LETNIA LIGA LZS BEZ NIESPODZIANEK

0
253

Po krótkiej wakacyjnej przerwie Letnia Liga LZS wróciła do gry. 23 sierpnia na boisku w Sędziwojewie rozegrano I kolejkę rundy rewanżowej tych rozgrywek.

Zanim doszło do rozpoczęcia rewanżów, piłkarze Węgierek i Bierzglina rozegrali zaległy mecz VII kolejki. Na boisku we Wegierkach gospodarze wygrali z Bierzglinem 4 : 2.

W rundzie rewanżowej na razie bez niespodzianek, wyżej notowane zespoły wygrały swoje mecze. Najbliżej sprawienia niespodzianki był beniaminek z Barda, który do przerwy prowadził z liderem Białężycami 1 : 0, jednak po przerwie bardziej doświadczeni zawodnicy z Białężyc potrafili odwrócić losy tego spotkania.

Oto co działo się w VIII kolejce Letniej Ligi LZS:

23 sierpnia boisko w Sędziwojewie

godz. 9.00 Sędziwojewo – Obłaczkowo 6 : 0

O ile pierwsza połowa była bardzo wyrównana i prowadzenie obrońcy mistrzowskiego tytułu minimalne, o tyle druga połowa to już popis skuteczności duetu napastników Sędziwojewa – Bartosza Borońca i Józefa Targosza. Oboje strzelili razem 5 bramek i są bardzo wysoko w klasyfikacji strzelców z szansa na tytuł króla strzelców obecnych rozgrywek. Szóstą bramkę zdobył debiutujący w tym sezonie w barwach Sędziwojewa Łukasz Wojciuszkiewicz.

Godz. 10.00 Bierzglin – Ostrowo Szlacheckie 0 : 11

Do meczu z Ostrowem Szlacheckim piłkarze z Bierzglina przystąpili tylko w pięciu, zatem grali przez całe spotkanie o jednego zawodnika w polu mniej. Był to zatem trening strzelecki dla piłkarzy z Ostrowa Szlacheckiego, którzy jakby mieli lepiej ustawione celowniki, to by zdobyli dwa razy tyle bramek. Ich kapitan – Artur Żywanowski zmarnował nawet rzut karny, który obronił bramkarz Bierzglina – Sebastian Kantorski.

Godz. 11.00 Białężyce – Bardo 4 : 1

Przed meczem wydawało się, że pojedynek beniaminka z Barda zajmującego ostatnie miejsce w tabeli z liderem z Białężyc nie dostarczy zbyt wielu emocji, jednak nic bardziej mylnego. Piłkarze z Barda z meczu na mecz prezentując się coraz lepiej. To już nie są „dzieci we mgle”, którzy przegrali na inaugurację z Białężycami 1 : 9. Do spotkania z liderem przestąpili bez kompleksów i szczególnie pierwsza połowa była w ich wykonaniu bardzo dobra. Sensacyjnie nawet po bramce Adama Jałochy Bardo prowadziło do przerwy 1 : 0. Białężyce wiedziały jednak, że jeśli chcą myśleć o mistrzowskim tytule to muszą takie mecze wygrywać i po wpadce z Bierzglinem oraz Obłaczkowem nie mogą pozwolić sobie na kolejną stratę punktów. Bardziej doświadczony zespół z Białężyc potrafił się w drugiej połowie zmobilizować i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść choć na pewno nie był to dla nich spacerek.

Godz. 12.00 Węgierki – Sołeczno 0 : 2

Pierwsza połowa tego spotkania należała do drużyny z Węgierek. Piłkarze tego zespołu stworzyli sobie kilka doskonałych okazji. W jednej z nich Dawid Krzyżanowski – bramkarz Sołeczna, niczym Manuel Neuer w finale Ligi Mistrzów wybronił w jednej akcji dwa strzały napastnika. Potem Grzegorz Lipecki – lider klasyfikacji strzelców nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. I tak do przerwy mieliśmy remis 0 : 0. Stare piłkarskie porzekadło mówi, ze niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było i tym razem. Dawid Grabarek zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację w pierwszej połowie i w drugiej wyprowadził Sołeczno na prowadzenie. Druga bramka dla Sołeczna była bardzo nietypowa. Rafał Wojtucki wykonywał rzut od bramki i wstrzelił piłkę mocno w kierunku bramki Węgierek. Bramkarz tego zespołu wyszedł kilka metrów przed linię bramkową i mocno zagrana piłka przez Wojtuckiego wpadła mu „za kołnierz”. Ta stracona bramka w kuriozalnych okolicznościach sprawiła, że Węgierki straciły ochotę do gry i nie byli już w stanie odrobić strat.

IX kolejka Letniej Ligi LZS już w najbliższą niedzielę 30 sierpnia zostanie rozegrana także na boisku w Sędziwojewie.