LIGA PLAYARENA PO PODZIALE NA GRUPY

0
148

W piątek 24 lipca zostanie rozegrana VIII kolejka rozgrywek Ligi Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Rozgrywki są już po podziale na „grupę mistrzowską” i grupę walczącą o miejsca V-VIII”.

II runda rozgrywek potrwa 3 kolejki. Po podziale na 2 grupy zespoły zagrają systemem „każdy z każdym”. Punkty z I rundy będą się liczyć w klasyfikacji. Co nas zatem czeka w rundzie finałowej?

VIII kolejka 24 lipca Boisko orlik przy ul. Słowackiego 41 we Września

Grupa Mistrzowska walcząca w II rundzie o miejsca I – IV:

  1. Wooden Villa 7 21 31 : 12
  2. Miskant Centrum Ogrodnicze 7 13 21 : 17
  3. Fundamenty 7 13 17 : 16
  4. Capri Lucca 7 12 20 : 15

godz. 18.00 Miskant Centrum Ogrodnicze – Fundamenty

Na początek II rundy zmierzą się drużyny znane z rozgrywek ligi WTPN dla których to jest debiutancki sezon w Lidze Playarena i sam awans do „grupy mistrzowskiej” jest już sporym osiągnięciem. Oba zespoły mają na swoim koncie po 13 punktów, zatem mecz ten ma ogromne znaczenie w kontekście walki o wicemistrzostwo i przepustkę do Eliminacji Mistrzostw Polski. W I rundzie w bezpośrednim pojedynku górą był Miskant Centrum Ogrodnicze, który wygrał 3 : 1.

godz. 18.40 Wooden Villa – Capri Lucca

Tak jak zespół Capri Lucca zdominował rozgrywki WTPN w sezonie 2019/2020, tak można powiedzieć, że w lidze Playarena role się odwróciły. Wooden Villa z kompletem 7 zwycięstw ma sporą przewagę nad rywalami. Do mistrzostwa wystarczy im zaledwie 1 zwycięstwo, zatem już w najbliższy piątek mogą zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Dla Capri Lucca będzie to też ważny pojedynek. Aktualnie mają 12 punktów i jeśli chcą jeszcze walczyć o wicemistrzostwo i przepustkę do Eliminacji Mistrzostw Polski to punkty zdobyte w tym spotkaniu mogą okazać się bezcenne. W I rundzie w bezpośrednim pojedynku górą był Wooden Villa, który wygrał 2 : 0.

Grupa walcząca w II rundzie o miejsca V-VIII

  1. MDT Design Team 7 11 15 : 14
  2. Bad Boys 7 6 14 : 13
  3. Motoklinika Bertus 7 2 10 : 21
  4. Elektromarket 7 1 7 : 23

godz. 19.20 Bad Boys – Motoklinika Bertus

Pojedynek drużyn, które pewnie będą walczyć o VI miejsce. W lepszej sytuacji jest zespół Bad Boys, który ma na koncie 6 punktów. Motoklinika Bertus ma zaledwie 2 oczka, zatem jeśli chce awansować w tabeli i przeskoczyć Bad Boys musi w tym spotkaniu wygrać. W I rundzie w bezpośrednim pojedynku mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się remisem 2 : 2.

Godz. 20.00 MDT Design Team – Elektromarket

MDT Design Team, który na samym finiszu I rundy spadł do grupy walczącej o miejsca V-VIII ma sporą przewagę punktową nad pozostałymi rywalami i powinien bez problemów zająć V miejsce. Elektromarket – outsider ma na koncie zaledwie 1 punkt i cały czas walczy o pierwszą wygraną w tegorocznych rozgrywkach. W I rundzie w bezpośrednim pojedynku górą był MDT Design Team, który wygrał 3 : 1.