SENSACYJNY REMIS LIDERA W LETNIEJ LIDZE LZS

0
300

5 lipca na boisku w Węgierkach rozegrano V kolejkę Letniej Ligi LZS. W najciekawszym meczu – Białężyce – lider mający na koncie do tej pory komplet punktów zremisował z Bierzglinem. Mecz ten można w całości obejrzeć na naszym kanale na Youtubie.

V kolejka spotkań została rozegrana na boisku we Węgierkach. Rozegrano 4 spotkania podczas których padło łącznie 29 bramek. Oto opisy meczów rozegranych w minioną niedzielę:

V kolejka Letniej Ligi LZS

5 lipca 2020 boisko we Węgierkach

godz. 9.00 Białężyce – Bierzglin 2 : 2

Mało kto się spodziewał przed meczem, że obie te drużyny stworzą tak ciekawe i wyrównane widowisko piłkarskie. Białężyce po tej pory wygrały 4 ligowe spotkania i pewnie przewodziły w ligowej tabeli. Bierzglin z kolei w tym sezonie nie zachwycał, do tego ostatnio przystępował do meczów bez ławki rezerwowych. Jednak w drużynie z Bierzglina nastąpiła spora mobilizacja, w myśl zasady „bij lidera” i tym razem liczna liczba zawodników przystąpiła do boju z Białężycami. Początek spotkania należał do drużyny lidera, Białężyce przeważały miały kilka dogodnych sytuacji, ale albo nie trafiały w światło bramki, albo dobrze bronił bramkarz Bierzglina – Sebastian Kantorski. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, Mariusz Kasprowiak strzelił gola dla Bierzglina. Od początku drugiej połowy zawodnicy Białężyc wzięli się za odrabianie strat. Strzelał Adam Rybacki, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki. Remis nie trwał jednak zbyt długo. Karol Jaskuła – napastnik Bierzglina wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i Bierzglin ponownie prowadził. W ostatnich minutach Mateusz Szygenda w ogromnym zamieszaniu w polu karnym z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. To był ostatni gol w tym meczu i Białężyce sensacyjnie tylko zremisowały z Bierzglinem 2 : 2. Całość meczu można obejrzeć na naszym kanale na Youtubie. Zapraszamy do oglądania!

Godz. 10.00 Sędziwojewo – Węgierki 7 : 2

Do meczu z Węgierkami Sędziwojewo przystąpiło bez swojego pierwszego bramkarza Waldemara Wiśniewskiego, a na ławce rezerwowych tej drużyny był tylko kierownik Zbigniew Krakowiecki i kontuzjowany Paweł Chlebowski. Węgierki grając u siebie miały liczną ławkę rezerwowych, do tego powinni doskonale znać wszystkie wady i zalety własnego boiska. Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym zwycięstwem Sędziwojewa i gdy wydawało się, że w drugiej połowie zawodnicy obrońcy mistrzowskiego tytułu opadną z sił i dadzą się doścignął gospodarzom, stała się zupełnie odwrotna sytuacja. Ofensywny duet Sędziwojewa Józef Targosz – Mateusz Gęsikiewicz grał zabójczo skutecznie wybijając gospodarzom z głowy myśli o dobrym wyniku. I tak osłabiony kadrowo obrońca mistrzowskiego tytułu wygrał z gospodarzami z Węgierek aż 7 : 2.

godz. 11.00 Ostrowo Szlacheckie – Bardo 4 : 0

Oba zespoły przystąpiły do meczu w sporej liczbie zawodników rezerwowych, co sprawiło, że mecz był dość szybkim i ciekawym widowiskiem. Bardziej doświadczona drużyna z Ostrowa Szlacheckiego wykorzystała swoje atuty i dość pewnie pokonała beniaminka z Barda. Ozdobą meczu była piękna akcja Grzegorza Parusa z ostrowa Szlacheckiego, który minął dryblingiem kilku zawodników z barda i strzelił bramkę.

Godz. 12.00 Sołeczno – Obłaczkowo 11 : 1

Obłaczkowo przystąpiło do tego meczu bez swojego ofensywnego duetu Maciej Rybacki – Tomasz Waraczewski, do tego w zaledwie sześcioosobowym składzie. Taki układ sił sprawił, że Sołeczno wygrało aż 11 : 1. To najwyższa wygrana w tym sezonie, a gdyby piłkarze z Sołeczna mieli lepiej nastawione celowniki ta wygrana mogłaby być jeszcze większa.

Następna ligowa kolejka już w niedzielę 12 lipca również na boisku we Węgierkach.

Tabela po V kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest51341021:4
2LZS Ostrowo Szlacheckie51240113:5
3LZS Sołeczno51031120:8
4LZS Sędziwojewo5930221:12
5LZS Węgierki5620314:15
6LZS Bierzglin5411311:18
7LZS Obłaczkowo531048:27
8LZS Bardo510143:22

GALERIA: