8 DRUŻYN ZAGRA W LIDZE PLAYARENA O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY WRZEŚNIA (SKARB KIBICA)

0
333

W piątek 5 czerwca zaczyna się tegoroczny sezon rozgrywek piłkarskich na orliku – Liga Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Zapraszamy do lektury Skarbu Kibica poświęconego tym rozgrywkom.

To drugi sezon rozgrywek Playarena we Wrześni. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznej edycji wzięło udział 6 drużyn, a mistrzem została drużyna Kopcup.pl. Mistrz Wrześni zaprezentował się bardzo dobrze w Mistrzostwach Polski Playarena, gdzie awansował do grona szesnastu najlepszych drużyn w Polsce.

A jak będzie w tym roku?

Na pewno ciekawie. Liga w tym roku powiększyła się do 8 drużyn, zatem rywalizacja będzie na pewno interesująca. System gier sprawi, że będzie jeszcze więcej zaciętych i wyrównanych pojedynków. W I rundzie rozgrywek drużyny zmierzą się systemem „każdy z każdym”. Po I rundzie nastąpi podział ligi na dwie grupy. Mocniejszą z miejsc 1-4, gdzie zesoły będą walczyły o końcowy triumf i przepustkę do Mistrzostw Polski Playarena, oraz słabszą 5-8 gdzie drużyny będą rywalizowac o miejsca 5 – 8.

W tym roku Mistrz oraz Wicemistrz wrzesińskich rozgrywek ma prawo rywalizować w eliminacjach Mistrzostw Polski Playarena. Miejmy nadzieję, że nasze zespoły będą bardzo dobrze reprezentować Wrześnię w ogólnopolskich rozgrywkach i powtórzą, a może nawet poprawią ubiegłoroczny sukces drużyny Kopcup.pl

A kto zagra w tegorocznych rozgrywkach?

(Zespoły opisywane według kolejności zgłoszeń)

WOODEN VILLA

Miejsce w poprzednim sezonie: II (występowali wówczas pod nazwą M.B. Andrzejewski)

Drużyna, która przegrała tylko jeden mecz w sezonie, zajęła zaledwie drugie miejsce, co na pewno uznali za spory niedosyt. Przypomnijmy, że w bezpośredniej rywalizacji z Kopcup.pl obie drużyny wygrały po jednym spotkaniu, w bramkach lepsza była drużyna M.B. Andrzejewski, ale po drodze zaliczyli oni jedną wpadkę w postaci remisu z ostatnią drużyną Marzeninem i przez to zakończyli lige na drugiej pozycji. Podrażnione ambicje zawodników sprawiają, że na pewno będą chcieli w tym sezonie zdobyć tytuł mistrzowski, ale nie będzie o to wcale łatwiej, a nawet bym powiedział, że trudniej, bo liga w tym sezonie będzie bardziej liczna, wyrównana i mocniejsza niż w pierwszej edycji.

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 1-4

ELEKTROMARKET

Miejsce w ubiegłym sezonie: V (występowali wówczas pod nazwą Wooden Villa)

Nie znamy jeszcze dokładnych kadr ligowych zespołów, dlatego traktujemy zespół Elektromarketu, jako potomków drużyny występującej rok temu pod nazwą Wooden Villa. Zespół ten zajął V miejsce w rozgrywkach wygrywając zaledwie w dwóch spotkaniach z ostatnim w lidze Marzeninem. W tym roku kadra pewnie będzie trochę inna choć zapewne trzon zespołu będzie zachowany. ” Mieszanka wybuchowa, połączenie sił zawodników występujących w zespołach: WKS, IzoExpert i Techpak w rozgrywkach WTPN ” – tak przedstawił swoją drużynę Krzysztof Majchrzak. Atutem tej drużyny będzie to, że już grali w tych rozgrywkach i mają doświadczenie. Czy starczy to na awans do mistrzowskiej czwórki?

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 5 – 8

MISKANT CENTRUM OGRODNICZE

Miejsce w poprzednim sezonie: nie brali udziału

Beniaminek tegorocznych rozgrywek II ligi WTPN, w których zajął rewelacyjne drugie miejsce, zagra także w rozgrywkach na orliku! Czy dobrą formę z rozgrywek halowych przełożą na rozgrywki na orliku? Atutem tej drużyny będzie z pewnością zgranie. Drużyna ta w bardzo podobnym składzie gra jako Sołeczno w rozgrywkach organizowanych przez Gminne Zrzeszenie LZS we Wrześni, zatem ma możliwości wspólnej gry, co z pewnością przełoży się na dobry start w rozgrywkach Playareny.

