NARKOTYKI W MIESZKANIU 46-LATKA

0
52

Wrzesińscy policjanci z Wydziału Prewencji w trakcie interwencji dotyczącej zakłócenia ciszy nocnej ujawnili w mieszkaniu amfetaminę. Mężczyzna otrzymał prokuratorski zarzut posiadania substancji psychotropowych. Teraz grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

21 lipca br. po godzinie 23:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wrześni otrzymał zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej w centrum miasta. W rozpytaniu osoby zgłaszającej policjant usłyszał, że w mieszkaniu jest młodzież, która się bardzo głośno zachowuje.

Po przybyciu na miejsce policjanci prewencji faktycznie potwierdzili dochodzące krzyki z mieszkania. Podczas rozmowy, właściciel oświadczył, że osoby, które robiły największy hałas już je opuściły.

Jednak w krótkim rozpytaniu 46-letni wrześnianin bardzo się denerwował i rozglądał się po mieszkaniu. Sprawiał takie wrażenie jakby miał coś schować ale niestety nie zdążył. I faktycznie tak było, ponieważ policjanci zauważyli na szafce w pokoju woreczki strunowe z zawartością białego proszku.

46-latek od razu się przyznał, że woreczki należą do niego. Podczas sprawdzenia testerem narkotykowym okazało się, że jest to amfetamina o wadze ponad 14 gramów. W trakcie zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Do wytrzeźwienia 46-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, gdzie czekał jakie decyzje podejmie Prokurator Rejonowy. I tak 22 lipca br. został postawiony mu zarzut posiadania przy sobie substancji psychotropowych. Teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło, zdjęcie: KPP we Wrześni