UPALNA II KOLEJKA LETNIEJ LIGI LZS (ZDJĘCIA + VIDEO)

0
413

14 czerwca na boisku w Ostrowie Szlacheckim odbyła się II kolejka rozgrywek Ligi LZS. Na czele tabeli z kompletem punktów Białężyce i Ostrowo Szlacheckie.

Na dobrze przygotowanym boisku w Ostrowie Szlacheckim rozegrano 4 mecze II kolejki spotkań. Padło w nich w sumie 13 bramek. Poniżej wyniki, opisy spotkań oraz tabela rozgrywek.

Teraz rywalizacja w lidze LZS przeniesie się do Chociczy Wielkiej, gdzie zostaną rozegrane następne dwie kolejki zmagań – w niedzielę 21 i 28 czerwca.

Ostrowo Szlacheckie – Sędziwojewo 2 : 1

Pojedynek gospodarza z obrońcą tytułu zapowiadał się bardzo ciekawie. Już w 2 minucie Józef Targosz wyprowadził zespół Sędziwojewa na prowadzenie. Potem kilka doskonałych okazji strzeleckich nie wykorzystali napastnicy jednej i drugiej drużyny. W końcówce pierwszej połowy Artur Żywanowski doprowadził do remisu. W drugiej połowie długo żadnej z drużyn nie udawało się zdobyć bramki, dopiero ładna składna akcja Ostrowa Szlacheckiego i bramka Grzegorza Parusa sprawiły, że gospodarze wyszli na prowadzenie. Sędziwojewo próbowało odmienić losy spotkania, ale żadna z ich prób nie zakończyła się sukcesem. Ostrowo Szlacheckie dwa razy wykorzystało atut własnego boiska i ma na koncie komplet 6 punktów. Mecz w całości można zobaczyć na naszym kanale na Youtubie serdecznie zapraszamy!

Białężyce – Sołeczno 4 : 1

W I kolejce obie drużyny odniosły zwycięstwo zapowiadało się zatem na interesujące spotkanie. Do spotkania Białężyce przystąpiły z pełną ławką rezerwowych, natomiast Sołeczno zaledwie z jednym zmiennikiem. Mecz lepiej rozpoczął się dla Białężyc, drużynę na prowadzenie wyprowadził Adam Stasiak. Sołeczno ambitnie dążyło do odrobienia strat. Za sprawą Filipa Melera mieliśmy remis 1 : 1. Jeszcze w pierwszej połowie Dawid Nowak potężnym uderzeniem z „dużego palca” wyprowadził ponownie Białężyce na prowadzenie. W drugiej połowie wąska ławka Sołeczna i doskwierający coraz bardziej upał sprawiły, że piłkarze tej drużyny opadli dość mocno z sił i nie mogli już nawiązać równorzędnej walki z przeciwnikiem. Rywale kontrolowali przebieg meczu a kolejne bramki dla Białężyc dołożyli Krzysztof Pijacki i Michał Borecki. Białężyce dzięki kolejnemu zwycięstwu zachowali fotel lidera tabeli, prowadząc z kompletem punktów i imponującym bilansem bramek 13 : 2.

Obłaczkowo – Bierzglin 3 : 0

Mecz pomiędzy drużynami, które do tej pory nie zdobyły punktu, mógł zacząć się bardzo dobrze dla Bierzglina, ale doskonałej okazji na początku spotkania nie wykorzystał Kamil Skibiński. Później to Obłaczkowo miało więcej okazji i to ta drużyna schodziła na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie Obłaczkowo strzeliło jeszcze dwie bramki i mogło cieszyć się z 3 punktów.

Węgierki – Bardo 2 : 0

Początek meczu pomiędzy Węgierkami, a beniaminkiem z Barda zaczął się dobrze dla bardziej doświadczonego zespołu z Węgierek. Łukasz Bednarek wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie Bartosz Kantorski podwyższył prowadzenie dla Węgierek. W drugiej połowie gra nieco się zaostrzyła, przez co sędzia musiał sięgać często po żółte kartoniki. Wynik spotkanie się już nie zmienić i Węgierki zdobyły pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

Tabela:

1LZS Białężyce/Bob Invest2620013:2
2LZS Ostrowo Szlacheckie262005:2
3LZS Obłaczkowo231015:3
4LZS Sędziwojewo231014:4
5LZS Węgierki231013:3
6LZS Sołeczno231014:5
7LZS Bierzglin200021:6
8LZS Bardo200021:11

Kolejne sportowe emocje związane z Ligą LZS już w niedzielę 21 czerwca na boisku w Chociczy Wielkiej.

GALERIA: