ZŁODZIEJE KABLI ZIEMNYCH ZATRZYMANI

0
150

Policjanci pionu kryminalnego zatrzymali dwóch sprawców kradzieży kabla ziemnego o długości 520 metrów. Wartość poniesionych strat wyniosła 4880 złotych. Mieszkańcom powiatu gnieźnieńskiego grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W styczniu 2020 roku w miejscowości Podstolice doszło do kradzieży kabla ziemnego o długości 60 metrów. Zdarzenie miało miejsce w rejonie stacji PKP. Wartość poniesionych strat wyniosła 950 złotych.

W trakcie analizy zebranych materiałów nie było żadnego punktu wyjścia na ewentualnych sprawców, jedynie to, że w 2019 roku na przełomie czerwca i lipca dochodziło do podobnych kradzieży. Jednak wytrwałość i dążenie do rozwiązania tej sprawy doprowadziło do ustalenia sprawców.

Trwało to 4 miesiące ale w końcu wrzesińscy kryminalni 28 maja br. zatrzymali dwóch 33-letnich mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. I jak się okazało z pozoru dwie kradzieże z dużą różnicą czasową łączy wspólny mianownik czyli sprawcy.

Po ponownym zapoznaniu się z ubiegłorocznymi sprawami i zsumowaniu całości, mężczyznom zostało postawionych 6 zarzutów kradzieży na łączną wartość strat 4880 złotych. Podczas swoich przestępczych podjazdów w rejon stacji PKP mężczyźni ukradli 520 metrów kabla ziemnego. Teraz grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło, zdjęcia: KPP we Wrześni