0
578

7 czerwca w Ostrowie Szlacheckim rozegrano I kolejkę Letniej Ligi LZS.

Ostrowo Szlacheckie – Bierzglin 3 : 1

Jako pierwsi w nowym sezonie na boisko wybiegli gospodarze oraz drużyna Bierzglina. Gospodarze w pierwszej połowie lepiej radzili sobie na własnej dobrze przygotowanej murawie, ale swoją przewagę udokumentowali jedynie jedną bramką, a jej strzelcem był Artur Żywanowski. Po przerwie dwie bramki dla Ostrowa Szlacheckiego zdobył jeszcze Grzegorz Parus, a honorowe trafienie dla Bierzglina zaliczył Eryk Jakubowski. Ostrowo Szlacheckie wykorzystało atut gry na własnym boisku i zaczęło nowy sezon od zwycięstwa.

Sędziwojewo – Obłaczkowo 3 : 2

Pojedynek Sędziwojewa z Obłaczkowem zapowiadał się jako najciekawszy mecz I kolejki rozgrywek i takim rzeczywiście był. Piłkarze z Obłaczkowa od samego początku prezentowali się bardzo dobrze w pojedynku z obrońcą tytułu mistrzowskiego. Dobrą postawę Obłaczkowa przypieczętowała bramka Tomasza Waraczewskiego. Król strzelców rozgrywek halowych pokazał, że nie zatracił instynktu strzeleckiego pomimo kilkumiesięcznej przerwy w grze. Obie drużyny miało jeszcze klika znakomitych szans m.in. Paweł Chlebowski trafił w poprzeczkę, ale wynik do przerwy się nie zmienił i Obłaczkowo prowadziło po pierwszej połowie 1 : 0. Druga połowa to istna wymiana ciosów przez cały czas sunęły ataki to na jedną i to na drugą bramkę. Na kilka minut przed końcem był wynik 2 : 2, ale widać było, że remis nie zadowala żadnej ze stron. Akcje przenosiły się błyskawicznie z jednej na drugą bramkę. Tomasz Waraczewski był o krok od ustrzelenia hattricka, ale po jego uderzeniu piłka trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi dwójkowa akcja Mateusza Gęsikiewicza i Bartosza Borońca zakończyła się golem tego drugiego i Sędziwojewo rzutem na taśmę pokonało Obłaczkowo 3 : 2.

Białężyce/Bob Invest : Bardo 9 : 1

W pierwszej kolejce los skojarzył beniaminka rozgrywek Bardo z bardzo doświadczoną drużyną Białężyc. Zdecydowanie bardziej ograny zespół z Białężyc dominował przez całe spotkanie. Do przerwy Białężyce prowadziły już 6 : 0. Po przerwie nadal sporą przewagę miały Białężyce, a beniaminka stać było jedynie na jedno trafienie autorstwa Damiana Ludwiczak. Ostatecznie Białężyce wygrał 9 : 1 i dzięki temu wysokiemu zwycięstwu zostają liderem tabeli po I kolejce.

Sołeczno : Węgierki 3 : 1

Ostatni mecz to pojedynek drużyn, które w ubiegłym sezonie były na podium rozgrywek. Lepiej spotkanie rozpoczęli zawodnicy Sołeczna i to oni za sprawą trafienia Bartosza Orwata objęli prowadzenie. Do przerwy wynik się już nie zmienił i Sołeczno prowadziło 1 : 0. Węgierki w drugiej połowie ambitnie walczyły o zmianę niekorzystnego rezultatu. Dzięki trafieniu Mikołaja Szafraniaka był remis 1 : 1. Końcówka jednak ponownie należała do zespołu Sołeczna. To oni strzelili dwie bramki i wygrali ostatecznie 3 : 1.