WYRÓWNANE MECZE W X KOLEJCE LIGI LZS

0
262
Drużyna Białężyce/BOB Invest ma w tym sezonie na swoim koncie już 3 remisy

Rozegrana 29 lutego X kolejka Ligi LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września była bardzo wyrównana, aż 2 z 4 spotkań zakończyły się remisami.W artykule opisy meczów, wyniki oraz tabela rozgrywek. Zapraszamy do lektury!

Mecze X kolejki rozpoczął pojedynek Gutowa Małego z Bierzglinem. W pierwszej połowie wyżej notowany Bierzglin objął prowadzenie po bramce Dawida Grabarka i prowadził do przerwy 1 : 0. Ambitni piłkarze z Gutowa Małego nie dawali za wygraną i dążyli w drugiej połowie do zmiany niekorzystnego rezultatu. Dzięki bramce autorstwa Adriana Hofmańskiego wyrównali i mecz zakończył się podziałem punktów.

Drugi mecz to pojedynek Białęzyc/Bob Invest z Sołeczną. Sołeczno przystąpiło do tego spotkania w mocno okrojonym składzie z zaledwie dwoma rezerwowymi. To jest ta drużyna za sprawą doświadczonego Tomasza Zamiary wyszła na prowadzenie. Białężyce/Bob Invest to nie jest jednak drużyna, która łatwo się poddaje. Adam Rybacki doprowadził do wyrównania. Wynik spotkania się nie zmienił i to był drugi mecz tego wieczoru zakończony remisem 1 : 1. Co ciekawe drużyna Białężyc/Bob Invest ma w tym sezonie na koncie już 3 remisy i wszystkie w stosunku 1 : 1.

Trzeci mecz to szlagier tej kolejki, spotkanie, które może mieć bardzo ważne znaczenie w kontekście walki o podium rozgrywek. Obłaczkowo po serii 3 porażek z rzędu podniosło się z kolan i wygrało z Węgierkami 7 : 3. Tradycyjnie ogromny wkład w zwycięstwo Obłaczkowo miał ofensywny duet Tomasz Waraczewski – Maciej Rybacki, który razem strzelił wszystkie 7 bramek. Dla Węgierek bramki zdobyli: Łukasz Bednarek, Bartosz Kantorski oraz Jakub Kazimierczuk. Dzięki temu zwycięstwu Obłaczkowo umocniło się na trzecim miejscu w tabeli i ma tylko 2 punkty straty do zajmującego drugie miejsce Sołeczna.

Ostatni mecz to pojedynek obrońcy mistrzowskiego tytułu – Ostrowa Szlacheckiego z liderem Sędziwojewem. Ostrowo Szlacheckie nie ma już szans na obronę tytułu, a Sędziwojewo z każdym meczem zbliża się do wygrania ligi halowej. Ten mecz miał jednego bohatera – był nim Bartosz Boroniec, który zdobył wszystkie bramki w tym meczu. Najlepszy strzelec Sędziwojewa ma już 23 trafienia w tym sezonie i jest drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców ligi.