PRZED NAMI X KOLEJKA LIGI LZS

0
173

W sobotę 29 lutego zostanie rozegrana X kolejka Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Jakie pojedynki nas czekają? Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi.

W pierwszym meczu zmierzą się drużyny Gutowa Małego i Bierzglina. Oba zespoły znajdują się w dolnej połówce tabeli, Bierzglin zajmuje 6. lokatę, natomiast Gutowo Małe 8. ostatnie miejsce. Obie drużyny mierzyły się w ostatniej kolejce z mocnymi rywalami, Bierzglin niespodziewanie zremisował z Sołeczną, a Gutowo Małe walczyło dzielnie z liderem Sędziwojewem, remisowało do przerwy, ale ostatecznie przegrało. W pierwszej rundzie rundzie Bierzglin wygrał z Gutowem Małym skromnie 1 : 0, a autorem „złotego gola” był Kamil Skibiński.

W drugim meczu Sołeczno zagra z Białężycami/Bob Invest. Ostatnia kolejka nie była zbyt udana dla tych zespołów. Sołeczno tylko zremisowało z Bierzglinem, a Białężyce/Bob Invest przegrały z Węgierkami. Obie drużyny mają o co walczyć. Sołeczno zajmuje 2. miejsce w tabeli i żeby jeszcze realnie myśleć o mistrzostwie musi to spotkanie wygrać. Białężyce/Bob Invest to aktualnie 5. drużyna w tabeli, ze stratą 1 punkty do miejsca na podium. Jeśli Białężyce/Bob Invest chcą jeszcze wskoczyć do pierwszej trójki to muszą również to spotkanie wygrać. W pierwszej rundzie górą był zespół Białężyc/Bob Invest, który wygrał z Sołeczną 6 : 1.

Trzeci mecz to pojedynek Obłaczkowa z Węgierkami. Obie drużyny to sąsiedzi w ligowej tabeli, mają tyle samo punktów czyli po 15. Obłaczkowo w ostatniej kolejce przegrało niespodziewanie z Ostrowem Szlacheckim. Była to już trzecia porażka z rzędu Obłaczkowa, zatem widać, że ta drużyna jest w kryzysie. Węgierki wygrały w ostatniej kolejce z Białężycami/Bob Invest i coraz śmielej atakują ligowe podium. W pierwszej rundzie Obłaczkowo wygrało 7 : 4 z Węgierkami, a drużyna, która wygra teraz znacznie zwiększy swoje szanse na podium na koniec rozgrywek.

W ostatnim meczu Ostrowo Szlacheckie podejmuje lidera – Sędziwojewo. Ostrowo Szlacheckie w ostatnim mecz pokonało Obłaczkowo i nieco poprawiło swoje statystyki. Sędziwojewo nie bez problemów, ale ostatecznie pokonało Gutowo Małe i ma już 6 punktów przewagi w ligowej tabeli nad Sołeczną. Każde ligowe zwycięstwo przybliża ten zespół do mistrzostwa, które jest już na wyciągnięcie ręki. Kilku piłkarzy drużyny Sędziwojewa będzie brało w tym dniu udział w Mistrzostwach Nekli w Halowej Piłce Nożnej. Mogą zatem być już mocno zmęczeni przystępując do tego meczu i ta sytuacja nieco zwiększa szanse zespołu Ostrowa Szlacheckiego. W pierwszej rundzie Sędziwojewo wygrało 4 : 1 z Ostrowem i to jest chyba najczęstszy rezultat, w jakim wygrywają piłkarze lidera ligi LZS.