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 1-4

Rafał Wojtucki

 • Co sprawiło, że zdecydowaliście się wziąć udział w rozgrywkach Playarena?
 • Chcemy grać na różnych frontach pomimo tego, że drużyna jest tak naprawdę świeża. Awans do 1 ligi WTPN w pierwszym sezonie gry też w dużej mierze przyczynił się do tego, że zgłosiliśmy się do tych rozgrywek.
 • Jakie cele stawiacie sobie przed startem ligi?
 • Chcielibyśmy wejść po pierwszej rundzie gier do grupy tzw. „mistrzowskiej”.
 • Którzy zawodnicy Waszej drużyny będą stanowić o jej sile?
 • O sile naszej drużyny będzie stanowić każdy kto się w niej znajduje. Wiadome, że jeden gra lepiej drugi troszkę słabiej ale tylko jako drużyna możemy coś osiągnąć a nie liczyć na indywidualności. Mamy kilku nowych zawodników, którzy mam nadzieję, że dużo wniosą do gry całego zespołu.

BAD BOYS

Miejsce w poprzednim sezonie: nie brali udziału

Jest to zespół składający się głównie z byłych zawodników Płomienia Nekla pod kierownictwem Dariusza Kapturskiego. Drużyna brała w zeszłym roku udział w rozgrywkach na terenie gminy Nekla, w tym roku postanowili spróbować swoich sił w lidze Playarena we Wrześni. Niestety z powodu kontuzji Dariusz Kapturski nie będzie miał możliwości gry na początku sezonu. Jak poradzi sobie zespół bez swojego lidera?

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 5 – 8

Dariusz Kapturski:

 • Co sprawiło, że zdecydowaliście się wziąć udział w rozgrywkach Playarena?
 • Chcemy sprawdzić swoje umiejętności z innymi drużynami z Wrześni oraz okolic. Wiemy, że poziom w rozgrywkach jest naprawdę dobry ,zatem będziemy w każdym meczu starali się sprawić miłą niespodziankę i wygrać.
 • Jakie cele stawiacie sobie przed startem ligi?
 • Jasnych celów nie stawiamy, ponieważ startujemy pierwszy raz. Nie ukrywam, że z tymi ludźmi co dysponujemy, zawodem będzie jak nie dostaniemy się do pierwszej czwórki.
 • Którzy zawodnicy Waszej drużyny będą stanowić o jej sile?
 • Nie chciałbym w drużynie nikogo faworyzować, uważam, że mamy bardzo wyrównany skład i ktokolwiek nie pojawi się na boisku nie będzie słabym punktem. Każdy miał do czynienia z piłką seniorską i liczę na doświadczonych, jak i młodych zawodników .

CAPRI LUCCA

Miejsce w poprzednim sezonie: I

Ten zespół to połączone siły ubiegłorocznego mistrza Playarena Września – zespołu Kopcup.pl i aktualnego mistrza oraz zdobywcy Pucharu Ligi WTPN – Capri Lucca.

Rok temu w debiucie ta drużyna wygrała grupę eliminacyjną Mistrzostw Polski w Warszawie i awansowała do grona 16 najlepszych drużyn w Polsce!

W tym roku wydają się być jeszcze mocniejsi!
By jednak reprezentować Wrześnię w ogólnopolskich rozgrywkach Playarena muszą wykonać pierwszy krok – być w gronie 2 najlepszych drużyn wrzesińskich rozgrywek.

Wiadomo, że wszystkie drużyny dodatkowo motywują się, by „bić mistrza”, zawodnicy Capri Lucca są jednak bardzo doświadczeni i powinni sobie poradzić z tą presją. Ten zespół to główny faworyt to tytułu mistrzowskiego w tym sezonie. Czy obronią zdobyty przed rokiem tytuł?

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 1-4

Rafał Półtorak

 • Co sprawiło, że zdecydowaliście się wziąć udział w rozgrywkach Playarena?
 • W zeszłej edycji graliśmy jako KopCup, Teraz startujemy jako Capri Lucca. Rok temu wygraliśmy ligę we Wrześni, co zoowocowało kwalifikacjami do mistrzostw Polski w 6-tkach w Warszawy. Do eliminacji przystąpiliśmy w dość okrojonym składzie, mimo to nam się uzyskać przepustkę do Chorzowa na wielki finał mistrzostw Playareny. Dla każdego zawodnika była wielka przygoda i ogromne przeżycie być wśród szesnastu najlepszych drużyn w Polsce. W tym roku wszyscy mamy nadzieje, że uda się nam to powtórzyć.
 • Jakie cele stawiacie sobie przed startem ligi?
 • Chcemy przeżyć znów wielka przygodę, wygrać ligę we Wrześni i powtórzyć no najmniej zeszłoroczny sukces w dalszych etapach rozgrywek Playareny.
 • Którzy zawodnicy Waszej drużyny będą stanowić o jej sile?
 • W naszej drużynie wszyscy jesteśmy jednością i wszyscy dajemy z siebie wszystko. Każdy wchodzi na boisko skoncentrowany i daje z siebie 100%.

MOTOKLINIKA BERTUS

Miejsce w poprzednim sezonie: nie brali udziału

Jest to drużyna znana z rozgrywek futsalowych organizowanych przez WTPN pod nazwą Motoklinika oraz grająca pod szyldem Familiada Bertus w rozgrywkach Słupeckiej Ligi Orlika. To również zwycięzca tegorocznej edycji Strzałkowskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej. Doświadczenie w rozgrywkach na orliku oraz zgranie na pewno będzie mocnym atutem tej drużyny. Z pewnością będzie się ona liczyć w walce o mistrzowską „czwórkę”

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 1-4

FUNDAMENTY

Miejsce w poprzednim sezonie: nie brali udziału

Zespół doskonale znany z występów w rozgrywkach futsalowych organizowanych przez WTPN. W tym roku również Fundamenty wygrały Turniej o Puchar Boryny rozgrywany w hali sportowej w Kołaczkowie. Drużyna znana głównie z rozgrywek halowych, nie wiemy zatem jak zaprezentują się w lidze na orliku:

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 5 – 8

Krzysztof Nadolny:

 • Co sprawiło, że zdecydowaliście się wziąć udział w rozgrywkach Playarena?
 • Chęć gry, wspólnych spotkań, pasja do sportu, ale także by nie mieć długiej przerwy między rozgrywkami halowymi.
 • Jakie cele stawiacie sobie przed startem ligi?
 • Dobrze się bawić, grac fair, zgrywać się na przyszły sezon, ale co najważniejsze walczyć do upadłego w każdym meczu. Każde punkty będą sukcesem. Nie wiem co oczekiwać skoro to nasz I sezon na orliku.
 • Którzy zawodnicy Waszej drużyny będą stanowić o jej sile?
 • A zawodnicy na których warto zwrócić uwagę to przede wszystkim drużyna, która zawsze zostawia wszystko, co może na boisku. Gwarantujemy walkę na całego, a zawodnicy to: Krzysztof Kozłowski, który gwarantuje zawsze kilka bramek i jest groźny w każdej sytuacji, Patryk Markiewicz, który zawsze zostawi serce na boisku, natomiast Marcin Janiszewski na pewno zachwyci techniką. Jest także trzon Fundamentów z rozgrywek halowych, czyli Leszek Kozłowski, Sławomir Adamski, Bartosz Lepczyński.

MDT DESIGN TEAM

Miejsce w poprzednim sezonie: nie brali udziału

Zespół, który rzutem na taśmę zgłosił się do rozgrywek. Ze strony organizacyjnej to bardzo dobrze, że jest 8 drużyn, nie ma żadnych pauz i każdy zespół ma do rozegrania tyle samo spotkań.

Co to zatem za drużyna? O przedstawienie poprosiliśmy kierownika zespołu Dawida Gierałkę:

Rozgrywki Playarena to bardzo dobra inicjatywa. W związku z zakończeniem lig WZPN, to obenie jedyna możliwość powrotu do normalności sportowej. Dodatkowo drużyna chce sprawdzić się na orlikach gdzie będziemy absolutnym debiutantem. Cele ? Na tą chwilą kompletujemy kadrę, mamy na tapecie kilku dobrych zawodników, ale nie będziemy pompować balonika, zamierzamy napewno do każdego przeciwnika podejść z respektem, bez zbytniego strachu. Jako debiutanci pierwsza czwórka po rozpoznaniu ligi będzie dla Nas bodźcem na kolejny sezon. Siła drużyny? Połączenie doświadczonych starszych zawodników z młodością. Spodziewam się trudnych początków musimy się poznać, zgrać wyrobić pewne mechanizmy. Mam nadzieję że będziemy czarnym koniem rozgrywek

Przewidywane miejsce w tym sezonie: 5 – 8

Terminarz I kolejki:

Bad Boys : Miskant Centrum Ogrodnicze2020-06-05 18:00
MDT Design Team : Capri Lucca2020-06-05 18:40
Motoklinika Bertus : Wooden Villa2020-06-05 19:20
Fundamenty : Elektromarket2020-06-05 20:00

Aktualny terminarz dalszych kolejek dostępny na stronie internetowej rozgrywek: www.playarenawrzesnia.ligspace.pl

Najświeższe informacje o rozgrywkach na fanpage Playarena Września link TUTAJ