POLICJA ZŁAPAŁA WŁAMYWACZY

0
60

Wrzesińscy kryminalni zatrzymali dwóch sprawców, którzy włamali się do jednego ze sklepów na Osiedlu Tysiąclecia. W wyniku swojego przestępczego działania spowodowali straty w wysokości ponad 7 tysięcy złotych.

W dniu 15 czerwca br. o godzinie 0:40 doszło do włamania do jednego ze sklepów na ulicy Chrobrego we Wrześni. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni po otrzymaniu takiego zgłoszenia zadysponował na miejsce technika kryminalistyki celem zabezpieczenia ewentualnych śladów.

W trakcie przesłuchania właściciela placówki okazało się, że sprawca/sprawcy dokonali najpierw uszkodzenia drzwi wejściowych a następnie kradzieży kasetki z pieniędzmi. Wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Po rozpoczęciu dochodzenia w sprawie włamania do sklepu, policjanci pionu kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej ustalili dwóch sprawców. Do pierwszego zatrzymania doszło 18 czerwca br. przed godziną 8:00, natomiast drugi włamywacz wpadł w ręce kryminalnych następnego dnia o godzinie 6:25. Sprawcy zostali zatrzymani we Wrześni.

Całość materiałów została przekazana do Prokuratura Rejonowego we Wrześni, który podjął decyzję o przedstawieniu zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyźni w wieku 55 oraz 39-lat mieszkający we Wrześni przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Według kodeksu karnego grozi im kara pozbawiania wolności nawet do 10 lat.

Źródło: KPP we Wrześni