SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ

0
33

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz strażnikami ze Straży Miejskiej we Wrześni organizują zbiórkę krwi. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach akcji „spoKREWnieni służbą”.

W poniedziałek 9 marca br. od godziny 9:00 policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wrześni wspólnie ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz strażnikami ze Straży Miejskiej we Wrześni organizują zbiórkę krwi. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w akcje. Wrzesińscy policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy mówią głośno: „Każda kropla krwi się liczy – przecież to nic nie kosztuje”.

Krew będzie można oddać w „krwiobusie” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania. Autobus będzie podstawiony na parkingu przy Komendzie Powiatowej Policji we Wrześni od strony ulicy Staszica. Zbiórka dawców odbędzie się w Policyjnym Centrum Edukacji Bezpieczeństwa.

To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować ludzkie życie. Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Aby oddać krew trzeba być zdrowym, mieć od 18 do 65 lat, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.