bramek. To trochę mało by myśleć o lepszym miejscu w tabeli.

Krzysztof Majchrzak: „Uważam że był to całkiem dobry sezon ale z kiepskim zakończeniem i ilością punktową Dobiły nas kontuzje i brak ławki. Krótki skład nie pozwolił na utrzymanie prowadzenia w kilku spotkaniach, a co za tym idzie na lepsze miejsce w tabeli. Byliśmy zaskoczeni, ze w drugiej części meczu też gra się 15’. Zaskoczenie utrzymywało się przez dłuższa cześć sezonu. a jak wiemy na tym etapie nie ma już słabych drużyn i trzeba być skoncentrowanym do ostatniego gwizdka.

Sigvaris S.A.

Beniaminek rozgrywek ulokował się w środku tabeli, choć pewnie mógł jeszcze powalczyć o jedną lub dwie lokaty wyżej. Bardzo dobrze ta drużyna zaprezentowała się również w Pucharze Ligi, gdzie przegrała w dramatycznych okolicznościach w półfinale z Capri Lucca. Zatem potencjał w tej drużynie jest spory, mogą w przyszłości powalczyć o wyższe lokaty

Fundamenty

Po zawirowaniach związanych z tym czy ta drużyna będzie grać w 1 czy w 2 lidze, jakim składem i czy w ogóle wystartują, z kolejki na kolejkę Fundamenty odbudowywały swoją pewność siebie. Początek sezonu słaby potem było już znacznie lepiej. Gdyby sezon trwał dłużej mogli by oni pokusić się o jeszcze lepszą lokatę.

Jak oceniasz tegoroczny sezon w wykonaniu Twojej drużyny?

  • Krzysztof Nadolny: „Co do Fundamentów to liczyłem na miejsca 5-8 zajęliśmy 6 więc po tak dużych osłabieniach to w miarę ok i jesteśmy zadowoleni już myślimy o kolejnym sezonie.
  • Największe zaskoczenie Ligi?
  • Zaskoczenie to brak awansu do I ligi Psar Polskich.
  • Największe odkrycie Ligi?
  • Marcin Iglewski z Techpaku
  • Największe rozczarowanie Ligi?
  • 4 miejsce Mastersow w I lidze i Motokliniki w 2 lidze.

DHL Września

Drużyna, która uczyniła największy progres. W zeszłym sezonie jako beniaminek byli „chłopcami do bicia” w tym sezonie już każdy musiał się z nimi liczyć. Potrafili zremisować z Techpakiem, a ograć drużyny, które ukończyły sezon wyżej w tabeli: Miskant Centrum Ogrodnicze, czy też Psary Team. Bardzo dużo ta drużyna zawdzięcza Adrianowi Matysiakowi, najlepszemu strzelcowi, który był motorem napędowym tego zespołu. Jeśli będą dalej rozwijać się w takim tempie za rok mogą powalczyć o miejsce premiowane awansem do 1 ligi.

Motoklinika

W poprzednim sezonie III miejsce, w tym sezonie IV. Aspiracje przed rozgrywkami były duże, cały czas jednak znajdują się zespoły, które potrafią wygrywać i być wyżej w tabeli niż Motoklinika. Nie zawsze jednak ta drużyna mogła wystawić do meczu najmocniejszy skład, nieraz grali z bardzo wąską ławkę rezerwowych i w decydujących momentach czegoś do większej ilości punktów zabrakło. Być może w przyszłym roku będzie lepiej.

Psary Team

Przed sezonem to był murowany kandydat do zwycięstwa w lidze. Cały sezon jednak drużyna grała w kratkę, aż 5 remisów i 4 porażki sprawiły, że Psary Team zajęli III miejsce w tabeli. Dla wielu drużyn to byłby sukces, patrząc jednak na potencjał tej drużyny to porażka. No chyba, że piłkarze tego zespołu zadowalają się najniższym stopniem podium i brakiem konieczności gry w 1 lidze. Na pocieszenie pozostaje im nagroda indywidualna: tytuł króla strzelców dla Mateusza Izydorka.

Miskant Centrum Ogrodnicze

Beniaminek, który swoją postawą zaskoczył na plus. Po nieco słabszym początku potem pięli się w górę tabeli i dużo nie brakowało, by wygrali ligę. Zespół pod wodzą doświadczonego Tomasza Zamiary walczył do końca o jak najlepszy wynik. Dobra gra w defensywie, tylko 18 straconych bramek, zaowocowały wyróżnieniem indywidualnym dla Michała Szarzyńskiego, który został wybrany najlepszym bramkarzem II ligi. Ich bezpośredni mecz z Techpakiem – decydujący o I miejscu w tabeli, zakończył się minimalną porażką. Ten mecz można zobaczyć na naszym kanale na Youtubie:

Techpak

Doświadczona drużyna, która od lat była w czubie II ligi tym razem zwyciężyła. O końcowym triumfie zadecydowała bardzo dobra forma Jarosława Jabłońskiego, wybranego najlepszym zawodnikiem II ligi oraz niesamowita skuteczność Marcina Iglewskiego – byłego siatkarza m.in. APP Krispol Września, który pokazał, że potrafi też grac bardzo dobrze w piłkę. Marcin Iglewski strzelił w sezonie 22 bramki i został drugim strzelcem rozgrywek. Techpak to także drużyna, która wygrała klasyfikację Fair Play, za co należą im się podwójne brawa. Ciekawe jak ta drużyna zaprezentuje się w przyszłym roku w rozgrywkach pierwszoligowych.

Tekst: Piotr Jędraszak