WRZESIŃSKIE GRAND DERBI W LIDZE PLAYARENA

0
114

Już w najbliższy piątek 10 lipca VI kolejka Ligi Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września, a w niej między innymi wrzesińskie Grand Derbi – pojedynek Capri Lucca : Wooden Vila – dwóch drużyn, które zdominowały od dwóch lat rozgrywki WTPN i Playarena we Wrześni.

Hiszpanie mają swoje Grand Derbi Real : FC Barcelona, Polacy mają swoje Grand Derbi Lech : Legia, no i wrześnianie mają swoje Grand Derbi Capri Lucca : Wooden Villa.

Obie drużyny zdominowały ostatnie dwa sezony we wrzesińskich ligach: WTPN i Playarena. Przypomnijmy – Capri Lucca – to zwycięzca I edycji rozgrywek Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września w roku 2019, zdobywca Pucharu Ligi Playarena 2019 (grali wtedy pod nazwą KopCup.pl), mistrz oraz zdobywca Pucharu Ligi WTPN z sezonu 2019/2020. Wooden Villa to wicemistrz I edycji rozgrywek Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września w roku 2019 (grali wtedy pod nazwą Materiały Budowlane Andrzejewski), mistrz ligi WTPN z sezonu 2018/2019 (grali wtedy pod nazwą Materiały Budowlane Andrzejewski), zdobywca SuperPucharu Ligi WTPN z sezonu 2019/2020, wicemistrz rozgrywek WTPN z sezonu 2019/2020. Jak widać osiągnięcia obu drużyn są naprawdę spore, zatem czeka nas prawdziwe piłkarskie widowisko.

A co będzie się działo w pozostałych meczach? Zapraszamy do lektury zapowiedzi najbliższej ligowej kolejki.

VI kolejka Ligi Playarena

10 lipca boisko orlik przy ul. Słowackiego 41

Godz. 18.00 Fundamenty : MDT Design Team

Mecze VI kolejki rozgrywek rozpoczną się od pojedynku aktualnie 3. i 4. drużyny w tabeli. Zarówno Fundamenty, jak i MDT Design Team mają na koncie po 9 punktów. Fundamenty do tej pory wygrały z Elektromarketem, Motokliniką Bertus i Bad Boys, a przegrały z Miskant Centrum Ogrodnicze i Wooden Villa. MDT Design Team po rewelacyjnym początku sezonu, gdzie wygrał 3 spotkania, z Capri Lucca, Elektromarketem i Motokliniką Bertus, później zanotował dwie porażki: z Miskant Centrum Ogrodnicze i Wooden Villa. Zwycięzca tego meczu znacznie przybliży się do udziału w „grupie mistrzowskiej” w II rundzie rozgrywek, natomiast przegrany utrudni sobie to zadanie. Stawka tego meczu jest zatem naprawdę spora i możemy liczyć na ciekawe widowisko piłkarskie.

Godz. 18.40 Wooden Villa – Capri Lucca

O osiągnięciach obu drużyn pisaliśmy wyżej, tutaj tylko przedstawimy dorobek obu drużyn w tym sezonie Playareny. Wooden Villa to lider rozgrywek, ma na koncie komplet 5 zwycięstw: z Motoklinika Bertus, Miskant Centrum Ogrodnicze, Bad Boys, Fundamentami i MDT Design Team. Zespół Capri Lucca po porażce w I kolejce z MDT Design Team, potem wygrał 4 mecze z Bad Boys, Elektromarketem, Motokliniką Bertus i Miskant Centrum Ogrodnicze. Mecz ten będzie miał decydujące znaczenie o pierwszym miejscu po I rundzie rozgrywek. W przypadku zwycięstwa Wooden Villa drużyna ta zrobi ogromny krok ku mistrzostwu, gdyż powiększy przewagę nad najgroźniejszymi rywalami do 6 punktów. W przypadku wygranej Capri Lucca, oba zespoły zrównają się punktami, ale dzięki bezpośredniej wygranej to Capri Lucca wskoczy na fotel lidera rozgrywek. Czeka nas zatem interesujący piłkarski pojedynek dwóch najbardziej utytułowanych wrzesińskich drużyn ostatnich dwóch lat.

Godz. 19.20 Elektromarket – Miskant Centrum Ogrodnicze

Trzeci mecz to pojedynek zajmującego ostatnie miejsce w tabeli Elektromarketu z walczącym o „grupę mistrzowską” Miskantem Centrum Ogrodnicze. Elektromarket zdobył zaledwie 1 punkt w 5 dotychczas rozegranych kolejkach i nie ma już szans na awans do „grupy mistrzowskiej”. Miskant Centrum Ogrodnicze ma dotychczas 7 zdobytych punktów, zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli. W ostatnich dwóch kolejkach I rundy piłkarze Miskantu zmierzą się z dwoma najsłabszymi drużynami w lidze: Elektoromarketem i Motokliniką Bertus. Jeśli zwyciężą w tych dwóch spotkaniach praktycznie zagwarantują sobie udział w „grupie mistrzowskiej”.

Godz. 20.00 Motoklinika Bertus – Bad Boys

W ostatnim meczu zmierzą się zajmująca 7. miejsce w tabeli Motoklinika Bertus i 6. w tabeli Bad Boys. Motoklinika Bertus nie ma już szans na awans do „grupy mistrzowskiej”, w nieco lepszej sytuacji są zawodnicy Bad Boys. Jeśli jednak marzą jeszcze o awansie do najlepszej czwórki muszą bezwzględnie wygrać 2 spotkania i liczyć na korzystne dla nich wyniki pozostałych meczów.

Tabela po V kolejkach:

1Wooden Villa51550025:10
2Capri Lucca51240117:7
3MDT Design Team5930213:12
4Fundamenty5930211:13
5Miskant Centrum Ogrodnicze5721212:16
6Bad Boys5411310:9
7Motoklinika Bertus510147:15
8Elektromarket510145:18