LIGA LZS PRZENOSI SIĘ DO CHOCICZY WIELKIEJ

0
468

W niedzielę 21 czerwca zostanie rozegrana III kolejka Letniej Ligi LZS. Tym razem mecze będą odbywać się na boisku w Chociczy Wielkiej. Zapraszamy do lektury zapowiedzi meczów III kolejki.

Po dwóch kolejkach rozegranych na boisku w Ostrowie Szlacheckim, rozgrywki na dwa tygodnie przenoszą się do Chocziczy Wielkiej, gdzie zostanie rozegrana III i IV kolejka Ligi LZS. Dla kogo to boisko okaże się szczęśliwe?

21 czerwca boisko Chocicza Wielka

Godz. 9.00 Białężyce – Węgierki

Pierwszy mecz III kolejki to pojedynek gospodarza boiska w Chociczy Wielkiej, czyli Białężyc z Węgierkami. Białężyce w tegorocznych rozgrywkach radzą sobie bardzo dobrze, są liderem z kompletem 6 punktów i imponującym bilansem bramkowym 13 : 2.Lider tabeli w I kolejce pokonał 9 : 1 Bardo, a w II wygrał z Sołeczno 4 : 1 Białężyce wyglądają tez bardzo solidnie kadrowo, dysponując szeroką ławką rezerwowych. Węgierki rozpoczęły sezon od porażki z Sołeczno 1 : 3, a w II kolejce pokonały beniaminka z Barda 2 : 0. W tym meczu Węgierki miały zaledwie 1 zawodnika rezerwowego, co może niepokoić. Dodatkowo w I kolejce kontuzji kolana doznał Jakub Kazimierczuk i nie zanosi się na jego szybki powrót do gry. Taka sytuacja może sprawić, że tej drużynie ciężko będzie obronić podium wywalczone rok temu w rozgrywkach. Faworytem w tym spotkaniu są zatem Białężyce i jakikolwiek inny wynik niż ich zwycięstwo będzie sporą niespodzianką.

Godz. 10.00 Sędziwojewo – Bierzglin

W drugim spotkaniu obrońca tytułu mistrzowskiego – Sędziwojewo zmierzy się z Bierzglinem. Sędziwojewo w tym sezonie w I kolejce pokonało Obłaczkowo 3 : 2, a w II przegrało z Ostrowem Szlacheckim 1 : 2. Bierzglin na razie nie zdobył jeszcze punktu, przegrywając dwa mecze, 1 : 3 z Ostrowem Szlacheckim i 0 : 3 z Obłaczkowem. Sędziwojewo, jeśli chce ciągle myśleć o obronie mistrzowskiego tytułu musi to spotkanie wygrać, bo każda kolejna strata punktów może okazał się już nie do nadrobienia.

Godz. 11.00 Obłaczkowo – Ostrowo Szlacheckie

Trzeci mecz to chyba najciekawsza para meczowa tej kolejki. Zmierzą się w nim Ostrowo Szlacheckie, które wygrało swoje dwa mecze: z Bierzglinem 3 : 1 i z Sędziwojewem 2 : 1 oraz Obłaczkowo, które minimalnie przegrało z Sędziwojewem 2 : 3 oraz wygrało z Bierzglinem 3 : 0. Wygrana w tym meczu może dać odpowiedź, która z tych drużyn będzie bić się o ca najmniej podium rozgrywek. Ostrowo Szlacheckie bardzo dobrze kadrowo i sportowo zaprezentowało się podczas dwóch pierwszych kolejek rozgrywanych u siebie na boisku. Zobaczymy jak poradzą sobie na wyjeździe z zawsze groźnym Obłaczkowem.

Godz. 12.00 Bardo – Sołeczno

W ostatnim meczu III kolejki zmierzą się beniaminek rozgrywek – Bardo z Sołeczno – wicemistrzem ubiegłorocznego sezonu. Bardo po ostrym laniu w I kolejce z Białężycami 1 : 9 zaprezentowało się zdecydowanie lepiej w spotkaniu z Węgierkami,. Co prawda wynik tez był niekorzystny 0 : 2, ale gra o nieba lepsza. Widać, że zespół dopiero nabiera zgrania i doświadczenia. Sołeczno po wygranej w I kolejce z Węgierkami 3 : 1, w II przegrało z Białężycami 1 : 4. Na rozmiary porażki z pewnością wpłynął fakt, że Sołeczno przystąpiło do tego spotkania tylko z jednym zmiennikiem. Zdecydowanym faworytem tego meczu jest bardziej doświadczony zespół Sołeczna, a Bardo na razie musi się zgodzić z rolą kopciuszka rozgrywek.

Tabela po II kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest2620013:2
2LZS Ostrowo Szlacheckie262005:2
3LZS Obłaczkowo231015:3
4LZS Sędziwojewo231014:4
5LZS Węgierki231013:3
6LZS Sołeczno231014:5
7LZS Bierzglin200021:6
8LZS Bardo200021:11