WALKA O MISTRZOSTWO W BEZPOŚREDNIM POJEDYNKU W LIDZE PLAYARENA

0
119

W piątek 31 lipca zostanie rozegrana IX kolejka spotkań Ligi Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek w walce o mistrzostwo zostały dwie drużyny: Wooden Villa oraz Fundamenty i to właśnie bezpośredni pojedynek obu tych zespołów to szlagier tej kolejki spotkań.

Tegoroczne rozgrywki Playarena o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września pomału dobiegają końca. Do rozegrania zostały jeszcze tylko dwie kolejki spotkań. Walka o mistrzostwo i pozostałe miejsca wciąż trwa. W grze o mistrzostwo ligi pozostały tylko dwa zespoły: Wooden Villa i Fundamenty – te dwie drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w najbliższej ligowej kolejce.

A co jeszcze będzie nas czekać podczas IX kolejki? Zapraszamy do lektury zapowiedzi najbliższej ligowej kolejki

Piątek 31 lipca boisko orlik przy ul. Słowackiego 41 we Wrześni

godz. 18.00 Wooden Villa – Fundamenty

To będzie prawdziwy pojedynek o mistrzostwo ligi. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek tylko te dwie drużyny mają jeszcze szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Co prawda w o wiele lepszej sytuacji są piłkarze Wooden Villa, ale scenariusz z mistrzostwem dla Fundamentów też jest realny. Wooden Villa by zdobyć mistrzostwo musi przynajmniej zremisować w tym meczu. Zakładając nawet porażkę z Fundamentami do tytułu mistrza wystarczy im remis lub wygrana z Miskant Centrum Ogrodnicze w ostatniej kolejce. Fundamenty, by sięgnąć po mistrzostwo muszą bezwzględnie wygrać dwa ostatnie pojedynki: z Wooden Villa i Capri Lucca. W spotkaniu tych drużyn w I rundzie górą był zespół Wooden Villa, który wygrał 6 : 1.

godz. 18.40 Miskant Centrum Ogrodnicze – Capri

To kolejny pojedynek w grupie mistrzowskiej, który ma spore znaczenie dla końcowego układu tabeli. Miskant Centrum Ogrodnicze, by myśleć jeszcze o podium rozgrywek i przepustkę do rozgrywek ogólnopolskich musi to spotkanie wygrać. Capri Lucca podbudowane zwycięstwem nad Wooden Villa w poprzedniej kolejce ma bardzo duże szanse na tytuł wicemistrza w przypadku wygranej z Miskantem. Porażka w tym meczu z kolei spycha tą drużynę na IV miejsce. W spotkaniu tych drużyn w I rundzie górą było Capri Lucca, które wygrało 7 : 2.

godz. 19.20 MDT Design Team – Motoklinika Bertus

V miejsce dla MDT Design Team wydawało się przed rozpoczęciem II rundy pewne. Piłkarze tej drużyny mają jednak wyraźny kryzys. W poprzedniej kolejce przegrali z Elektromarketem, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w lidze. Teraz podejmują Motoklinikę Bertus, która również w poprzedniej kolejce wygrała po raz pierwszy. W pierwszej rundzie MDT Design Team wygrał 2 : 0 z Motokliniką Bertus i co ciekawe to było ich ostatnie ligowe zwycięstwo.To był mecz III kolejki z 19 czerwca….

Godz. 20.00 Bad Boys – Elektromarket

Ten pojedynek może mieć kluczowe znaczenie w walce o VI miejsce w lidze. Bad Boys w przypadku wygranej z Elektromarketem i porażki MDT Design Team z Motokliniką Bertus ma nawet jeszcze szanse na V miejsce. Elektromarket, który odniósł w poprzedniej kolejce zwycięstwo ma spore szanse na opuszczenie ostatniego miejsca w lidze, wystarczy tylko kolejne zwycięstwo.

Tabela po VIII kolejkach: