CIEKAWY POCZĄTEK ROZGRYWEK PLAYARENY (GALERIA + VIDEO)

0
436

5 czerwca została rozegrana I kolejka rozgrywek Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

W tym roku do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn. Po I kolejce organizatorzy jednogłośnie stwierdzili, że poziom sportowy jest o wiele wyższy niż rok temu. Wszystkie drużyny zaprezentowały spore umiejętności piłkarskie, mecze były zacięte i wyrównane, co zapowiada bardzo ciekawe rozgrywki.

Bad Boys – Miskant Centrum Ogrodnicze 0 : 0

Jakby to powiedzieli znani komentatorzy to był typowy mecz walki. Sporo fauli, nieustępliwa gra z jednej i drugiej strony sprawiły, że ani jedna ani druga drużyna nie potrafiła narzucić rywalom swojego stylu gry. Dobrze funkcjonowały formacje defensywne w obu ekipach co sprawiło, że nie zobaczyliśmy w tym spotkaniu ani jednej bramki.

MDT Design Team – Capri Lucca 3 : 1

Naprzeciwko siebie stanęły drużyny beniaminka rozgrywek – MDT Design Team oraz ubiegłorocznego mistrza Capri Lucca, grającego rok temu pod nazwą Kopcup.pl. Faworytem zdecydowanym byli ubiegłoroczni zwycięzcy ligi, ale już od samego początku beniaminek postawił bardzo trudne warunki. Pierwszą bramkę w tym meczu, a zarazem pierwszą w tym sezonie zdobył Łukasz Sieczkarek zawodnik MDT Design Team. MDT Design Team zaskoczył rywali nieustępliwością i walką o każdą piłkę. Dobra gra w obronie i skuteczna w ofensywie sprawiły, że beniaminek prowadził do przerwy 3 : 1. Druga połowa to ogromna przewaga drużyny Capri Lucca. Zawodnicy tej drużyny starali się szybko strzelił bramkę kontaktową i zmienić niekorzystny wynik. Piłkarze MDT Design Team imponowali jednak ofiarnością w obronie, a do tego mieli świetnie dysponowanego bramkarza. Ostatecznie beniaminek dowiózł korzystny wynik z pierwszej połowy i niespodziewanie ubiegłoroczny mistrz zaczął sezon od porażki. Co ciekawie zawodnicy Capri Lucca rok temu również zaczęli od przegranej, by potem wygrać kolejne 9 spotkań i całą ligę. Czy historia z ubiegłorocznego sezonu się powtórzy?

Motoklinika Bertus – Wooden Villa 4 : 5

Już w I minucie meczu Artur Gizewski przymierzył z rzutu wolnego i wyprowadził Wooden Villa na prowadzenie. Chwilę potem Filip Janiszewski idealnie obsłużył Patryka Kwiatkowskiego i było już 2 : 0. Zawodnicy Motokliniki Bertus nie poddawali się i walczyli o korzystny wynik, co sprawiło, że strzelili kontaktową bramkę. Drużyna Wooden Villa szybko odpowiedziała dzięki bramce Filipa Janiszewskiego i ponownie prowadziła różnicą dwóch bramek. Do przerwy wynik się już nie zmienił Wooden Vila prowadziła 3 : 1. Po przerwie przez pierwsze minuty niewiele się działo, ale końcówka meczu była piorunująca. Najpierw Motoklinika Bertus za sprawą dwóch trafień Tomasz Jóźwiaka doprowadziła do remisu. To nie był koniec szarży tego zespołu. Chwilę potem Norbert Jędrzejczak wyprowadził Motoklinikę Bertus na prowadzenie. Wooden Villa zareagowało błyskawicznie wycofując bramkarza i zastępując go graczem z pola. Taki manewr przyniósł powodzenie. Za sprawą bramki Artura Giżewskiego ponownie mieliśmy remis. Chwilę później błąd w wyprowadzeniu piłki w obronie wykorzystał Filip Janiszewski i strzelił ostatnią jak się okazało bramkę w tym spotkaniu. Po zaciętym i wyrównanym spotkaniu Wooden Villa minimalnie lepsza 5 : 4. Cały mecz można obejrzeć na naszym kanale na Yotubie – zapraszamy do oglądania!

Fundamenty – Elektromarket 4 : 1

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej bramki dla Fundamentów. Potem więcej z gry mieli zawodnicy Elektromarketu. Po strzale z rzutu wolnego gracz Fundamentów wybił ręką piłkę zmierzającą do bramki, za co sędzia ukarał go czerwoną kartką i przyznał drużynie Elektromarket rzut karny. Jakub Parchanowicz mistrz Świata w karate nie zadał jednak ostatecznego ciosu i nie pokonał bramkarza Fundamentów. Gracze Elektromarketu nie wykorzystali także gry przez 2 minuty w przewadze 1 zawodnika. Kilka minut po tym Funadamenty strzeliły drugą bramkę. TA strata nieco załamała zawodników Elektromarketu, a piłkarze Fundamentów kontrolowali już do końca przebieg meczu wygrywając ostatecznie 4 : 1. Dzięki temu wysokiemu zwycięstwu Fundamenty zostały liderem po I kolejce rozgrywek.