WĘGIERKI KOLEJNYM GOSPODARZEM LETNIEJ LIGI LZS

0
344

W niedzielę 5 lipca zostanie rozegrana V kolejka Letniej Ligi LZS. Miejscem rozgrywania spotkań będzie boisko we Węgierkach.

Po dwóch kolejkach rozegranych w Ostrowie Szlacheckim, dwóch kolejnych w Chociczy Wielkiej, zmagania piłkarzy przez najbliższe dwie niedzielę będzie można oglądać na boisku we Węgierkach.

Oto pary meczowe najbliższej serii spotkań:

Niedziela 5 lipca boisko we Węgierkach:

Godz. 9.00 Białężyce – Bierzglin

Spotkanie lidera – Białężyc z Bierzglinem rozpocznie zmagania w V kolejce. Wszystkie argumenty by wygrac to spotkanie mają Białężyce. Są liderem z kompletem punktów, w każdym spotkaniu dysponują bardzo szeroką kadrą. Na drugim biegunie jest Bierzglin. Do tej pory wygrał zaledwie jedno spotkanie, do tego od dwóch meczów przystępują do meczu w zaledwie sześcioosobowym składzie. Jedyna nadzieja dla Bierzglina to super forma strzelecka Kamila Skibińskiego, który z 7 trafieniami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców.

Godz. 10.00 Sędziwojewo – Węgierki

Drugi mecz to pojedynek obrońców mistrzowskiego tytułu – Sędziwojewa z gospodarzami zmagań Węgierkami. Sędziwojewo w tym sezonie na razie rozczarowuje, ma na koncie zaledwie 6 punktów – dwie wygrane i dwie porażki. Forma piłkarzy na razie rozcarowuje, do tego kontuzjowany jest ich podstawowy bramkarz – Waldemar Wiśniewski – wybrany najlepszym bramkarzem Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza. Sąsiadem Sędziwojewa w tabeli jest ich najbliższy rywal – Węgierki. Trzecia siła ubiegłego sezonu też na razie szuka formy i ma identyczny bilans co Węgierki. Atutem dla gospodarzy będzie to, że znają swoje boisko, a do tego do ich składu wrócił ich najlepszy strzelec – Grzegorz Lipiecki.

Godz. 11.00 Bardo – Ostrowo Szlacheckie

W trzecim meczu zmierzą się beniaminek z Barda z wiceliderem – Ostrowem Szlacheckim. Bardo dopiero zbiera doświadczenie w lidze, ale już postarało się o sensacyjny remis z Sołeczno. Ostrowo Szlacheckie prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze, wygrali 3 spotkania, jedno przegrali w ostatniej kolejce z Białężycami. Ostrowo Szlacheckie wydaję się być zdecydowanym faworytem tego pojedynku, aczkolwiek błędem z ich strony było by zlekceważyć swojego rywala, który już pokazał, że potrafi odebrać punkty faworytom.

Godz. 12.00 Sołeczno – Obłaczkowo

W ostatnim meczu zmierzy się Sołeczno – aktualnie 3. miejsce w tabeli z przedostatnim Obłaczkowem. Sołeczno poza wpadką w meczu z beniaminkiem z Barda spisuje się bardzo dobrze i cały czas liczy się w walce o co najmniej podium rozgrywek. Zdecydowanie słabiej radzi sobie Obłaczkowo, które ma na swoim koncie zaledwie 1 zwycięstwo i 3 porażki. Faworytem jest Sołeczno, ale musi uważać na zawsze groźny ofensywny duet Obłaczkowa Waraczewski – Rybacki.

Tabela po IV kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest41240019:2
2LZS Ostrowo Szlacheckie493019:5
3LZS Sołeczno472119:7
4LZS Sędziwojewo4620214:10
5LZS Węgierki4620212:8
6LZS Bierzglin431039:16
7LZS Obłaczkowo431037:16
8LZS Bardo410133:18