GAMMATECHNIK WYGRYWA NOCNY TURNIEJ W NEKLI

0
184

W sobotę 25 lipca rozegrany został II Otwarty II Nocny Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Nekla.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 18:30, natomiast godzinę później nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju przez Burmistrza Miasta i Gminy Nekla Pana Karola Balickiego. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów z terenu gminy: Targowa Górka, FC Kryształki, Bad Boys, Gamatechnik, Gierłatowo, Weekendowy Mix, Ekipa Mareczka, Banany Prutasy Bytyń (tyń tyń).

Zarejestrowano 90 zawodników. W całym cyklu rozegranych zostało 28 spotkań. Aż 38 szczęśliwców trafiło do bramki łącznie 66 bramek! Turniej był bardzo wyrównany, z meczu na mecz, z kolejki na kolejkę emocje narastały, ponieważ w ogólnym rozrachunku dopiero ostatnia kolejka rozstrzygnęła, która drużyna stanie na pierwszym, a która na ostatnim stopniu podium. Poza zawodnikami, nie zabrakło również kibiców, których w szczytowym momencie było ok. 100!

Po zakończonych spotkaniach w niedzielę około godziny 3 w nocy, nadszedł czas na podsumowanie turnieju oraz wręczanie nagród.

KLASYFIKACJA TURNIEJU:

I.Gamatechnik| W 5, R 0, P 2 – Pkt. 15

II.Targowa Górka| W 4, R 2, P 1 – Pkt. 14

III.Gierłatowo| W 4, R 1, P 2 – Pkt. 13

IV.Weekendowy Mix| W 3, R 1, P 3 – Pkt. 10

  1. Banany Prutasy Bytyń (tyń tyń)| W 3, R 0, P 4 – Pkt. 9
  2. Bad Boys| W 2, R 2, P 3 – Pkt. 8
  3. FC Kryształki| W 2, R 2, P 3 – Pkt. 8
  4. Ekipa Mareczka| W 1, R 0, P 6 – Pkt. 3

Po zaciętej walce pomiędzy Mateuszem Chojnackim (Weekendowy Mix), Józefem Targoszem i Bartoszem Borońcem (Targowa Górka), Szymonem Szalatym i Radosławem Bagrowskim (Gamatechnik), Patrykiem Maciejewskim (Banany Prutasy Bytyń (tyń tyń)) a Danielem Zielińskim (FC Kryształki) w pojedynku o Króla Strzelców, to właśnie ten pierwszy (najmłodszy w stawce) mógł poszczycić się najlepszym wynikiem i zdobyć tytuł najlepszego strzelca.

Wojciechem Szczęsnym” turnieju okazał się Mikołaj Jasiński (Targowa Górka), który został wytypowany w wyniku głosowania drużyn, sędziego oraz najmniejszego bilansu straconych bramek (-3).

Natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju został Radosław Trybuła z drużyny Gamatechnik, który w wyniku głosowania drużyn remisował z Maciejem Głowińskim (Ekipa Mareczka) oraz Marcelem Guzowskim (Weekendowy Mix), jednak dodatkowy głos sędziego i organizatorów powędrował w stronę reprezentanta Gamy.

Wszyscy zawodnicy otrzymali statuetki oraz nagrody indywidualne. Najlepsze zespoły turnieju, które stanęły na podium otrzymały pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny, którym się nie poszczęściło musiały zadowolić się statuetką oraz dyplomem za udział. Drużynom puchary, dyplomy i nagrody wręczali radni Rady Miejskiej Gminy Nekla Jan Przybylski – organizator turnieju oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej, Pomocy Społecznej i Porządku Publicznego Grzegorz Wojciechowski.”

„ Bardzo się cieszę, że po raz kolejny udało mi się zrealizować, oczywiście przy współpracy z wieloma podmiotami turniej w piłkę nożną. Cieszy fakt, że wszystkie drużyny były z terenu gminy, co wiązało się z przybyciem wielu kibiców, i oczywiście mieszkańcy gminy nie zawiedli, ponieważ w szczytowym momencie na terenie obiektu lekkoatletycznego było ok. 200-250 osób. Po zakończonych rozgrywkach rozmawiałem z kapitanami i każdy z nich przyznał, że dawno na takim turnieju nie byli, podczas którego poziom był bardzo zrównoważony, ponieważ dopiero ostatnia kolejka decydowała, który zespół zajmie dane miejsce. Dziękuję przede wszystkim zawodnikom, bez nich nie byłoby sensu robić takich imprez. Dziękuję Burmistrzowi MiG Nekla Karolowi Balickiemu i przewodniczącemu Rady Miejskiej Gminy Nekla Romanowi Kuszakowi za wsparcie. Dziękuję wszystkim współorganizatorom, sponsorom, darczyńcom i oczywiście redakcjom Radio Września oraz ExtraWrześnia.pl” – podsumowuje turniej Jan Przybylski – organizator.

GALERIA: