WALKA O „GRUPĘ MISTRZOWSKĄ” W ROZGRYWKACH PLAYARENA WRZEŚNIA

0
177

W piątek 17 lipca zostanie rozegrana ostatnia kolejka I rundy rozgrywek Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Awans do „grupy mistrzowskiej” ma zapewniony tylko zespół Wooden Villa, natomiast 4 drużyny: Capri Lucca, Miskant Centrum Ogrodnicze, MDT Design Team oraz Fundamenty będą walczyć o pozostałe 3 miejsca.

Możliwych wariantów oraz rozwiązań jeśli chodzi o to kto awansuje do „grupy mistrzowskiej jest naprawdę sporo. Jedyne co jest pewne po VI rozegranych kolejkach to to, że Wooden Villa mający komplet punktów ma zagwarantowane już pierwsze miejsce po I rundzie oraz że zespoły: Bad Boys, Motoklinika Bertus oraz Elektromarket powalczą w II rundzie w grupie walczącej o miejsca 5 – 8. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest to wariant ze o awansie do „grupy mistrzowskiej zadecyduje bezpośredni pojedynek Capri Lucca – Fundamenty.

VII kolejka 17 lipca boisko orlik przy ul. Słowackiego 41 we Wrześni

godz. 18.00 Motoklinika Bertus – Miskant Centrum Ogrodnicze

Zdecydowanym faworytem tego meczu jest walczący o awans do „grupy mistrzowskiej” Miskant Centrum Ogrodnicze. Motoklinika Bertus, co prawda nie przegrała od dwóch kolejek – zremisowała 2 : 2 z Elektromarketem oraz Bad Boys, ale będzie musiała radzić sobie bez swojego podstawowego bramkarza Mariusza Jędrzejczaka pauzującego za czerwona kartkę otrzymaną w spotkaniu z Bad Boys. Nawet w przypadku braku wygranej w tym meczu Miskant ma szansę na awans do najlepszej czwórki, ale wtedy musiałby liczyć, że któraś z drużyn: MDT Design Team lub Fundamenty nie wygrają swojego meczu w VII kolejce. Najlepszym rozwiązaniem dla Miskantu jest zatem wygrana w pojedynku z Motokliniką Bertus i spokojne oglądanie pozostałych meczów z awansem w kieszeni.

Godz. 18.40 Wooden Villa – Elektromarket

W tym meczu zmierzą się lider mający na koncie komplet zwycięstw – Wooden Villa oraz outsider – Elektromarket, który na swoim koncie ma zaledwie jeden punkt. Faworyt zatem jest tutaj oczywisty i wynik inny niż wysokie zwycięstwo Wooden Villa będzie ogromną niespodzianką.

Godz. 19.20 MDT Design Team – Bad Boys

W tym meczu MDT Design Team będzie walczyło o awans do grupy mistrzowskiej. Drużyna MDT Design Team nazwana „czarnym koniem” rozgrywek po znakomitym początku i trzech wygranych spotkaniach, w kolejnych trzech wywalczyła zaledwie 1 punkt, co sprawiło, że spadli na IV miejce w ligowej tabeli i ich awans do „grupy mistrzowskiej” stoi pod znakiem zapytania. Bad Boys zaprzepaściło swoją szansę na awans do najlepszej czwórki zaledwie remisując w ostatniej kolejce z Motokliniką Bertus. Z kolei MDT Design Team do awansu wystarczy zwycięstwo z Bad Boys. W przypadku przegranej w tym meczu MDT Design Team musi liczyć na zwycięstwo Capri Lucca z Fundamentami.

Godz. 20.00 Fundamenty – Capri Lucca

I na zakończenie I rundy rozgrywek prawdziwa „truskawka na torcie” – jakby powiedział Tomasz Hajto. W przypadku wygranej Miskantu Centrum Ogrodnicze i MDT Design Team we wcześniej rozegranych meczach VII kolejki to bezpośredni pojedynek pomiędzy Fundamentami, a Capri Lucca zadecyduje o tym, która drużyna awansuje do „grupy mistrzowskiej”. W nieco lepszej sytuacji są obrońcy tytułu mistrzowskiego – Capri Lucca ma do tej pory 12 zdobytych punktów po VI kolejkach, natomiast Fundamenty mają 10 punktów na koncie. Do awansu wystarczy Capri Lucca zaledwie remis. Fundamenty zatem nie mogą w tym spotkaniu kalkulować, muszą postawić wszystko na jedną kartę i walczyć w tym pojedynku o 3 punkty, które zapewnią im awans do najlepszej czwórki.

Tabela po VI kolejkach:

1Wooden Villa61860027:10
2Capri Lucca61240217:9
3Miskant Centrum Ogrodnicze61031217:16
4MDT Design Team61031213:12
5Fundamenty61031211:13
6Bad Boys6512312:11
7Motoklinika Bertus620249:17
8Elektromarket610155:23