PRZED NAMI III KOLEJKA LIGI PLAYARENA

0
201

W piątek 19 czerwca zostanie rozegrana III kolejka rozgrywek Ligi Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Zapraszamy do przeczytania zapowiedzi meczów.

Liga Playarena jest w tym roku bardzo ciekawa i emocjonująca. Mecze są wyrównane, a o końcowym triumfie decyduje często różnica jednej lub dwóch bramek. Poziom sportowy też jest znacznie wyższy niż w pierwszej edycji ligi, co cieszy organizatorów i sprawia, że drużyny, które zdobędą tytuł mistrza i wicemistrza wrzesińskich rozgrywek mają spore szanse, by z sukcesami reprezentować Wrześnię w ogólnopolskich rozgrywkach. Tymczasem przed nami III kolejka rozgrywek, a oto pary meczowe:

Piątek 19 czerwca, orlik przy ul. Słowackiego 41 we Wrześni:

godz. 18.00 Capri Lucca – Elektromarket

Na początek kolejki mecz drużyn, które na razie lekko rozczarowują. Zespół Capri Lucca w I kolejce niespodziewanie przegrał z beniaminkiem rozgrywek MDT Design Team 1 : 3, w II kolejce co prawda wygrał z Bad Boys 2 : 0, ale nie było to jakieś bardzo przekonywujące zwycięstwo osiągnięte w dobrym stylu. Elektomarket też na razie mocno rozczarowuje. Ma na koncie dwie porażki, w I kolejce z Fundamentami 1 : 4 i w II kolejce z MDT Design Team 1 : 3. Dla obu drużyn będzie to zatem świetna okazja, by podreperować bilans punktowy i nastroje w drużynie. Faworytem w tym spotkaniu jest drużyna Capri Lucca, ale w piłce nożnej faworyci nie zawsze zwyciężają…

godz. 18.40 Bad Boys – Wooden Villa

W drugim meczu zmierzą się beniaminek rozgrywek Bad Boys z wicemistrzem ubiegłego sezonu Wooden Villa. Bad Boys w I kolejce zremisował z Miskant Centrum Ogrodnicze 0 : 0, a w drugim przegrał z Capri Lucca 0 : 2. W obu spotkaniach dobrze funkcjonował defensywa w drużynie Bad Boys, gorzej niestety było w ofensywie. Ma się to zmienić w meczu z Wooden Villa, gdy do gry po kontuzji ma wrócić Dariusz Kapturski – reżyser gry Bad Boys. Wooden Villa to natomiast zupełne przeciwieństwo Bad Boys. Zespół ten traci sporo bramek, ale jeszcze więcej strzela. W I kolejce wygrał z Motokliniką 5 : 4, a w II z Miskant Centrum Ogrodnicze 5 : 3. Zobaczymy, zatem kto będzie górą solidna defensywa Bad Boys, czy skuteczna ofensywa Wooden Villa.

Godz. 19.20 Miskant Centrum Ogrodnicze – Fundamenty

Trzeci mecz to pojedynek dobrych znajomych z tegorocznego sezonu II ligi WTPN. W tabeli wyżej był Miskant, w bezpośrednich meczach raz wygrał Miskant 4 : 1, a raz padł remis 1 : 1. A jak sobie te drużyny radzą w lidze Playarena? Miskant w I kolejce zremisował z Bad Boys 0 : 0, a w II uległ Wooden Villa. Gracze Miskantu czekaja jeszcze zatem za pierwszym ligowym zwycięstwem. 3 punkty mają za to na swoim koncie Fundamenty, które w I kolejce pokonały Elektromarket 4 : 1. Spotkanie II kolejki pomiędzy Fundamentami, a Motokliniką zostało przełożony na inny termin. W piątek dowiemy się, czy będziemy świadkami pierwszego historycznego zwycięstwa Miskantu w lidze Playarena, czy też pierwszego zwycięstwa Fundamentów w historii ich pojedynków z Miskantem.

Godz. 20.00 MDT Design Team – Motoklinika Bertus

Ostatni mecz III kolejki to pojedynek aktualnego lidera MDT Design Team, z Motoklinika Bertus. Po II seriach rozegranych spotkań MDT Design Team wyrasta na „czarnego konia” tych rozgrywek.

Drużyna ta zgłosiła się do rozgrywek dosłownie rzutem na taśmę jako ostatnia i to głównie dlatego, że rozgrywki piłkarskie organizowane przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej zostały przedwcześnie zakończone z powodu pandemii. Gracze MDT Design Team, którzy na boiskach piłkarskich reprezentują drużynę Fary Pelikan Żydowo postanowili, że spróbują swoich sił w rozgrywkach Playarena na orliku i na razie trzeba im przyznać, że idzie im bardzo dobrze. W I kolejce pokonali ubiegłorocznego mistrza Capri Lucca 3 : 1, a w II kolejce w takim samym stosunku ograli Elektromarket. Tym razem zmierzą się z Motokliniką Bertus. Zespół ten w I kolejce, po dobrej grze uległ minimalnie 4 : 5 Wooden Villa, a spotkanie z jego udziałem w II kolejce zostało przełożone. Nie wiemy zatem do końca na co stać drużynę Motoklinika Bertus, jedno jest pewne, że tanio skóry liderowi nie sprzedadzą.