W NIEDZIELĘ OSTATNIA KOLEJKA I RUNDY LETNIEJ LIGI LZS ORAZ UROCZYSTE PODSUMOWANIE LIGI HALOWEJ LZS

0
192

W niedzielę 19 lipca na boisku w Ostrowie Szlacheckim zostanie rozegrana VII kolejka Letniej Ligi LZS, a tuż po niej o godzinie 13 uroczyste zakończenie Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września.

To będzie bardzo interesująca niedziela dla piłkarzy uczestniczących w rozgrywkach organizowanych przez Gminne Zrzeszenie LZS we Wrześni. Od rana od godziny 9 zostanie rozegrana VII kolejka Letniej Ligi LZS, zarazem ostatnia kolejka I rundy tych rozgrywek. Tuż rozegraniu ostatniego meczu VII kolejki Letniej Ligi LZS, około godziny 13 nastąpi uroczyste zakończenie i podsumowanie rozgrywek Ligi Halowej LZS o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Przypomnijmy,że te rozgrywki zostały przedwcześnie zakończone z powodu pandemii koronawirusa. Za klasyfikację końcową uznano tabelę po rozegranych 11 z 14 zaplanowanych kolejek ligowych.

A co będzie się działo w Letniej Lidze w ostatniej kolejce? Zapraszamy do lektury zapowiedzi spotkań.

VII kolejka 19 lipca boisko w Ostrowie Szlacheckim

godz. 9.00 Obłaczkowo – Białężyce

Pojedynek tych dwóch drużyn to zawsze ciekawe spotkanie. W tegorocznych rozgrywkach Letniej Ligi LZS zdecydowanie lepiej radzą sobie zawodnicy Białężyc. Mają na koncie 16 punktów po VI rozegranych kolejkach i są liderami rozgrywek. Dla Obłaczkowa nie jest to udany sezon, zajmują zaledwie VI miejsce z 6 punktami na koncie. Do tego w ostatniej koeljce w meczu z Bardem kontuzji nabawił się ich najlepszy zawodnik – Maciej Rybacki. Zdecydowanym faworytem tego meczu są zatem Białężyce i pewnie w tym spotkaniu zapewnią sobie utzymanie fotelu lidera po I rundzie rozgrywek.

Godz. 10.00 Bardo – Sędziwojewo

Pojedynek beniaminka z Barda z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Sędziwojewem również zapowiada się ciekawie. Co prawda Sędziwojewo jest zdecydowanym faworytem, ale Bardo pokazał już w meczu ze Sołeczno, że są w stanie sprawić niespodziankę. Sędziwojewo, które aktualnie zajmuje IV miejsce w ligowej tabeli, by zachować jeszcze szansę na obronę tytułu musi to spotkanie bezwzględnie wygrać.

Godz. 11.00 Sołeczno – Bierzglin

W trzecim meczu VII kolejki zajmujące aktualnie 3. miejsce w ligowej tabeli Sołeczno podejmuje przedostatni Bierzglin. Tutaj także możemy wskazać faworyta – Sołeczno powinno to spotkanie wygrać, choć Bierzglin pokazał, że nie można ich lekceważyć. To właśnie ta drużyna jako jedyna w tym sezonie odebrała punkty Białężycom.

Godz. 12.00 Węgierki – Ostrowo Szlacheckie

Czwarty mecz zapowieda się jako najbardziej wyrównany w tej kolejce. Zmierzą się w nim wicelider i gospodarz VII kolejki – Ostrowo Szlacheckie oraz zawsze groźne Węgierki. W tym sezonie zdecydowanie lepiej idzie w lidze drużynie Ostrowa Szlacheckiego, ale nigdy nie należy lekceważyć zespołu z Węgierek – trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Letniej Ligi LZS.

Po rozegranej VII kolejce rozgrywek piłkarzy Letniej Ligi LZS czeka kilka tygodni przerwy. Wstępnie planowany termin rozpoczęcia II rundy rozgrywek to 23 sierpnia. 15 sierpnia we Węgierkach Gminne Zrzeszenie LZS we Wrześni organizuje turniej piłkarski „Piłka Łączy Pokolenia” – więcej informacji o tym wydarzeniu – TUTAJ.

Tabela po VI kolejkach:

1LZS Białężyce/Bob Invest61651025:7
2LZS Ostrowo Szlacheckie61341116:8
3LZS Sołeczno61132123:11
4LZS Sędziwojewo6930324:16
5LZS Węgierki5620314:15
6LZS Obłaczkowo6620410:28
7LZS Bierzglin5411311:18
8LZS Bardo610154:24