POJEDYNEK LIDERA Z OBROŃCĄ TYTUŁU NAJCIEKAWSZYM MECZEM NAJBLIŻSZEJ KOLEJKI LETNIEJ LIGI LZS.

0
203

W niedzielę 12 lipca na boisku we Węgierkach zostanie rozegrana VI kolejka spotkań Letniej Ligi LZS, a w niej m.in. pojedynek aktualnego lidera – Białężyc z obrońcą tytułu mistrzowskiego – Sędziwojewem.

Piłkarze Letniej Ligi LZS spotkają się 12 lipca we Węgierkach, by rozegrać VI serię spotkań. Tym razem zostaną rozegrane tylko 3 mecze, gdyż spotkanie Węgierki – Bierzglin zostało przełożone na inny termin. Tydzień później, 19 lipca zostanie rozegrana VII kolejka Letniej Ligi. Tuż po zakończeniu meczów VII kolejki nastąpi uroczyste zakończenie sezonu Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Potem piłkarze LZS będą mieli kilka tygodni przerwy. Wstępnie początek II rundy rozgrywek letniej Ligi został zaplanowany na 23 sierpnia.

A nas czeka w najbliższej kolejce spotkań? Zapraszamy do lektury zapowiedzi

12 lipca boisko we Węgierkach

Godz. 9.00 Sołeczno : Ostrowo Szlacheckie

Na początek VI kolejki spotkanie wicelidera – Ostrowa Szlacheckiego z zajmującą 3. miejsce w tabeli drużyną z Sołeczna. Ostrowo Szlacheckie wygrało do tej pory 4 mecze: z Bierzglinem, Sędziwojewem, Obłaczkowem i Bardem, a przegrało 1 mecz z Białężycami. Sołeczno z kolei wygrał do tej pory 3 spotkania: z Węgierkami, Sędziwojewem oraz Obłaczkowem, zremisowało z Bardem i przegrało z Białężycami. Stawką tego meczu jest zatem pozycja wicelidera i utrzymanie kontaktu punktowego z liderem – Białężycami.

Godz. 10.00 Sędziwojewo : Białężyce

Równie ciekawie, jak pierwsze zapowiada się drugie spotkanie VI kolejki. Zmierzą się w nim aktualny lider tabeli: Białężyce z obrońcą tytułu mistrzowskiego – Sędziwojewem. Białężyce do tej pory są niepokonane w tym sezonie, mają na koncie 4 zwycięstwa: z Bardem, Sołeczną, Węgierkami i Ostrowem Szlacheckim oraz 1 remis z Bierzglinem. Sędziwojewo zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli mając na koncie 3 zwycięstwa: z Obłaczkowem, Bierzglinem i Węgierkami oraz 2 porażki z Ostrowem Szlacheckim i Sołeczną. Białężyce do każdego ligowego spotkania przystępują z liczną ławką rezerwowych, a Sędziwojewo ostatnio zagrało tylko w sześcioosobowym składzie. Od kilku już spotkań obrońca mistrzowskiego tytułu gra bez swojego podstawowego bramkarza – Waldemara Wiśniewskiego – wybranego Najlepszym Bramkarzem Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września w sezonie 2019/2020 oraz Pawła Chlebowskiego. Nie wiadomo kiedy ci zawodnicy wrócą na ligowe boiska. Sędziwojewo grając ostatnio bez zmienników było w stanie pokonać i to wysoko Węgierki, czy są jednak w stanie powalczyć z liczną i stabilną kadrą Białężyc?

Godz. 11.00 Obłaczkowo : Bardo

W trzecim meczu spotkają się najsłabsze do tej pory zespoły w lidze: Obłaczkowo i Bardo. O ile wiadomo, że dla beniaminka z Barda obecny sezon jest zbieraniem nauki i nieraz bolesnych porażek, to postawa Obłaczkowa mocno rozczarowuje. „Czarny koń” rozgrywek halowych zawodzi w sezonie Letniej Ligi. Widać jak bardzo ten zespół jest uzależniony od Tomasza Waraczewskiego – Króla Strzelców Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września w sezonie 2019/2020 oraz Macieja Rybackiego wybranego Najlepszym Zawodnikiem Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września w sezonie 2019/2020. Kiedy nie ma tego ofensywnego duetu to zawodnikom Obłaczkowa bardzo ciężko nawiązać równą walkę z zespołami w lidze.

Czwarty mecz VI kolejki Węgierki – Bierzglin na wniosek drużyny z Węgierek został przełożony na inny termin.

Tabela po V kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest51341021:4
2LZS Ostrowo Szlacheckie51240113:5
3LZS Sołeczno51031120:8
4LZS Sędziwojewo5930221:12
5LZS Węgierki5620314:15
6LZS Bierzglin5411311:18
7LZS Obłaczkowo531048:27
8LZS Bardo510143:22