PODSUMOWANIE ROZGRYWEK I LIGI WTPN SEZON 2019/20

0
339

Za nami kolejny sezon futsalowych rozgrywek prowadzonych przez Wrzesińskie Towarzystwo Piłki Nożnej. Czas zatem na podsumowanie sezonu.W tym artykule przyjrzymy się zespołom I ligi.

W minionym sezonie, podobnie jak w poprzednim I liga liczyła 7 drużyn. Nieparzysta liczba zespołów sprawiała, że każda drużyna pauzowała jedną kolejkę w rundzie, rozgrywając w sumie 12 meczów w sezonie. Miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie I liga będzie miała 8 drużyn i przez to będzie ciekawsza.

Tabela

Białężyce/Bob Invest

Choć w sezonie 2018/19 nie zdobyli ani jednego punktu w I lidze postanowili ponownie podjąć rękawice i po wycofaniu się drużyn Fundamenty z l ligi oraz Intercars – zwycięzcy II ligi, zostali w I lidze. Skutek niestety był taki sam. 12 meczów, 12 porażek. Z perspektywy czasu chyba lepiej dla rozgrywek i dla samej drużyny, żeby zagrała ona w II lidze.

IzoExpert

2 wygrane z Białężycami, 2 remisy z Marzeninem i 8 porażek z pozostałymi drużynami – to bilans IzoExpert. W kilku meczach z czołówką powalczyli, nawiązali walkę, ale do sprawienia niespodzianki czegoś zabrakło. Jest to najbardziej zaawansowana wiekiem drużyna i wydaje się, że potrzeba jej nieco świeżej krwi. Sporym wzmocnieniem był Dawid Walkowiak, który zagrał pierwszy sezon w tej drużynie.

Łukasz Fimiak

1. Jak oceniasz tegoroczny sezon w wykonaniu Twojej drużyny?

Tak jak zakładaliśmy utrzymaliśmy się w lidze. Po przyjściu Dawida Walkowiaka zagraliśmy kilka bardzo dobrych meczów, niestety nie udało się urwać wyżej notowanym przeciwnikom punktów, tak jak zrobił to Marzenin.”

2. Największe pozytywne zaskoczenie Ligi?

Pozytywne zaskoczenie w lidze to drużyny Marzenina i Capri. Marzenin pokazał, że można wejść do I ligi i zagrać naprawdę bardzo dobry sezon, a Capri za to, że cały sezon zagrali świetny i nie stracili żadnego punktu zostawiając za plecami i Wooden Villa, i Master Sport.”

3. Największe odkrycie Ligi?

Jeśli chodzi o odkrycie ligi to na pewno Marzenin, który jako beniaminek pokazał się z bardzo dobrej strony zdobywając punkty z wyżej notowanymi zespołami.”

4. Największe rozczarowanie Ligi?

Rozczarowaniem ligi na pewno LZS Białężyce z zerowym dorobkiem oraz jeśli można uznać to za rozczarowanie to Master Sport poza czołową trójką oraz Wooden Villa, która zajęła „tylko” drugie miejsce. Mimo przedsezonowych wzmocnień gra na wielu frontach okazała się zbyt dużym wyzwaniem dla zespołu.”

Marzenin

Beniaminek 1 ligi zaprezentował się nad wyraz poprawnie. 13 zdobytych punktów, wygrana z Wooden Villa, remisy z Ignasiak i MasterSport to naprawdę spore osiągniecia. Jeśli drużyna będzie czynić stale postępy, to może w przyszłym sezonie włączyć się nawet do walki o podium. Motorem napędowym drużyny jest Radosław Trybuła, jeden z najlepszych lewonożnych zawodników w lidze. Drużyna pod jego wodzą gra do samego końca, o czym przekonali się zawodnicy Ignasiaka.

Rafał Rybacki

  1. Jak oceniasz tegoroczny sezon w wykonaniu Twojej drużyny?

Wydaje mi się że pierwszy sezon w pierwszej lidze możemy zaliczyć do udanych. Zajęliśmy 5 miejsce, ale pokazaliśmy że nie będziemy chłopcami do bicia . Szkoda tylko trochę 2 remisów z Izoexpert, bo mogło być jeszcze lepiej.

  1. Największe pozytywne zaskoczenie Ligi?

Wydaje mi się, że jest to poziom rozgrywek który jest bardzo wysoki. Tymbardziej przejście z 2 do pierwszej ligi pokazało nam różnice w poziomie rozgrywek.”

  1. Największe odkrycie Ligi?

Największe odkrycie ligi jeśli chodzi o nazwiska, to chyba kilku zawodników jest na podobnym wysokim poziomie, od których drużyna jest trochę uzależniona. To napewno Radek Trybuła, Artur Giżewski i Oskar Pietrzak.”

  1. Największe rozczarowanie Ligi?

Sędziowie, którzy nie raz decydowali o wyniku meczu . Puchar Ligi, w którym niektórzy chłopaki grali od 13 do wieczora, a nie mogli liczyć na nic do jedzenia, ani do picia . Wydaje mi się, że liczba meczów w 1 lidze też mógła by być większa. Inne ligi jak np. ta w Witkowie jest fajnie prowadzona: statuetki dla najlepszych zawodników, wybierane bramki kolejki, zawodnicy miesiąca itp.

MasterSport

Mistrz sezonu 2017/18 wicemistrz 2018/19, w tym roku poza podium… Kilka ciekawych transferów przed rozpoczeciem sezonu, liczna i wyrównana kadra zapowiadała walkę o mistrzostwo, tymczasem „Mastersi” wylądowali na najgorszym dla sportowców miejscu. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka, przede wszystkim brak kluczowych zawodników w trakcie sezonu. Bartłomiej Figas i Filip Janiszewski wystąpili w zaledwie w kilku spotkaniach przez cały sezon, a przecież to oni stanowili o sile tej drużyny w poprzednich latach. Drużyna może i „na papierze” wyglądała dobrze jednak w meczach brakowało przede wszystkim zgrania. To bardziej była zbieranina dobrych grajków, w której każdy indywidualnie próbował coś ugrać niż zgrany kolektyw.

Ignasiak

Przed sezonem zapowiadali powrót na ligowe podium i ta sztuka im się udała. Ignasiak z tego sezonu zapamiętamy głównie z heroicznego, zwycięskiego boju z MasterSport, który dał im III miejsce. Czy stać ich było na coś więcej? Raczej nie… Druzgocąca porażka z Wooden Villa w pierwszej rundzie, dwie porażki z Capri Lucca świadczą o tym, że III lokata to maksymalne osiągnięcie w tym sezonie. Warto dodać,że Ignasiak wystąpił również w tym roku w turnieju Mistrzostwa Polski LigiHalowe.pl, gdzie odpadł w barażach do fazy pucharowej.

Wooden Villa

Wicemistrz sezonu 2017/18, mistrz 2018/19, wicemistrz 2019/20. Trzy ostatnie lata to pasmo sukcesów tej drużyny w lidze WTPN. W tym sezonie do VI kolejki szli „łeb w łeb” z drużyną Capri Lucca. Oprócz ligi WTPN bardzo aktywna drużyna, która reprezentowała Wrześnię na wielu innych frontach. Piękny występ w Pucharze Polski w futsalu, gdzie pokonali w półfinale ligową drużynę KKF Automobile Torino Konin. W finale tych rozgrywek zagrali naprzeciwko byłym reprezentantom Polski w futsalu, walczyli dzielnie, ale nie dali rady drużynie z Mosiny. Te dwa mecze rozgrywek Pucharu Polski przy kilkuset kibicach zgromadzonych w hali pokazały, że Września ma ogromny futsalowy potencjał i jest zainteresowanie na ta dyscyplinę sportu w naszym mieście. W Mistrzostwach Polski LigiHalowe.pl Wooden Villa także awansowała do finału tego turnieju, przegrywając w nim z Car-Zone Wrocław. Gra na kilku frontach odbiła się nieco czkawką na rozgrywkach WTPN, zdarzyło się kilka wpadek m.in. niespodziewana porażka z Marzeninem. Wystarczyło to jednak by sięgnąć po wicemistrzowski tytuł.

Dominik Cichoński

  1. Jak oceniasz tegoroczny sezon w wykonaniu Twojej drużyny? „Tegoroczny sezon oceniam jako bardzo dobry. Na taką ocenę wpłynęły przede wszystkim dwa sukcesy mojego teamu. Wojewódzki finał Pucharu Polski w Futsalu oraz Wicemistrzostwo Polski Ligihalowe.pl. Do tego doszło Vicemistrzostwo Wrześni oraz Suprpuchar. Reasumując sezon oceniam na 5 w sześciostopniowej skali.”
  2. Największe pozytywne zaskoczenie Ligi? „Postawia Marzenina. Zespół, który awansował z 2 ligi potrafił bez problemu utrzymać się w najwyżej klasie. Mało tego napsuł sporo krwi faworytom.”
  3. Największe odkrycie Ligi? „Zdecydowanie Radosław Trybuła – motor napędowy Marzenina. To m.in. dzięki niemu beniaminek zajął 5 msc w lidze.”
  4. Największe rozczarowanie Ligi? „Postawa BOB Invest/LZS Białężyce. Zepsół, który drugi rok z rzędu nie potrafił zdobyć 1 pkt w lidze.”

Capri Lucca

Przed sezonem drużyna Capri Lucca celowała w podium. To co w tym sezonie zrobili, nie śniło się chyba najbardziej optymistycznie nastawionym kibicom tej drużyny. Capri Lucca przegrało na starcie sezonu SuperPuchar z Wooden Villa, by później wygrać wszystkie mecze ligowe oraz Puchar Ligi. Przed sezonem do doświadczonej drużyny doszło kilku nowych chłopaków i sprowadzenie ich było strzałem w dziesiątkę. Jakub Szczepaniak – w debiutanckim sezonie był jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, a Oskar Pietrzak sięgnął po koronę króla strzelców. Jest to ośmy tytuł mistrzowski tej drużyny w historii rozgrywek WTPN. Jeśli utrzymają ten skład i formę, to szybko sięgną po 9. i 10. tytuł.

Wojciech Kopaczewski

1.Jak oceniasz tegoroczny sezon w wykonaniu Twojej drużyny?

Pierwsze co ciśnie mi się na usta to HISTORYCZNY, moja drużyna w blisko 20 letniej historii Wrzesińskiego Towarzystwa Piłki Nożnej w Futsalu jako pierwsza wygrała niezwykle wymagającą lige we Wrześni z kompletem punktów. Dzisiaj możemy się cieszyć z 8 Halowego Mistrza Wrześni. Do tego dołożyliśmy Puchar Ligi, a to jest kolejna rzecz, którą dokonaliśmy w tym sezonie, bo jak wiadomo wszystkim nikt do tej pory nie zdobył w jednym sezonie tych dwóch tytułów.”

2.Największe pozytywne zaskoczenie Ligi?

Drużyna Capri-Lucca przed sezonem 2019/2020 została przemeblowana, do zespołu dołączyło 5 nowych zawodników, którzy wkomponowali się od samego początku.”

3.Największe odkrycie Ligi?

Tutaj poraz kolejny powiem DRUŻYNA Capri-Lucca to jest największe odkrycie nikt przed sezonem nie stawiał nas w roli faworyta rozgrywek, a po przewadze punktowej nad 2 miejscem widać, że sezon był niezwykle udany w naszym wykonaniu. Nie chciałbym szczególnie wyróżniać kogokolwiek bo każdy dawał z siebie maksa, a nawet jeszcze więcej.”

4.Największe rozczarowanie Ligi?

Nie ma takiej kategorii, taki jest ten sport jeden musi przegrać, aby ktoś mógł wygrać. Każdy uczestnik rozgrywek WTPN w Futsalu jest wygranym bo uczestniczy mam nadzieję w fajnych rozgrywkach”