UKS HWARANG NA PUCHARZE ŚWIATA

0
103

W dniach 28.02-01.03. 2020 roku w Hamburgu odbył się Puchar Świata G2 German Open w Taekwondo Olimpijskim w którym wystartowało ponad tysiąc zawodników z całego świata.


UKS Hwarang Września reprezentowało siedmioro zawodników:

Krystian Haremza senior -87kg
Dagmara Haremza senior +73kg
Weronika Przybysz junior +68kg
Patrycja Kasperska junior -68kg
Wiktoria Grześkowiak junior -42kg
Nikola Haremza kadet +59kg
Kacper Kasperski kadet -41kg

Po 2 walkach z Holenderką i Niemką  , 1 miejsce wywalczyła nasza juniorka  Weronika Przybysz która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Juniorów w październiku w Sofii. Sprawdzian i pierwszy start wypadł pomyślnie i widać że wszystko układa się pomyślnie. Weronika jest w gazie.

Sporą niespodzianką , a nawet małą sensacją było zdobycie 2 miejsca przez naszą początkująca seniorkę Dagmarę Haremzę.
W pierwszej walce przed czasem pokonała Niemkę Sarah DI SINNO (22-2) , w drugiej walce na przeciw stanęła Lorena BRANDL także z Niemiec i aktualnie nr 7 rankingu światowego. Nasz zawodniczka pokonała ją 13-10 po zaciętej końcówce. Półfinał  z Dominikanką Katherine RODRIGUEZ także był zacięty ale Dagmara przechyliła szalę na swoją korzyć po kopnięciu w głowę i wygrała 17-15. Dominikanka jest teraz na 20 miejscu w rankingu światowym.
Do finału zameldowała się Turczynka Nafia Kus która już ma kwalifikację olimpijską z 5 miejsca rankingu olimpijskiego. Doświadczona zawodniczka celnie punktowała Dagmarę z pięści co pozwoliło jej wygrać walkę 7-13. Sama rywalizacja na równym poziomie z taką zawodniczką to już spory sukces naszej młodej seniorki. Za 2 tygodnie wraz ze swoim bratem Krystianem wystartują w kolejnym Pucharze Świata w Belgii. Tam ma się zjechać światowa czołówka taekwondo. Natomiast reszta Hwarangów wystartuje w Pucharze Polski Swarzędz Cup.

W roku olimpijskim kasują się punkty z rankingów światowych i olimpijskich. Najlepsi zawodnicy  zbierają punkty już na przyszłość żeby wystartować w Paryżu za 4 lata. Najlepsza szóstka rankingu olimpijskiego dostaje kwalifikację na igrzyska natomiast o resztę miejsc zawodnicy będą musieli powalczyć w turniejach kontynentalnych. 
Nasze starty w takich dużych imprezach stały się już cykliczne. Widzimy potrzebę rywalizacji z najlepszymi zawodnikami na świecie bo przez to nasi podopieczni stają się bardziej odważni i skupieni na pracy treningowej. Zabraliśmy do Hamburga początkujących kadetów i juniorów którzy mimo iż swoje pierwsze walki przegrali to zobaczyli sens całego procesu treningowego. takie starty mają ich zahartować i przygotować do Mistrzostw Polski ,  a w przyszłości do większych imprez takich jak Mistrzostwa Europy czy Świata.
Marzeniem jest wychowanie wrzesińskiego olimpijczyka i do tego dążymy.
” – mówi Tomasz Haremza – trener UKS Hwarang Września

Zapraszamy do kibicowania za 2 tygodnie w Swarzędzu – Zalasewie gdzie odbędzie się Puchar Polski. Będzie można obejrzeć od kuchni zawody taekwondo olimpijskiego. 

Źródło, zdjęcia: UKS Hwarang Września

GALERIA