LIDER POKONUJE OBROŃCĘ MISTRZOWSKIEGO TYTUŁU W LETNIEJ LIDZE LZS (ZDJĘCIA + VIDEO)

0
246

W niedzielę 12 lipca na boisku we Węgierkach rozegrano VI kolejkę Letniej Ligi LZS. W najciekawszym meczu aktualny lider – Białężyce pokonały obrońcę mistrzowskiego tytułu – Sędziwojewo.

W VI kolejce rozegrano wyjątkowo 3 spotkania. Na prośbę drużyny z Węgierek, ich spotkanie z Bierzglinem zostało przełożone na sobotę 22 sierpnia.

VI kolejka 12 lipca boisko we Węgierkach

godz. 9.00 Sołeczno – Ostrowo Szlacheckie 3 : 3

Spotkanie czołowych drużyn obecnego sezonu Letniej Ligi LZS dostarczyło sporo emocji. Lepiej weszli w mecz piłkarze z Ostrowa Szlacheckiego, którzy prowadzili na początku spotkania już 2 : 0. Jeszcze przed przerwą Sołeczno strzeliło kontaktową bramkę. Tak jak pierwsza połowa należała do zawodników Ostrowa Szlacheckiego, tak w drugiej odsłonie meczu role się odwróciły, częściej przy piłce byli zawodnicy Sołeczna. Obie drużyny chciały to spotkanie wygrać, ale ostatecznie musiały się zadowolić podziałem punktów i remisem 3 : 3.

godz. 10.00 Sędziwojewo – Białężyce 3 : 4

Mecz rozpoczął się od ataków zawodników z Sędziwojewa, którzy mieli na początku sporą przewagę. Jednak tej przewagi nie potrafili udokumentować w postaci strzelonej bramki. Białężyce czekało schowane za podwójną gardą na wyprowadzenie ciosu. Adam Rybacki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, po chwili dwa trafienia dorzucił Michał Borecki i Białężyce prowadziły do przerwy 3 : 0. Gdy Dariusz Wasilewski strzelił bramkę na 4 : 0 dla Białężyc wydawało się, że w tym spotkaniu nie będzie już emocji. Nic bardziej mylnego. Zawodnicy w końcówce meczu odczarowali w końcu bramkę Białężyc. Po chwili strzelili drugą, za moment trzecia bramkę i gdy wydawało się, że są w stanie odrobić straty, sędzia zakończył spotkanie. Kto wie jaki byłby wynik, gdyby spotkanie potrwało jeszcze z 5 minut. Heroiczna walka Sędziwojewa nie przyniosła niestety zdobyczy punktowej, ale chwała obrońcom tytułu mistrzowskiego, że walczyli do końca meczu. Białężyce wygrywa i powiększa przewagę nad rywalami.

godz. 11.00 Obłaczkowo – Bardo 2 : 1

Spotkanie drużyn z dołu tabeli okazało się całkiem ciekawym i emocjonującym widowiskiem. Najpierw piłkarze z Obłaczkowa mieli przewagę, ale bramkę pierwsi strzelili zawodnicy z Barda. Po rozegranym rzucie rożnym niepilnowany przez nikogo Marcin Świerszcz skierował piłkę do bramki Obłaczkowa. Po kilkutygodniowej absencji do składu Obłaczkowa wrócił ich najlepszy strzelec, Tomasz Waraczewski i przypomniał o sobie kibicom. Już w pierwszej połowie bramka jego autorstwa dała wyrównanie drużynie Obłaczkowa. W drugiej połowie Król Strzelców Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września wyprowadził swój zespół na prowadzenie i Obłaczkowo zdobyło 3 punkty w tym spotkaniu. Niestety podczas tego meczu kontuzji doznał zawodnik Obłaczkowa – Maciej Rybacki i pewnie czeka go spora przerwa od gry w piłkę nożną. „Ryba” – życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Spotkanie to można obejrzeć w całości na naszym kanale na Youtubie – zapraszamy do oglądania.

Już za tydzień w niedzielę 19 lipca w Ostrowie Szlacheckim VII kolejka spotkań Letniej Ligi LZS. Tuż po jej zakończeniu około godziny 13 uroczyste podsumowanie i zakończenie rozgrywek Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.