#ZAADOPTUJ PSA ZE SCHRONISKA #10 LINCOLN

0
72

Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Psi-Jaciel, co tydzień na naszym portalu będzie można przeczytać i zobaczyć jednego psa z wrzesińskiego schroniska, który czeka na adopcję. Dziś bohaterem naszego odcinka jest: Lincoln

Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jeśli więc szukasz wiernego towarzysza, dobrze znalazłeś.

Lincoln to średniego rozmiaru, około 4-5 letni nieśmiały psiak szukający człowieka, który pokocha go bezgranicznie. Zanim trafił do schroniska, pilnował terenu pewnej firmy wraz ze swoim kolegą Asem, który również do nas trafił. Między kumplami od początku były zgrzyty, dlatego musieli zamieszkać w osobnych kojcach. Oczywiście nie przekreśla to jego relacji z innymi czworonogami, na które nie reaguje agresją, lecz zdarza mu się czasem na jakiegoś warknąć. Jeśli chodzi o kontakt z nimi to Lincoln jest dość natarczywy i stara się dominować.


Na początku znajomości z człowiekiem jest ostrożny i lekko niepewny, lecz kiedy zdobędzie się jego zaufanie, szybko się otworzy i poznamy jego prawdziwe oblicze. Wtedy lgnie do człowieka i bardzo chętnie przychodzi po odrobinę czułości.

Lincoln to wspaniałe stworzenie. Choć wciąż jest lekko wycofany, lubi kontakt z człowiekiem i stara się pokonywać swoje słabości. Z chęcią wychodzi na długie spacery, z ciekawością badając teren. Ma w sobie dużo pozytywnej energii i uwielbia być w ruchu. Nie ma większych problemów z chodzeniem na smyczy. Czasami zdarza mu się pociągnąć, ale jest to element do wypracowania z nim.

Jest to bardzo mądry i pojętny piesek. Mimo tego, że nie spędził swego życia w domu przy człowieku, szybko się uczy. Jest także bardzo ciekawski. Strasznie interesuje się otaczającym go światem i mijanymi przez siebie ludźmi. Na pewno wymaga jeszcze odrobiny pracy z opiekunem, by całkowicie otworzyć się na świat, ale jest już na dobrej drodze.

Mimo ponad 8-miesięcznego pobytu w schronisku, Lincoln nie najlepiej znosi samotne dni w kojcu. Potrafił przez długi czas gryźć kraty, aby tylko się z niego wydostać. Obecnie został przeniesiony do większego, gdzie ma trochę więcej swobody i miejsca, ale nie zastąpi mu to domu i długich, codziennych spacerów.


Lincoln jest psem potrzebującym właściciela, który pokaże mu nareszcie, co to znaczy kochać. W zamian za odrobinę ciepła odwdzięczy się bezgraniczną wiernością i miłością. Jeśli na jego widok serce zabiło ci trochę szybciej, to przyjedź do nas i poznaj go. Z pewnością tego nie pożałujesz, a jego adopcja będzie jedną z najlepszych decyzji w twoim życiu. .


Kontakt w sprawie adopcji: Julia (tel. 795 199 431), Oliwia (tel. 514 660 935)