MECZ NA SZCZYCIE HITEM V KOLEJKI LIGI PLAYARENA

0
194

W piątek 3 lipca zostanie rozegrana V kolejka spotkań Ligi Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. W niej dojdzie do spotkania lidera – Wooden Villa z wiceliderem – MDT Design Team. Zapraszamy do lektury zapowiedzi najbliższej kolejki.

Liga Playarena pomału zbliża się do półmetka. Przypomnijmy, że po I rundzie, czyli VII kolejkach liga zostanie podzielona na dwie grupy po 4 zespoły: „mistrzowską i walczącą o miejsca V-VIII”. Taki system rozgrywek ma sprawić, że liga będzie emocjonująca i interesująca do ostatniego meczu. A co będzie się działo w V kolejce? Zapraszamy do lektury naszej zapowiedzi.

3 lipca boisko orlik Września, ul. Słowackiego 41

Godz. 18.00 Capri Lucca – Miskant Centrum Ogrodnicze

Na początek spotkanie aktualnie 3. w tabeli Capri Lucca z 4. Miskantem Centrum Ogrodnicze. Capri Lucca po porażce w I kolejce, potem już wróciło na zwycięskie tory pokonując Bad Boys, Elektromarket i Motoklinikę Bertus. Tym razem poprzeczka zawieszona jest nieco wyżej. Miskant centrum Ogrodnicze jak na beniaminka rozgrywek spisuje się bardzo dobrze ma na koncie 2 zwycięstwa: z Fundamentami oraz MDT Design Team, remis z Bad Boys oraz porażkę z Wooden Villa. Drużyna ta pokazuję w każdym meczu, że jest bardzo trudnym przeciwnikiem i niełatwo ją pokonać. Zwycięzca tego pojedynku będzie już o krok od awansu do „grupy mistrzowskiej” zatem stawka tego spotkania jest naprawdę spora.

Godz. 18.40 Bad Boys – Fundamenty

Drugi pojedynek V kolejki również zapowiada się interesująco. Zmierza się w nim aktualnie 5. miejsce w ligowej tabeli: Fundamenty oraz 6. Bad Boys. Obie drużyny na pewno chcą awansować do „mistrzowskiej czwórki”, a teraz nie mogą sobie już pozwolić na stratę punktów. Jedno jest pewne zwycięzca tego pojedynku przybliży się do celu, a przegrany zniweluje swoje szanse do minimum. Nikt zapewne nie będzie w tym spotkaniu kalkulował i każdy będzie walczyć o pełną pule punktów.

Godz. 19.20 Wooden Villa – MDT Design Team

Ten mecz to będzie hit kolejki, a być może i całej I rundy. Naprzeciw siebie staną lider prowadzący z kompletem punktów – Wooden Villa oraz MDT Design Team – „czarny koń” tegorocznych rozgrywek. Wooden Villa na razie punktuje z zegarmistrzowską precyzją, pokonali już Motoklinikę Bertus, Miskant Centrum Ogrodnicze, Bad Boys oraz Fundamenty. MDT Design Team po rewelacyjnym początku, gdzie wygrali po kolei z Capri Lucca, Elektromarketem i Motokliniką Bertus, w ostatniej kolejce zaliczyli niespodziewaną porażkę z Miskant Centrum Ogrodnicze. Ta wpadka z zeszłego tygodnia sprawia, że jeśli MDT Design Team chce jeszcze myśleć o mistrzostwie, to musi pokonać Wooden Villa. Z kolei lider może uczynić w tej kolejce spory krok do mistrzostwa. Wygrana w tym spotkaniu dała by im przewagę 6 punktów nad rywalem, którą niezmiernie ciężko było by już odrobić. Zapowiada się zatem bardzo ciekawe starcie dwóch do tej pory najlepiej punktujących drużyn w lidze.

Godz. 20.00 Motoklinika Bertus – Elektromarket

Na zakończenie V kolejki pojedynek dwóch najsłabszych do tej pory drużyn. Zarówno Motoklinika Bertus, jak i Elektromarket do tej pory nie zdobyły ani jednego punktu, zatem w tym meczu będzie doskonała okazja na przełamanie dla jednej z nich. To też będzie na pewno zacięty i wyrównany pojedynek, nikt przecież nie lubi być „czerwoną latarnią” Ligi.

Tabela po IV kolejkach:

1Wooden Villa41240019:8
2MDT Design Team4930111:6
3Capri Lucca4930110:5
4Miskant Centrum Ogrodnicze4721110:9
5Fundamenty462027:10
6Bad Boys441127:5
7Motoklinika Bertus400045:13
8Elektromarket400043:16