WRZESIŃSCY POLICJANCI ZABIERAJĄ PRAWA JAZDY NA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ

0
60

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego należący do grupy zwalczającej kierowców, którzy zapominają o przepisach, zatrzymali kolejne uprawienia do kierowania pojazdami. Kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Wrześni należący do grupy „Speed”, której główny zadaniem jest wykluczanie kierowców, którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości zatrzymali kolejne uprawienia do kierowania pojazdami. Od 29 maja do 3 czerwca br. zatrzymali kierowcom prawo jazdy.

29 maja br. o godzinie 11:24 w miejscowości Nowa Wieś Królewska zatrzymali kierującego Iveco Daily. 52-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Do następnej interwencji policjantów z grupy „Speed” doszło 30 maja br. o godzinie 7:35 w miejscowości Kaczanowo, gdzie zatrzymany został kierujący Oplem Vectra. 32-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 64 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych

Kolejnym miłośnikiem nieodpowiedzialnej jazdy, nie zwracając uwagi na przepisy był 42-letni mieszkaniec Zagórowa, który 2 czerwca br. o godzinie 13:27 w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o o 60/km/h. Do zatrzymania doszło w Borzykowie na drodze wojewódzkiej numer 442. Mężczyzna poruszał się Fordem Focusem i został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

2 czerwca br. o godzinie 13:23 w miejscowości Gozdowo wrzesińska grupa „Speed” zatrzymała kierującą Citroenem C3. Mieszkanka gminy Kołaczkowo w terenie zabudowanym przekroczyła dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

3 czerwca br. o godzinie 12:35 w miejscowości Kołaczkowo wrzesińska drogówka zatrzymała kierującego Mercedesem. 46-letni mieszkaniec gminy Kołaczkowo w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 punktów karnych.

Zatrzymanie dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdami zobowiązuje do powstrzymania się od zajmowania miejsca za kierownicą. Jeśli osoba, której zostało zatrzymane prawo jazdy pojedzie autem, grozić jej będzie wydłużenie tego okresu do 6 miesięcy. W przypadku dalszego nie stosowania się do przepisów, kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobie, która po raz pierwszy ubiega się o uprawnienia do kierowania.” – mówi Adam Wojciński – rzecznik prasowy KPP weWrześni.

Źródło: KPP we Wrześni