W SOBOTĘ MECZ NA SZCZYCIE W LIDZE HALOWEJ LZS

0
175

W najciekawszym meczu XI kolejki Ligi Halowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września zmierzą się Sędziwojewo z Sołeczną – lider i wicelider tabeli. W artykule zapowiedź wszystkich meczów najbliższej ligowej kolejki.

W pierwszym meczu XI kolejki Gutowo Małe zmierzy się z Węgierkami. Gutowo Małe w ostatniej kolejce zremisowało z Bierzglinem. Co prawda Gutowo Małe nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, ale w kilku meczach mieli przebłyski dobrej formy, no i maja na swoim koncie zwycięstwo. Węgierki w ostatniej kolejce przegrały z Obłaczkowem i ich marzenia o ligowym podium mocno się oddaliły. By była jeszcze szansa wskoczyć do najlepszej trójki, Węgierki muszą to spotkanie wygrać. W pierwszej rudzie górą była drużyna Wegierek, która wygrała 5 : 3.

Drugi mecz to ligowy szlagier tej kolejki. Zmierzą się w nim lider – Sędziwojewo z wiceliderem – Sołeczną. W ostatniej kolejce Sędziwojewo wygrało z Ostrowem Szlacheckim, a Sołeczno zremisowało z Białężycami/Bob Invest. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli różnica 8 punktów. Sędziwojewo w przypadku zwycięstwa zapewni sobie mistrzostwo. Sołeczno zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ale ma zaledwie 2 punkty przewagi nad trzecim w tabeli Obłaczkowem. Mistrzostwo dla Sędziwojewa wydaje się być tylko kwestią czasu, natomiast walka o 2 miejsce cały czas wciąż trwa. Obie drużyny mają zatem o co grać w tym meczu, Sędziwojewo by już świętować mistrzostwo, Sołeczno by umocnić się na drugim miejscu i pozostać przynajmniej teoretycznie w walce o mistrzostwo ligi. W pierwszej rundzie Sędziwojewo wygrało minimalnie 4 : 3, choć przez większość meczu na prowadzeniu było Sołeczno.

Trzeci pojedynek tej kolejki to spotkanie Ostrowa Szlacheckiego z Bierzglinem. Bierzglin zajmuje aktualnie szóste, a Ostrowo Szlacheckie siódme miejsce w ligowej tabeli. Obie drużyny dzieli zaledwie jeden punkt. Drużyna, która wygra w tym spotkaniu poczyni duży krok ku szóstemu miejscu w klasyfikacji końcowej. Forma obu drużyn jest dość chimeryczna, dlatego ciężko tutaj wytypować faworyta. W poprzedniej rundzie Ostrowo Szlacheckie wygrało 2 : 0.

Ostatni mecz XI kolejki to pojedynek Białężyc/Bob Invest z Obłaczkowem. Obłaczkowo jest aktualnie trzecie w tabeli i ma 3 punkty przewagi nad Białężycami. Mamy tutaj zatem klasyczny mecz o „sześć punktów”. Wygrana Obłaczkowa sprawi, że ta drużyna praktycznie zapewni sobie miejsce na podium, jeśli wygrają Białężyce to oba zespoły zrównają się punktami i pewnie do ostatniej kolejki będą się ważyć losy, która z tych drużyn będzie na podium. Obie drużyny wydają się być w lekkim kryzysie. Obłaczkowo po trzech kolejnych porażkach wygrało ważne spotkanie z Węgierkami. Po raz kolejny zabłysnął w tym spotkaniu ofensywny duet Tomasz Waraczewski – Maciej Rybacki, który razem strzelił 7 bramek. Białężyce/Bob Invest w ostatniej kolejce zremisowały z Sołeczną i to był już ich trzeci remis w tym sezonie. W poprzedniej rundzie wygrało Obłaczkowo 3 : 1. Jak będzie tym razem?