KOLEJKA NIESPODZIANEK W LIDZE PLAYARENA (VIDEO + GALERIA)

0
204

W I kolejce II rundy Ligi Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września we wszystkich 4 spotkaniach wygrywały drużyny niżej notowane w ligowej tabeli.

Tuż przed rozpoczęciem VIII kolejki do organizatorów dotarła bardzo dobra wiadomość o przyznaniu wrzesińskiej lidze przepustki do gry w Fortuna Pucharze Polski Playarena!

Drużyna, która zajmie 3. miejsce w klasyfikacji końcowej wrzesińskiej ligi będzie reprezentować Wrześnię w tych rozgrywkach. Przypomnijmy również, że mistrz i wicemistrz Ligi Playarena we Wrześni wystąpi w Eliminacjach Mistrzostw Polski Playarena. Nie jest jeszcze znana dokładna data i miejsce tych rozgrywek, najprawdopodobniej będzie to druga połowa września lub początek października. Trzymamy kciuki za dobre występy wszystkich trzech wrzesińskich drużyn!

To była prawdziwa „kolejka cudów” w naszej lidze. Wszystkie drużyny wzięły rewanż na swoich rywalach za porażkę w I rundzie. Dzięki takim wynikom Wooden Villa zanotowała pierwszą porażkę, a Motoklinika Bertus i Elektromarket pierwsze zwycięstwa w lidze.

VIII kolejka Ligi Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września

24 lipca boisko orlik przy ul. Słowackiego we Wrześni

godz. 18.00 Miskant Centrum Ogrodnicze – Fundamenty 1 : 7

Do tego spotkania drużyna Miskant Centrum Ogrodnicze przystąpiła w mocno okrojonym składzie, co przełożyło się na końcowy wynik tego spotkania. Dodatkowo trzeba podkreślić zabójczo skuteczną grę zawodników Fundamentów, którzy z zimną krwią wykorzystywali prawie każdą ofensywną akcję swojego zespołu. Trzy bramki w tym spotkaniu zdobył Krzysztof Kozłowski i dzięki temu prowadzi w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi z 9 trafieniami na koncie. Mecz w całości można obejrzeć na naszym kanale na Youtubie – zapraszamy do oglądania!

Godz. 18.40 Wooden Villa – Capri Lucca 2 : 3

„Wrzesińskie Grand Derbi” jak zwykle dostarczyły sporo piłkarskich emocji. Początek spotkania to szybka bramka dla zespołu Wooden Villa, która mogła sobie zapewnić tytuł mistrzowski wygrywając to spotkanie. Drużyna Capri Lucca nie zamerzała jednak ułatwić tego zadania swoim rywalom. Jeszcze w pierwszej połowie doprowadziła do remisu. Druga połowa zaczęła się od dwóch bramek dla Capri Lucca, która prowadziła już 3 : 1. Wycofanie bramkarza i gra z przewagą zawodnika w polu sprawiły, że Wooden Villa strzeliła kontaktową bramkę na 2 : 3. Na więcej już zabrakło czasu i pierwsza porażka Wooden Villa w tym sezonie stała się faktem. Drużyna ta musi także odłożyć świętowanie mistrzostwa przynajmniej o tydzień. W ligowej tabeli może ich jeszcze wyprzedzić ich najbliższy rywal – Fundamenty. Po tej kolejce już wiemy, że Capri Lucca – obrońca tytułu mistrzowskiego, w tym sezonie już nie ma szans na jego obronę. W bezpośrednim pojedynku Wooden Villa – Capri Lucca obie drużyny mają po 3 punkty, ale korzystniejszy stosunek bramek 4 : 3 ma Wooden Villa. Zatem w walce o mistrzostwo pozostały już tylko Wooden Villa i Fundamenty. Capri Lucca aktualnie zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli gwarantujące jej przepustkę do Fortuna Pucharu Polski Playarena. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny triumfator wrzesińskiej Ligi Playarena awansował do najlepszej „16” Mistrzostw Polski Playarena.

Godz. 19.20 Bad Boys – Motoklinika Bertus 2 : 3

Osłabiona kadrowo Motoklinika Bertus wygrała swoje pierwsze ligowe spotkanie i ma jeszcze spore szanse na wyprzedzenie Bad Boys w ligowej tabeli i zakończenie rozgrywek na 6. miejscu w ligowej tabeli. Dwie bramki w tym spotkaniu dla Motokliniki Bertus zdobył Rafał Przybylski – co ciekawe był to jego pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach Playarena. Możemy zatem mówić o prawdziwym „wejściu smoka” w nasze rozgrywki.

Godz. 20.00 MDT Design Team – Elektromarket 1 : 3

Kryzys MDT Design Team cały czas trwa. Zespół ten nie potrafi wygrać ligowego pojedynku od 5 kolejek. Dla Elektromarketu było to pierwsze ligowe zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Playarena.

Tabela po VIII kolejkach:

GALERIA: