W NIEDZIELĘ POJEDYNEK NA SZCZYCIE W LIDZE LZS

0
330

28 czerwca na boisku w Chociczy Wielkiej zostanie rozegrana IV kolejka Letniej Ligi LZS. W najciekawszym meczu zmierzą się niepokonane do tej pory drużyny Białężyc i Ostrowa Szlacheckiego.

IV kolejka Letniej Ligi LZS zapowiada się bardzo ciekawie. Zmierzą się w niej przeważnie zespoły posiadające podobny dorobek punktowy, zatem czekają nas interesujące i wyrównane pojedynki. A na deser ostatnie spotkanie – pojedynek drużyn mających do tej pory komplet zwycięstw: Białężyce zagrają z Ostrowem Szlacheckim.

Tabela po III kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest3930016:2
2LZS Ostrowo Szlacheckie393009:2
3LZS Sędziwojewo3620113:6
4LZS Sołeczno341115:6
5LZS Obłaczkowo331025:7
6LZS Węgierki331023:6
7LZS Bardo310122:12
8LZS Bierzglin300033:15

Oto pary IV kolejki:

28 czerwca boisko w Chociczy Wielkiej

Godz. 9.00 Sołeczno – Sędziwojewo

Na początek IV kolejki pojedynek wicemistrza z ubiegłego sezonu – Sołeczna z mistrzem Sędziwojewem. Co ciekawe w Lidze Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września obie drużyny także zajęły czołowe dwie lokaty. Ten sezon Letniej Ligi LZS obie drużyny prezentują się jednak trochę słabiej. Sołeczno wygrało z Węgierkami, przegrało z Białężycami oraz zremisowało z beniaminkiem z Barda. Po III kolejkach zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 4 punktów. Sędziwojewo wygrało na początek z Obłaczkowem, następnie przegrało z Ostrowem Szlacheckim, by potem wygrać z Bierzglinem. Po III kolejkach Sędziwojewo zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 6 punktów. Zapowiada się zatem ciekawe widowisko piłkarskie. Obie drużyny z pewnością będą chciały wygrać, bo tylko zwycięstwo zapewnia im możliwość dogonienia prowadzącego duetu: Białężyce, Ostrowo Szlacheckie i dalszą walkę o mistrzostwo.

Godz. 10.00 Bardo – Bierzglin

W drugim spotkaniu zmierzą się drużyny, które do tej pory nie odniosły zwycięstwa. Beniaminek z Barda po sromotnej porażce w I kolejce z Białężycami, przegrał już w lepszym stylu z Węgierkami w II kolejce, a w III sprawił ogromną niespodziankę remisując z Sołeczno. Bierzglin na razie zawodzi, przegrał 3 spotkania z Ostrowem Szlacheckim, Obłaczkowem i Sędziwojewem. Co prawda we wszystkich tych spotkaniach prezentował się fragmentami gry bardzo dobrze, ale nie przyniosło to efektu punktowego. Zatem dla obu drużyn jest to doskonała okazja na odniesienie pierwszego ligowego zwycięstwa w tym sezonie.

Godz. 11.00 Węgierki – Obłaczkowo

Trzeci mecz to kolejny pojedynek sąsiadów z tabeli. Obie drużyny mają na koncie 3 punkty notując 1 zwycięstwo i 2 porażki. Węgierki przegrały z Sołeczno, wygrały z Bardo oraz przegrały z Białężycami. Obłaczkowo przegrało z Sędziwojewem, wygrało z Bierzglinem oraz przegrało z Ostrowem Szlacheckim. Ambicje obu drużyn są z pewnością większe niż dolna część tabeli zatem teraz jest doskonała okazja by powiększyć dorobek punktowy i piąć się w górę tabeli.

Godz. 12.00 Ostrowo Szlacheckie – Białężyce

I na zakończenie deser, pojedynek dwóch do tej pory najlepiej prezentujących się drużyn: Ostrowo Szlacheckiego i Białężyc. Obie drużyny mają na swoim koncie po 3 zwycięstwa. Ostrowo Szlacheckie wygrało z Bierzglinem, Sędziwojewem i Obłaczkowem. Białężyce wygrały natomiast z Bardo, Sołeczno i Węgierkami. Obie drużyny imponują do tej pory bardzo szerokimi kadrami z liczną ławką rezerwowych, ofensywnym usposobieniem i małą ilością straconych bramek. Czeka nas zatem hit Letniej Ligi w tej rundzie.

Tekst, zdjęcie: Piotr Jędraszak

Plakat: Dominik Cichoński